Školní rok 2020/2021


DEN DĚTÍ

Tak jako každý rok jsme se na den dětí pobavili soutěžením ve družstvech. Ta proti sobě soutěžila v disciplínách jak rozumových, tak pohybových. Děti byly do her zapálené a skandováním se povzbuzovaly. Vyhráli samozřejmě všichni a jako odměnu jim byl nanukový dort.

NÁVŠTĚVA HASIČÁRNY

Dne 20. 5. jsme se vypravili na exkurzi mikulecké hasičárny. Provedl nás a vše nám vysvětlil vedoucí jednotky pan Karel Dostál. Děti byly nadšené, když si mohly vyzkoušet hasičské vozy uvnitř. Měli jsme i spoustu otázek a vše nám byly zodpovězeny. Bylo to příjemné a velice zajímavé odpoledne.

DEN MATEK – VÝROBA PŘÁNÍ

Blíží se krásný svátek – našich maminek. A tak jsme jim společně vyrobili osobité přání i s fotkou. Děti pracovaly s vodovými barvami, lepidlem a zopakovaly si i stříhání. Z výtvorů byly nadšené, tak snad se budou líbit i maminkám.

KRESLENÍ NA CHODNÍK

Dne 15. 5. se slaví mezinárodní den rodiny. A tak jsme si povídali o vazbách a vztazích v rodině.  Každý pak svou rodinu znázornil pomocí kříd na chodníku. Vyšlo nám krásné počasí, tak jsme si kreslení venku užili.

ZVÍŘÁTKA V ZIMĚ

Jako každý rok myslíme na zvířátka a připomínáme si, co asi mají k snědku, když jim vše zapadá sněhem. Chodíme jim dávat potravu ke krmelci. Tentokrát jsme se šli podívat na zvířátka ke Hlaváčům, v teple družiny jsme pak vytvořili koláž s lesními zvířátky a budku pro ptáčky.

ZIMNÍ SPORTY

Když konečně napadl pořádný sníh, začaly nám zimní radovánky. Užívali jsme si koulovačku, stavění sněhuláka a vzpomínali jsme, jaké zimní sporty máme rádi. Kromě omalovánek se zimními sporty jsme malovali i sami sebe jako bruslaře za pomocí zmizíku, papírového tácku a barevné tuše.

VÝROBA SMOOTHIE

Jak doplnit vitamíny v zimě? Nejzdravější a populárním nápojem zvaný smoothie. Děti moc bavilo krájení ovoce a mixování ovoce. Každý si zvolil mix ovoce, které má nejraději a pak si z něj vyrobil nápoj plný vitamínů. Při popíjení smoothie jsme pak luštili křížovky a kvízy o ovoci.

KVÍZ – URČUJEME ZDRAVÉ A NEZDRAVÉ POTRAVINY

V měsíci lednu jsme si povídali o potravinách, které nám dodávají do těla vitamíny a také o těch, které nám naopak škodí. Děti si zasoutěžili v rychlosti při poznávání zdravých a škodlivých potravin. Moc je to bavilo a zároveň se i něco naučily.

OVOCE A ZELENINA POZNÁVANÁ POSLEPU

V zimním období si připomínáme, jak důležité jsou pro zdraví vitamíny. Nejlepším způsobem jak je doplnit, je konzumovat ovoce a zeleninu. Doplňovali jsme je tedy zdravým a zároveň zábavným způsobem – poznávali jsme kousky ovoce a zeleniny se zavázanýma očima.

MASOPUST A VÝROBA MASEK

V únoru jsme se učili, co je to masopust. Pouštěli jsme si o něm video. V plánu byl i karneval, ale z důvodu malého počtu dětí a omezení zpěvu a tance covidovou situací jsme si alespoň vyrobili masky.

PEČENÍ A ZDOBENÍ PERNÍČKŮ

Jedna z vánočních tradic, na kterou nezapomínáme žádný rok, je pečení a zdobení perníčků. Děti se na ni každoročně těší, nejvíce pak na jejich konzumaci. Na zdobení  jsme použili barevné barvy v tubách a dětem to šlo krásně od ruky.

MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL

V době corona viru za námi nemohl přijít na návštěvu opravdový čert, Mikuláš a anděl, a tak jsme si je vyrobili sami v mnoha podobách.

RADOST Z PRVNÍHO SNĚHU

První sníh nám letos napadl celkem brzy a tak jsme nelenili a šli vyzkoušet jeho kvalitu. Dostalo se i na dělání anděla ve sněhu a dokonce se nám podařil postavit i středně velký sněhulák. Koulovačka byla samozřejmostí.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Během podzimu jsme ztvárňovali  jeho hlavní znaky a tím je ježek ve všech podobách, slunečnice a samozřejmě drak.. Nejvíce děti bavila výroba ježka ze šišek.

PODZIMNÍ SVÍCNY

SOUTĚŽ – SKŘÍTEK PODZIMNÍK

Když bylo venku pravé podzimní počasí, vyráběli jsme skřítka Podzimníka. Využili jsme kombinovanou techniku, každý maloval a tvořil, čím chtěl. Základ tvořilo něco přírodního. Jako obvykle vznikla krásná nevšední díla.

SOUTEŽ – NEJLEPŠÍ ZÁŽITKY Z PRÁZDNIN

Hned po návratu do školních lavic jsme si dali soutěž o nejlepší zážitek z prázdnin.  Z každé třídy byl jeden vítěz a dostal věcnou cenu.