Školní rok 2020/2021


PEČENÍ A ZDOBENÍ PERNÍČKŮ

Jedna z vánočních tradic, na kterou nezapomínáme žádný rok, je pečení a zdobení perníčků. Děti se na ni každoročně těší, nejvíce pak na jejich konzumaci. Na zdobení  jsme použili barevné barvy v tubách a dětem to šlo krásně od ruky.

MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL

V době corona viru za námi nemohl přijít na návštěvu opravdový čert, Mikuláš a anděl, a tak jsme si je vyrobili sami v mnoha podobách.

RADOST Z PRVNÍHO SNĚHU

První sníh nám letos napadl celkem brzy a tak jsme nelenili a šli vyzkoušet jeho kvalitu. Dostalo se i na dělání anděla ve sněhu a dokonce se nám podařil postavit i středně velký sněhulák. Koulovačka byla samozřejmostí.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Během podzimu jsme ztvárňovali  jeho hlavní znaky a tím je ježek ve všech podobách, slunečnice a samozřejmě drak.. Nejvíce děti bavila výroba ježka ze šišek.

PODZIMNÍ SVÍCNY

SOUTĚŽ – SKŘÍTEK PODZIMNÍK

Když bylo venku pravé podzimní počasí, vyráběli jsme skřítka Podzimníka. Využili jsme kombinovanou techniku, každý maloval a tvořil, čím chtěl. Základ tvořilo něco přírodního. Jako obvykle vznikla krásná nevšední díla.

SOUTEŽ – NEJLEPŠÍ ZÁŽITKY Z PRÁZDNIN

Hned po návratu do školních lavic jsme si dali soutěž o nejlepší zážitek z prázdnin.  Z každé třídy byl jeden vítěz a dostal věcnou cenu.