Školní rok 2023/2024

Vítejte v novém školním roce.

Den bez batohů

Christopher Hudsen – drogy, závislosti, tvůj smysl života

Ve středu 20. 3. 2024 přivítal na naši školu pan Christopher Hudsen z Nex Yorku. Jeho životní příběh žáky velmi zaujal. Vlivem úmrtí blízkého člověka spadl na dlouhou dobu do prodeje drog a sám se stal drogově závislým. Žáky velmi poutavým způsobem upozorňoval na nebzepečí návýkových látek a popisoval jejich důsledky. Další věc, kterou musíme ocenit je skvělá anglitina, pro žáky velmi srozumitelná.

Čertovské učení

Dne 5.12. 2023 v rámci Čertovského učení, se naši deváťáci změnily v bytosti nadpřirozené. Školu zaplavila kupa andělů i čertů v čele s Mikulášem. Nejdříve se vypravili rozdat adventní kalendáře s omalovánkami do MŠ, poté potěšili i paní kuchařky. Potom se andělská družina vydala za zaměstnanci OÚ. Ve škole potěšili nejen menší děti z I.stupně, ale i větší spolužáky z II.st.

Ukliďme si Mikulčice

Dýňové pondělí

Rodilý mluvčí

I v letošním školním roce procvičujeme angličtinu s rodilým mluvčím, který k nám chodí dvakrát měsíčně. Tonyho z Ameriky vystřídal pan Deniz Cabanoglu z Kanady, takže žáci mají možnost slyšet angličtinu s jiným přízvukem.