Školní rok 2023/2024

Vítejte v novém školním roce.

Den bez batohů

Christopher Hudsen – drogy, závislosti, tvůj smysl života

Ve středu 20. 3. 2024 přivítal na naši školu pan Christopher Hudsen z Nex Yorku. Jeho životní příběh žáky velmi zaujal. Vlivem úmrtí blízkého člověka spadl na dlouhou dobu do prodeje drog a sám se stal drogově závislým. Žáky velmi poutavým způsobem upozorňoval na nebzepečí návýkových látek a popisoval jejich důsledky. Další věc, kterou musíme ocenit je skvělá anglitina, pro žáky velmi srozumitelná.

Úřad práce Hodonín

Ve středu 20. 3. 2024 navštívili žáci 8. třídy úřad práce v Hodoníně. Zde se dozvěděli zajímavosti k širokému spektru povolání. Prohlédli si letáčky konkrétních škol a na závěr vypracovali test, který dle osobnostních preferencí ukázal možné konkrétnější směřování daného žáka.

Výstava trofejí

V pátek 15. 3. 2024 jsme navštívili výstyvu trofejí.

Čertovské učení

Cesta k řemeslu

Ve čtvrtek jsme absolvovali exkurzi na hodonínské střední škole Lipovce, kde nás místní studenti seznámili s učebními obory, které tato škola nabízí. Naši žáci tak získali zase další praktické podněty, které můžou ovlivnit jejich středoškolské směřování.

Kapka fyziky

V pondělí 23. 10. jsme se vydali na Kapku fyziky do Hodonína. Na průmyslové škole si žáci na jednotlivých stanovištích prohlédli sérii  pokusů věnujících se optice.

Veletrh vzdělávání

Dne 18. 10. jsme se s žáky 8. ročníku účastnili prezentace středních škol na kulturním domě v Hodoníně. Děti tak měly možnost nahlédnout pod pokličku svých budoucích potencionálních působišť, která se prezentovala v prostoru celého přízemí. Studenty se pokoušely oslovovat, jak školy z našeho okolí, tak třeba i školy z Brněnska. Žáci díky tomu získali zajímavé podněty pro volbu svého brzkého důležitého životního kroku, tedy volby povolání.

Ukliďme si Mikulčice

Jako každý rok jsme se zapojili do projektu “Ukliďme si Mikulčice”. Naším úkolem byl úklid kolem Pomníku II. sv. války a atletického oválu.

Rodilý mluvčí

I v letošním školním roce procvičujeme angličtinu s rodilým mluvčím, který k nám chodí dvakrát měsíčně. Tonyho z Ameriky vystřídal pan Deniz Cabanoglu z Kanady, takže žáci mají možnost slyšet angličtinu s jiným přízvukem.

Evropský den jazyků

Ve středu 27. 9. 2023 se konal Evropský den jazyků. Žáci si během čtyř hodin vyzkoušeli kvíz v několika jazycích, poznavali různa města ve světe a na závěr zpracovali projekt na vybraný stát.

Akropolis cross

V úterý 26. 9. 2023 se konal 10. ročník tradičního běžeckého zavodu Akropolis cross. V areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích změřili naši žáci síly také s ostatními školami (Lanžhot, Tvrdonice, Lužice). V tvrdé konkurenci se naše třída řídila heslem Pierra de Coubertina “Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se”.