Školní rok 2016/2017

Se školkou se loučíme, do školy se těšíme

Tak už jsme se ve školce naučili vše, co má správný předškolák umět. Všechny přítomné jsme o tom přesvědčili ve středu 21. června na obecním úřadě, kde jsme se slavnostně loučili se školkou. Odpověděli jsme na všechny otázky, které nám paní učitelky pokládaly.  Pro vzpomínku na školku jsme dostali krásnou knížku a sportovní tričko.

………. a hurá do školy!

 

 

 


Pozdrav ze školky v přírodě

Maminko a tatínku, máme se dobře, je nám fajn.

Rudé tváře zdraví starou osadu.

 


Jarní vítání občánků

Při Vítání nových občánků Mikulčic nemůžeme zkrátka chybět. Zvláště, když tentokrát mezi šťastnými maminkami byla i paní učitelka ze školy. Třeba si jednou vzpomene, až nám bude známkovat písemky z angličtiny.


Koncert pana Vojkůvky

Hudební potěšení – tak se jmenoval letošní koncert pana Vojkůvky v MŠ. K přiloženým fotkám není třeba komentáře, věřte, že se děti nenudily.


Běh Malá Morava

Běh Malá Morava ve spolupráci a Atletickým klubem má v naší školce tradici. Běháme dobře, běháme rádi…


Návštěva ve sklenících

Za dědinou jsme objevili veeeeliké stany ze skla a fólie – teď už víme, že se v nich pěstuje zelenina a kytičky. Zatím jsou to ještě malé sazeničky, ale až přijdeme v červnu, zkontrolujeme, o jak velký kus vyrostly.


 

Noc s Andersenem

V pátek 31. 3.  nocovaly děti ve školce spolu s Rumcajsem, Mankou a Cipískem.  Měly velmi obtížný úkol – najít klíček ke skříňce s Rumcajsovým pokladem. Hledaly ho i ve škole. Pomáhaly jim tam známé postavičky ze Čtyřlístku – Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa. Po dlouhém a vyčerpávajícím hledání se jim podařilo klíček najít. A jaký poklad našly? To určitě pověděly mamince a tatínkovi, když se k nim v sobotu ráno vrátily.

Noci s Andersenem předcházel týden s pohádkami O Rumcajsovi, návštěva místní knihovny, výroba vlastních knížek. V pátek jsme se pak v 17.00 sešli v MŠ. Loupežník nás seznámil s programem, vyzdobili jsme si loupežnická trička, zatančili si při historické nahrávce písničky Rumcajs chodí po lese (Buřinky 1972), navštívili jsme dílničky v ZŠ, večeři jsme si připravili u táboráku (nestihlo se fotit), paní učitelky nám na dobrou noc zahrály pohádku. Usínali jsme v pohodě, vždyť to tady dobře známe. Ráno jsme posnídali buchty od maminek a domů jsme ani moc nepospíchali.


Odpoledne na zahradě

Takto s námi maminky a tátové čistí a upravují zahrádku, moc jim děkujeme a brzy je sem pozveme na zahradní slavnost.


Perníková chaloupka

Perníková chaloupka je hudební pohádka, kterou nám přijeli zahrát učitelé ZUŠ z Velkých Bílovic. Chvíle napětí střídaly chvíle oddechnutí a radosti. Moc se nám to líbilo.


Popelka

Popelka – projekt celé školky byl zaměřený na pomoc slabším a nebezpečí projevů šikany. Aktivity ve třídách byly motivovány pohádkovou Popelkou, probíhaly diskuze o různých formách ubližování a naopak o mnohých způsobech pomoci. Součástí byla sbírka hraček, které už doma nejsou tak využívány a mohly by udělat radost jiným dětem.  Hračky si od dětí převzal ředitel Charity Hodonín pan Václav Salajka, který je předá dětem v Domově pro matky s dětmi a dětem v rumunském Banátu. Velmi nás překvapilo, když nám přinesl hračky i Pavlík ze 2. tř. ZŠ, který mezi svými kamarády zorganizoval stejnou sbírku. Píšeme mu velkou jedničku!!


