Školní rok 2023/2024

Lužická laťka

Dne 26.3. se konala tradiční sportovní událost – Lužická laťka. Naši žáci se rozhodně v konkurenci škol z Lužic, Lanžhota, Mor. Žižkova, Tvrdonic neztratili. Možná to bylo i tím, že jsme na místo konání přesunuli pěšky. :-) První místo ve své kategorii získali Kudrna Jindra, Tobiáš Rech, Zuzana Fialová a druhé místo Veronika Kočvarová.

Fittesty

26. 1. 2024 se konaly Fittesty, které mapují všeobecnou sportovní zdatnost žáků, testuje se v disciplínách: hluboký předklon, skok z místa, stoj – vzpor – stoj, kliky, leh – sed, člunkový běh. Přítomných bylo 57 % žáků. Nejúspěšnější byli: Fialová Zuzana – 115 bodů, Urbánková Amálie – 111 bodů, Procházková Zora – 108 bodů, Pitzingerová Terezie – 103 bodů, Vašíčková Thea – 102 bodů

Turnaj ve stolním tenise

V úterý 19. 12. se uskutečnil na naší škole tradiční turnaj ve stolní tenise. Účastníci byli rozdělení do 8 skupin po 6 lidech. Do finálového pavouka postoupili hráči z prvních dvou míst.

1. místo: Šimon Veselý (8. třída)

2. místo: Matěj Urbánek (9. třída)

3. místo: Tomáš Pazourek (7. třída)

Vánoční turnaj ve florbalu

Ve čtvrtek 14. 12. se konal již čtrnáctý ročníku tradičního Vánočního turnaje ve florbalu. V tvrdé konkurencí ostatních škol náš tým ve složení: M. Bělohoubek (c), N. Dlabalová, C. Dlabalová, A. Hájková, V. Salajková, O. Zvědělík, K. Kopka, J. Novák, P. Pazourek, L. Pavka, M. Urbánek obsadil 1. místo.

Výsledky:

Mikulčice – Lanžhot  2:3

Mikulčice – Tvrdonice 3:1

Mikulčice – Závod 5:1

Svatováclavský turnaj v basketbalu

Dne 29.9. se konal další ročník tradičního sportovního klání Svatováclavského turnaje v košíkové. Žáci druhého stupně byli rozlosováni do smíšených družstev napříč třídami. Hrálo se systém každý tým s každým. Nejvíce bodů získal tým Vyklikáři s kapitánem Matějem Urbánkem, který se zároveň stal nejlepším střelcem.  Druhý byl tým FC Neštovice (Bařina S.) a třetí místo vybojoval tým Kulturisti (Pazourek P.). Nejaktivnější hráčkou byla zvolena Thea Vašíčková. Všichni zúčastnění obdrželi sladkou pozornost, první tři týmy obdržely ceny za umístění. Akce proběhla v pokojném duchu a bez zranění :-).

Akropolis cross

Dne 26.9. 2023 se uskutečnil závod v běhu terénem na Slovanském hradišti. Počasí nám nabídlo ideální podmínky v krásném prostředí. Zúčastnilo se 5 škol s celkem 239 žáky. Nejúspěšnější byla ZŠ Lanžhot, druhá ZŠ Tvrdonice a třetí naše ZŠ Mikulčice. Medaile: Novák Jonáš (2), Tereza Horňáčková (3), Matějíčková Ella (1), Laga Anabel (3).