Školní rok 2023/2024

Vítejte v novém školním roce.

Závod Velká Morava

Účast druháčků, kteří podali velký výkon.

Malá Morava

Velká pochvala pro žáčky 2. třídy. Běhu se zúčastnila celá třída.

Ponožkový den

21. březen byl organizací OSN vyhlášen jako Světový den Downova syndromu. Tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky.

Naše třída se také zapojila.

Plavání

Dnešním dnem 19. 3. 2024 se ukončilo naše školní plavání. Ze začátku byl trošinku strach, ale postupně se vytratil. Všechny děti se bez potíží naučily plavat.

Na konci výuky proběhl velmi napínavý závod a ti nejrychlejší si zasloužili medaile. A na úplný konec byla zařazena volná hodina, kde se děti opravdu vyřádily.

Už se těšíme na příští školní rok, kdy si vše zdokonalíme.

Trenéři naše druháčky velice chválili a z toho měla radost i paní učitelka.

Naše skupinová práce

Máme rádi skupinové práce, kamarádi si navzájem pomáhají. Když něco nevíme, tak dáme hlavy dohromady a přijdeme na to, jak si poradit.

Učení o člověku

V prvouce jsme se učili, jak se nazývají části lidského těla. Nejdříve jsme na velký papír obkreslili našeho spolužáka, do postavy jsme dokreslili části těla a správně je popsali. Děvčata vypracovala postavu dívky a kluci hocha. Nakonec jsme si naši práci vystavili ve třídě.

Naše zábavná PRVOUKA

V prvouce jsme se učili, které potraviny jsou zdravé a které moc nejsou. Skupinky vytvářely společně velké plakáty s potravinami, které jsme vystříhali z letáků. Někteří pracovali na iPadech, kde vyplňovali úkoly. Pak jsme se všichni vystřídali. Byla to moc fajn hodina.

Plavání

Vánoce

Krmení zvířátek

Vánoční pečení
Společně jsme si upekli vánoční cukroví a perníčky. Pomáhali nám kamarádi ze čtvrté třídy a příští rok už všechno zvládneme sami. Teď už se těšíme, jak si pochutnáme. Mňam

Cvičení s trenérem

Halloweenské  učení

Tak dnes byla opět ve škole zábava. Přišli jsme strašidelně oblečeni a paní učitelka pro nás měla nachystané zábavné pracovní listy. Moc jsme si to užili.

Návštěva Planetária

Koncem září jsme si udělali náhradní výlet do Brna do Planetária. Čekal na nás velmi pěkný program. Nejdříve nám ukázali hvězdnou oblohu, kde jsme poznávali souhvězdí a planety. Potom nám promítnuli napínavý pohádkový příběh „321 Start“, kde nám bylo vysvětleno, co je to gravitace. Nakonec jsme se venku pobavili v technickém parku.

Dýňové pondělí
Účast druháků byla veliká a výrobky byly moc povedené. Doufáme, že získáme nějaké ocenění.

První den ve škole

Konečně jsme druháci!