Zpátky do bazénu

Ne každá fotka se nám tady vydařila, děti byly neustále v pohybu, ve skoku, pod vodou…ale z jedné z posledních lekcí posíláme ještě pár momentek.

 


Zimní radovánky

Zimu jsme si převelice, užívali na rybníce.


Vycházka ke krmelci

Na konci zimy jsme nenechali zvířátka v lese hladovět, připravili jsme pro ně hostinu. Výprava do lesa nám trvala celé dopoledne a stavěla před nás různé překážka a úkoly.  Drželi jsme se statečně, i když nás už bolely ke konci cesty nožky. Budeme muset více trénovat…


Umím se chovat….

…dnes v restauraci: role kuchařů, číšníků i hostů jsme zvládli bravurně. V dílničce jsme si dokázali vyrobit i slavnostní pohárky. Nakonec jsme si ozdobili talířek zeleninovou oblohou a vše jsme s chutí snědli.

 


Návštěva ve školní družině

Při tradiční návštěvě školní družiny jsme zhlédli pohádku O Zlatovlásce a vystoupení folklorního kroužku Věneček. Děti byly nadšené pohádkou a setkáním se svými kamarády a sourozenci. Paní učitelky potěšilo, jak se „jejich loňským dětem“ daří a co už všechno umí.


Sněhové království

Školka žije projektem Sněhové království a protože je nám i příroda nakloněna, pěkně si to užíváme. Až půjdete kolem, všimněte si našich ledových ozdob.


My tři králové jdeme k vám

Tříkrálový svátek jsme si opravdu užili – všichni se vystřídali na cestě do Betléma, uvařili jsme si pečený čaj a nakonec vyrazili na prohlídku jesliček do místního kostela.

Vydali jsme se na koledu také za našimi prvňáčky do školy.


Vánoce

Vánoční besídka všech tříd u stromečku v hale – povídali jsme si, zazpívali jsme si a pak už honem k nadílkám ve třídě. O pěkné dárky se nám postarali rodiče, děkujeme.

 


Mikulášská nadílka

Mikulášskou nadílku pro nás připravili žáci a žákyně 9. třídy. Tentokrát jsme do třídy vpustili i čertice a považte, jejich pytel na zlobivé děti zůstal prázdný.

 


Adventní dílna

Pozvání do školky přijali nejen rodiče, ale i aktivní babičky. Všichni si s námi zdobili vánoční ozdoby, vyráběli andělíčka, vařili punč a malovali „jakoperníkové“ chaloupky.

 


Dobrý start

S mámou a tátou si zkoušíme, jaké to bude za rok ve škole


Vystoupení pro seniory

Nedělní odpoledne pro seniory – babičky a dědové nešetřili potleskem.

 


Vítání občánků

Každé miminko je náš nový kamarád.


Plavání

První lekce plavání – ve vodě jsme jako doma…a paní učitelky to s námi umí!


„Milión stromů aneb Naše ovocná zahrádka“

V rámci projektu “Aktivizace rozvojového potenciálu Jihomoravského kraje prostřednictvím místních akčních skupin v období 2014-2020” podpořeného z prostředků Jihomoravského kraje jsme získali 6 ovocných stromů od Místní akční skupiny Dolní Morava. Začátkem listopadu jsme je zasadili na zahradě u mateřské školy a na školní zahradě. Už se těšíme, až budeme sklízet sladké třešně, hrušky a jablíčka. Více informací o projektu „Milion stromů“ získáte zde.

 


Dětská atletika

….a nakonec se rozdávaly medaile.

 


Ukliďme si Mikulčice

Úklid zahrady v rámci akce 72 hodin – Ruku na to! “Ukliďme si Mikulčice”. Děti se zcela řídily letošním heslem „Pomáhám, protože chci“.


Návštěva v Sonnentoru v Čejkovicích

Podzimní den s vůní bylinkových čajů……


Divadélko Šikula


Ve Strážnickém skanzenu

Jak se vyorávají brambory, sklízí řepa, čistí kukuřice, vaří slížky?….My už to víme.

 


Dýňování