Školní rok 2023/2024

Andělská výstava

Ve středu 20. 12. jsme navštívili vánoční výstavu, která se věnovala andělům. Zhlédli jsme výrobky naše i spolužáků z jiných tříd i výrobky šikovných maminek a babiček z Mikulčic, Lužic a Holíče.

Nadělujeme zvířátkům

Před vánočními svátky jsme si vzpomněli na lesní zvířata a byli jsme v úterý 19. 12 společně s druháky nadělovat zvířátkům. Děti donesly mrkve, jablka, semínka, kaštany a lojové koule.

Velká Morava

První listopadový týden jsme věnovali vlastivědnému učivu, které se nás blízce dotýká. Skoro ve všech předmětech jsme se v rámci projektu zabývali obdobím Velkomoravské říše. V říjnu jsme se takto učili o pravěku. Dětem se práce v týmech, dvojicích moc líbila.

Dopravní výchova

V pondělí 6. 11. jsme se vypravili za městskými policisty do Hodonína k Základní škole Vančurova na dopravní hřiště. Zopakovali jsme si pravidla silničního provozu, dopravní značky, projíždění křižovatek. Následně jsme si vyzkoušeli jízdu na kole. Bylo to moc bezva. Na jaře se setkáme s policisty u nás ve škole a pak je ještě jednou navštívíme v Hodoníně.

Halloween

V úterý 31. 10. jsme si zpříjemnili výuku oslavou starého keltského svátku Halloween.

Dopravní výchova

V úterý 24. 10. nás navštívili příslušníci městské policie v Hodoníně s přednáškou o chování na silnici, výbavě kola, dopravních značkách, řešení křižovatek. Druhou hodinu jsme si vyzkoušeli testy. Nejlépe dopadli Vojta Blažek, Toník Dvořák, Kája Nevrlá.  V pondělí 6. 11. si vyzkoušíme naše znalosti během praktické výuky na kolech na dopravním hřišti u ZŠ Vančurova v Hodoníně.

Včelař

V úterý 17. 10. nás navštívil pan Kvapil s přednáškou o historii včelaření. Zaměřil se na období Velké Moravy a novodobých dějin včelaření na Hodonínsku. Vyrobili jsme si svíčku z včelího vosku.

Ukliďme si Mikulčice

V pátek 13. 10. jsme se zúčastnili tradiční akce Ukliďme si Mikulčice. Tento rok jsme uklízeli v areálu našich pozemků.

Anthropos

Po dni volna 28. 9. jsme následující den jeli na opožděný výlet do Brna. Navštívili jsme pavilon Anthropos, který mapuje jednotlivá období lidského druhu. Poznali jsme, jak vypadali, žili, bojovali naši předci. Nejvíc se nám samozřejmě líbil mamut, kresby z jeskyní a pravěké příbytky.  Navštívili jsme i Galerii Zdeňka Buriana, kde jsou právě vystavovány jeho kresby a malby. Poznatky se nám moc budou hodit, protože právě pravěké období nyní probíráme ve vlastivědě.

Akropolis cross

V úterý 26. 9. jsme se na Slovenském hradišti opět zaběhli krátký přespolní běh. Bylo krásné, slunečné počasí, které všem udělalo velkou radost. Po vyhlášení výsledků jsme si prohlédli expozici k období Velké Moravy, o které se budeme za pár týdnů učit. Zaujali nás jak ozdoby, nástroje i krátké video, které nám přiblížilo, jak vypadalo hradiště před staletími.

Z tej našej zahrádky

V úterý 19. 9. jsme navštívili výstavu místních zahrádkářů Z tej našej zahrádky. Ochutnali jsme marmelády z různého druhu ovoce, podívali jsme se na jednotlivé druky jablek, hrušek a hroznového vína. Hádali jsme, k jaké práci v dřívějších domácnostech patří různé typy přístrojů. Moc se nám líbila i výstava kaktusů.

Dýňové pondělí

Večer 11. 9. jsme sec sešli na tradiční akci Dýňové pondělí. Opět jsme obdivovali nápady i zhotovení dýňových strašáků.

1. září

Po prázdninách jsme se sešli opět ve škole. Máme nového spolužáka.