Akropole cross – přespolní běh     27. 9. 2017

Slovanské hradiště v Mikulčicích

Účast: žáci a žákyně ZŠ Mikulčice, regionu Podluží a okolí.

Svatováclavský turnaj v basketbaluXII. ročník    29. 9. 2017

Kategorie školního kola: chlapci a dívky III. a IV. kategorie

Účast: smíšená družstva žáků 6. – 9. třídy

Pravidla: Hrací doba dle počtu družstev, ve skupinách každý s každým. Vítězové ze skupiny postupují do PLAY OFF.

Štafetový běh o pohár Boba Zháňala     11. 10. 2017

XIX. ročník populárního štafetového běhu obcí Hrušky 20 x 200 m za účasti atletických reprezentantů a olympioniků České republiky.

Účast: po 5 žácích z  2. – 5. třídy (celkem 20 dětí). Účastní se ZŠ z Podluží.

Atletické víceboje   1. 9. – 31. 10. 2017

Soutěž zaměřená na atletickou všestrannost bude prováděna v hodinách tělesné výchovy.

a) Kategorie I. a II. (1. – 5. třída) trojboj; disciplíny 50 m, skok daleký, hod míčkem

b) Kategorie III. a IV. (6. – 9. třída) čtyřboj

Kategorie a disciplíny:

kategorie III. 6. – 7. třídy     hoši – 60 m, 800 m, skok daleký nebo vysoký, hod míčkem

kategorie III. 6. – 7. třídy     dívky – 60 m, 600 m, skok daleký nebo vysoký, hod míčkem

kategorie IV. 8. – 9. třída     hoši – 60 m, 1 000 m, skok daleký nebo vysoký, vrh koulí 4 kg

kategorie IV. 8. – 9. třída     dívky – 60 m, 800 m, skok daleký nebo vysoký, vrh koulí 3 kg

Plnění disciplín v hodinách tělesné výchovy v měsíci září a říjnu.

Bodování: Výkony se bodují podle atletických tabulek pro mládež (ČAS 1993 a 1996)

Stolní tenis – přebor ZŠ Mikulčice      prosinec 2017

Soutěž žáků ZŠ Mikulčice po předchozích přihláškách do rukou pořadatele.

Pravidla: soutěží se podle platných pravidel stolního tenisu.

Místo: tělocvična ZŠ Mikulčice

FIT testy    1. 2. 2018

Kategorie 6-7, 8-9, 10-11, 12-14, 15-17 let.

Místo: tělocvična Mikulčice

Disciplíny: Hluboký předklon, skok daleký z místa, stoj-vzpor-stoj, kliky, leh-sed, člunkový běh,. Průběžný trénink disciplín FIT bude součástí hodin tělesné výchovy ve škole v období prosinec – leden. Výkony FIT testů jsou součástí dlouhodobého sledování výkonnosti žactva ZŠ.

Skok vysoký        12. – 16. 2. 2018

Závod ve skoku vysokém bude uspořádán v hodinách TV pro žáky 4. – 9. třídy.

Místo: tělocvična Mikulčice. Interiérové doskočiště ZŠ 4 x 4 m

Postup: z nejlepších bude sestavena reprezentace na Lužickou laťku.

Lužická laťka     březen 2018

Pořádá ZŠ Lužice. Výškařská soutěž škol Podluží.

Na Lužickou laťku postupují žáci a žákyně naší školy od 4. do 9. třídy.

Hejtmanův pohár     duben 2018

Hejtmanův pohár je soutěž, ve které spolu zápolí jednotlivé školy a jejich žáci ve zdolávání tzv. opičí dráhy. Zapojit se mohou všechny základní školy a nižší ročníky víceletých. Soutěží se ve 14 krajích, o 14 nejlepších krajských škol a 14 pohárů hejtmana. Cílem soutěže je u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám. Soutěží se na opičí dráze plné kreativních překážek, které prověří všestranné sportovní nadání zapojených žáků. Dráha má unifikovanou podobu.

Pořadatel: Asociace amatérských sportů

Místo: tělocvična Mikulčice

Kategorie: žáci soutěží ve 4 kategorií: 1. stupeň dívky, 1. stupeň chlapci, II. stupeň dívky, II. stupeň chlapci

Malá Morava    4. 4. 2018

Atletický závod bude uspořádán v týdnu před největší sportovní akcí obce, Velkou Moravou.

Místo: Lesopark Břízky. Záměr – vrátit běhy na měkké přírodní tratě. Obnovit klasický kros. Dál od betonů.

Kategorie: atletická školka, mini přípravka, přípravka, mladší žactvo, starší žactvo, dorost, to je 6 kategorií hochů a 6 kategorii dívek.

Přebor Podluží v atletice     květen 2018

11. ročník atletických vícebojů pořádá ZŠ Lanžhot na konci května 2017.

Místo: sportovní hřiště při Masarykově základní škole Lanžhot.

Kategorie a disciplíny:         1. – 3. třída     H, D    50 m, hod míčkem, 400 m

1. – 5. třída H, D 60 m, skok daleký, hod míčkem, 600 m
  2. – 7. třída H, D 60 m, skok daleký, hod míčkem, 800 m
  3. – 9. třída H 60 m, skok daleký, vrh koulí, 1 000 m

D         60 m, skok daleký, vrh koulí, 800 m

Projekt ZDATNÉ DĚTI      duben – červen 2018

Úkolem systému hlavních a doplňkových disciplin stanovených žákům ZŠ podle tříd je dlouhodobě sledovat výkonnost žáků. Ze statistiky sledovat výkonnost žactva a porovnávat v několika směrech. Získané výkony využívat při nominaci na okresní a regionální závody. Bodováním u I. stupně dle tabulek DOZ, u II. stupně dle tabulek ČAS sledovat výkonnost žactva a pravidelně vyhodnocovat.

Hlavní disciplíny:

Pro 1. – 4. třídu:                   50 m, běh na 12 minut, skok daleký z místa, kriket,

Pro 5. třídu:                          60 m, hoši 800 m, výška, dálka, kriket

Dívky 6. a 7. třída:               60 m, 800 m, výška, dálka, kriket

Dívky 8. a 9. třída:               60 m, 800 m, výška, dálka, koule 3 kg

Hoši 6. a 7. třída:                  60 m, 1000 m, výška, dálka, kriket

Hoši 8. a 9. třída:                  60 m, 1000 m, výška, dálka, koule 4 kg

Z doplňkových disciplín je to hlavně běh na 200 m, důležitý pro běh Boba Zháňala

Určené disciplíny se provádějí v hodinách tělesné výchovy.

Sportovec čtvrtletí

Vyhlášení nejlepších tří sportovců čtvrtletí.

Stanovená čtvrtletí pro naši soutěž:  I. do 31. 10.,   II. do 29. 2.,   III. do 30. 4.,   IV. do 27. 6.

Hodnotící komise: třídní učitelé I. stupně, Bešta Michal, Salajka Jiří, Hrubý Petr, Bělohoubek Jan.

Vyhlášení vítězů Mikulecké sportovní ligy 2017/2018      červen 2018

Slavnostní vyhlášení.