IMG_4810 - kopie

Medvídek Světoběžník

Našeho malého Medvídka Světoběžníka jsme vypravili na dalekou cestu. Bude poznávat nová města, školky, paní učitelky  i děti. My budeme sledovat jeho putování a netrpělivě očekávat pozdravy od dětí z různých koutů naší země a možná i ze světa.  Přece všude na světě jsou děti a náš medvídek je zcela jistě potěší.

Medvídek Světoběžník

V září si Medvídek Světoběžník pohrál s námi, ale teď už už vyrazí na další cestu, a kdo ví, třeba se dostane i za hranice naší vlasti.

školní rok 2015/2016

Medvídek Světoběžník navštívil ve školním roce 2015/2016 pět mateřských školek.

MŠ Sulanského v Praze, MŠ Chodov v Praze, MŠ Duhu v Třebíči, MŠ Bartuškovu v Třebíči a ještě MŠ v Javorníku.

Jeho cesta byla dlouhá cca 673 km a trvala více než 7 měsíců.

A jak se mu tam líbilo, na to už nám odpoví sám…

„První cesta byla dlouhá, protože vedla až do Prahy. Když jsem vykouknul ze své krabičky, nemohl jsem se dosyta vynadívat. Děti z první pražské školky se mnou cvičily a vzaly mě dokonce s sebou na hory, ty z druhé pražské školky mě zase pozvaly na divadlo.“

„Ve školce v Třebíči se mi také moc líbilo, zamilovala se tam do mě malá Verunka z červené třídy. V další školce v Třebíči jsem se učil s dětmi mluvit anglicky a vzaly mě s sebou i do svého bazénu. Pak jsem se ještě jednou vrátil do první třebíčské školky, kde jsem navštívil pro změnu žlutou třídu. Tady se ale dělo něco neobyčejného… Děti slavily svatbu. Nevěstě Karolínce to náramně slušelo a svatební tabule byla nachystaná vskutku pohádkově.“

„Ze svatebního veselí jsem jen nerad odjížděl. V Javorníku, kam jsem ale v červnu dorazil, si se mnou děti hrály na indiány, a to mě ohromně bavilo. Pak už jsem se ale těšil na naše děti, domů, do Mikulčic.“

Dne 18. 4. 2016

MŠ a ZŠ Bartuškova, Třebíč

Dobrý den paní ředitelko, paní učitelko a děti,

Méďa Světoběžník Vás všechny zdraví z třebíčské mateřské školky – ZŠ a MŠ Bartuškova. Méďa k nám přišel dnes, a tak Vám posíláme fotku, jak jsme ho s dětmi vzali na procházku a ukázali mu okolí naší školky a protože se učíme jarní kytičky, ukázali jsme je i Méďovi. Zítra se těšíme na další dobrodružství s ním. Zdravíme Vás všechny a děkujeme, že nás Méďa mohl navštívit.

Štěpánka a Barča – učitelky MŠ

Dne 7. 4. 2016

MŠ Duha v Třebíči

Náš putovní medvídek se nyní nachází v MŠ Duha v Třebíči.

1. 3. 2016

ZŠ a MŠ Chodov, Květnového vítězství 57, Praha 4

Dobrý den,

Medvídek Světoběžník dorazil do naší mateřské školy a strávil s dětmi několik krásných dní.

Bc. Lenka Zábranská, vedoucí učitelka mateřské školy Chodov

Dne 28. 1. 2016

MŠ Sulanského, Praha
„Dobrý den školko, tak máme Medvěda Světoběžníka u nás na návštěvě, má se fajn a pojede s námi na hory lyžovat. Zdravíme ze školky Sulanského Praha Jižní Město.“