Školní rok 2023/2024


Celoroční plán ŠD 2023-2024

Plán akcí ŠD 2023-2024


Vítejte v družině

Novinky z naší družinky

Výrobky k Zápisu a dárečky ke Dni matek

Děti z družiny vyrobily k zápisu pro budoucí prvňáčky nádherné motýlky.

Poděkování však patří všem maminkám za jejich lásku, péči a podporu.

Všem maminkám přejeme krásný svátek a všechno nejlepší.

Odpoledne se zvířátky – rozloučení

V pondělí 15. 4. 2024 jsme s nadšením přivítali Anežku a Gabču. Přijely se pro letošní školní rok s námi rozloučit, nebyly však samy. S sebou přivezly zvířátka, děti si odpoledne velmi užily. Agama, ježek, morčátko a králíček se těšili velkému zájmu dětí. Gabču s Anežkou jsme odměnili krásnými obrázky na památku. Patří jim od nás velké poděkování.

Projekt – Den Země

Děti ve školní družince vytvořily ve třech skupinkách společnou kolektivní práci ke Dni Země. Po dlouhé přípravě a pracovním úsilí děti namalovaly nádherné práce, které zdobí nástěnky v naší krásné škole.

Aktivity ŠD 2

Fotbal – to je naše hobby,

dopravní výchova nás baví.

Nástěnku zdobí pestrobarevní motýli,

v tělocvičně vyrábíme automobily.

Násobilku se rádi učíme,

domečky z karet poté tvoříme.

Hrajeme si spolu rádi,

jsme na hřišti kamarádi.

Výtvarná soutěž – akce ŠD

Dne 20. 3. 2024 jsme jaro přivítali jarní soutěží v kreslení na chodníku. Děti byly šikovné a velmi se všechny snažily. Prvenství obhájily 3 dívky – a to Ellenka Králová, Adélka Dlabajová a Anabel Laga. Za obří kraslici si odměnu zasloužií i Oliver Bušek. Všichni výtvarníci byli odměněni a za pomoc při výběru vítězů patří velké poděkování a malá odměna i Nikolasovi, který nám velmi pomáhal.

Jarní inspirace

Ukázka družinkového jarního tvoření – máme rádi přírodu a vítáme jaro.

Odpoledne se zvířátky

V pondělí 18. 3. 2024 k nám zavítali další mazlíčci z plazí říše a děti měly možnost obdivovat pestrou rozmanitost živočichů. Zajímala nás spousta věcí a dokonce si některé děti s hady i pohrály. Bylo to bezva!

Jarní tvoření

Jaro je tu a my všichni jsme nadšeni krásou rozkvetlých stromů, zvuky zpívajících ptáčků a radujeme se ze slunečného počasí. A když zrovna počasí nepřeje, nám to nevadí, protože jsme pohlceni výrobou papírových domečků nebo si hrajeme s barevnými odstíny tempery. Lvíčci se dětem velmi povedli. Rádi si čteme i z nové knížky Ezopovy bajky, kde právě jedna z kapitol o Lvu a myšce pojednává. Březen je navíc měsícem knihy, a proto často zařazujeme besedy o přečtených knihách a děti čtou svým spolužákům ukázky oblíbené literatury.

Odpoledne se zvířátky

V pondělí 4. 3. k nám do školní družiny zavítal pan Stanislav Chovančík ze SVČ Hodonín, aby nám představil další kamarády ze zvířecí říše. Bylo to moc prima odpoledne, povídali jsme si a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací. Děti se zájmem obdivovaly potkánka a dva šnečky a moc se jim zvířátka líbila. Už teď se těšíme na pondělí, kdy nás potěší další mazlíčci.

Karneval v ŠD

Dne 21. 2. 2024 se uskutečnil pro obě družinky karneval v tělocvičně ZŠ. Nechyběl Ptačí tanec, hry na tělo, taneční molekuly, průvod masek, tanec s míčkem mezi čely, hra na 4 rohy, podtančení lana, tanec s klobouky ani taneční merenda. Děti se zapojily do připravených her a tanečních soutěží. Vydařenou akci jsme si všichni pořádně užili.

Přípravy na karneval a výtvarné inspirace

Děti se připravovaly na Masopust ve ŠD a vyráběly si masky. Velmi se jim povedli i veselí klauni z papírových tácků.

Odpoledne se zvířátky

Že je pes – nejlepší přítel člověka, jsme všichni poznali 19. 2., kdy za námi zavítala fenka Agínka. Byla moc hodná a děti se dozvěděly od vedoucích SVČ i to, jak se o psy starat a pečovat o ně.

Valentýn ve ŠD

14. 2. jsme oslavili Valentýna v ŠD výrobou krásných přáníček a potěšili tak nejednu maminku a tatínka.

Zvířátka z koření

Něco málo z tvoření – to jsou kresby s kořením.

Zdravý životní styl – soutěž v ŠD

V pondělí 29. 1. 2024 se děti ze ŠD 2 zúčastnily soutěžního klání o zdravém životním stylu ve třech soutěžních týmech. Odpovídaly na 10 kvízových otázek a všechny obsadily 1. místo. Z deseti správných odpovědí měly všechny skupiny osm kladných odpovědí. Témata, o nichž jsme hovořili, se týkala pohybu a sportování, vitamínů a důležitých stopových prvků v naší stravě a celkového zdravého životního stylu.

Jsou to šikulky a odměnou byly – jak jinak – než vitamíny. :-):-):-)

Odpoledne se zvířátky

V pondělí 22. 1. 2024 k nám opět zavítala roztomilá zvířátka a děti si připravily na pracovnice

SVČ  zajímavé dotazy. Poděkovali jsme za milou návštěvu a věnovali Anežce a Gabči

i krásné obrázky na památku.

Netradiční výtvarné techniky

Ve ŠD 2 děti malovaly temperou sněhové vločky na hliníkovou fólii, vyzkoušely malování zimní krajiny vatovými tyčinkami a zahrály si na módní návrháře zimních ponožek.

Smyslové vnímání

Ve čtvrtek 18. 1. 2024 jsme ve druhém oddělení školní družiny pořádali akci na rozvoj smyslového vnímání, kdy jsme poznávali sami sebe i to, jak fungují naše smysly. Vyzkoušeli jsme si zrakovou Kimovku formou soutěže, rozeznávali vůni koření, hmatem jsme se snažili uhodnout své spolužáky při hře na slepou bábu, sluchem vnímali jednotlivé zvuky a zahráli jsme si na tichou poštu a na kukačku. Nechyběla ani ochutnávka druhů ovoce a dalších potravin. Besedovali jsme o zdravé a nezdravé stravě a nakonec jsme si i trochu zamlsali. Byla to odměna za aktivní přístup dětí.

Malí architekti

Baví nás stavění z lega a máme se čím pochlubit.

Leden v ŠD II.

Tvořili jsme sněhuláky z papíru a vyzdobili přízemí naší krásné školy.

Neopomenuli jsme ani tradici Tří králů a vyrobili jsme si královské koruny. Tvoření děti velmi bavilo a některé z nich se pochlubily, že chodily koledovat i v Mikulčicích. 

V pondělí 8. ledna k nám do družiny zavítala roztomilá zvířátka, a sice činčila a dvě morčátka. Děti se od pracovnic SVČ Hodonín Anežky a Gabči dozvěděly fůru zajímavých informací o těchto chlupatých miláčcích a všechny se již těší na příští setkání s dalšími zvířátky.

Družinová pohodička

Řáděníčko na hřišti, kreslení, tvoření, stavebnice i pohádka. Pro každého, co je libo 🙂