Školní rok 2023/2024


Celoroční plán ŠD 2023-2024

Plán akcí ŠD 2023-2024


Vítejte v družině

Karneval v ŠD

Dne 21. 2. 2024 se uskutečnil pro obě družinky karneval v tělocvičně ZŠ. Nechyběl Ptačí tanec, hry na tělo, taneční molekuly, průvod masek, tanec s míčkem mezi čely, hra na 4 rohy, podtančení lana, tanec s klobouky ani taneční merenda. Děti se zapojily do připravených her a tanečních soutěží. Vydařenou akci jsme si všichni pořádně užili.

Přípravy na karneval a výtvarné inspirace

Děti se připravovaly na Masopust ve ŠD a vyráběly si masky. Velmi se jim povedli i veselí klauni z papírových tácků.

Odpoledne se zvířátky

Že je pes – nejlepší přítel člověka, jsme všichni poznali 19. 2., kdy za námi zavítala fenka Agínka. Byla moc hodná a děti se dozvěděly od vedoucích SVČ i to, jak se o psy starat a pečovat o ně.

Valentýn ve ŠD

14. 2. jsme oslavili Valentýna v ŠD výrobou krásných přáníček a potěšili tak nejednu maminku a tatínka.

Zvířátka z koření

Něco málo z tvoření – to jsou kresby s kořením.

Zdravý životní styl – soutěž v ŠD

V pondělí 29. 1. 2024 se děti ze ŠD 2 zúčastnily soutěžního klání o zdravém životním stylu ve třech soutěžních týmech. Odpovídaly na 10 kvízových otázek a všechny obsadily 1. místo. Z deseti správných odpovědí měly všechny skupiny osm kladných odpovědí. Témata, o nichž jsme hovořili, se týkala pohybu a sportování, vitamínů a důležitých stopových prvků v naší stravě a celkového zdravého životního stylu.

Jsou to šikulky a odměnou byly – jak jinak – než vitamíny. :-):-):-)

Odpoledne se zvířátky

V pondělí 22. 1. 2024 k nám opět zavítala roztomilá zvířátka a děti si připravily na pracovnice

SVČ  zajímavé dotazy. Poděkovali jsme za milou návštěvu a věnovali Anežce a Gabči

i krásné obrázky na památku.

Netradiční výtvarné techniky

Ve ŠD 2 děti malovaly temperou sněhové vločky na hliníkovou fólii, vyzkoušely malování zimní krajiny vatovými tyčinkami a zahrály si na módní návrháře zimních ponožek.

Smyslové vnímání

Ve čtvrtek 18. 1. 2024 jsme ve druhém oddělení školní družiny pořádali akci na rozvoj smyslového vnímání, kdy jsme poznávali sami sebe i to, jak fungují naše smysly. Vyzkoušeli jsme si zrakovou kimovku formou soutěže, rozeznávali vůni koření, hmatem jsme se snažili uhodnout své spolužáky při hře na slepou bábu, sluchem vnímali jednotlivé zvuky a zahráli jsme si na tichou poštu a na kukačku. Nechyběla ani ochutnávka druhů ovoce a dalších potravin. Besedovali jsme o zdravé a nezdravé stravě a nakonec jsme si i trochu zamlsali. Byla to odměna za aktivní přístup dětí.

Malí architekti

Baví nás stavění z lega a máme se čím pochlubit.

Leden v ŠD II.

Tvořili jsme sněhuláky z papíru a vyzdobili přízemí naší krásné školy.

Neopomenuli jsme ani tradici Tří králů a vyrobili jsme si královské koruny. Tvoření děti velmi bavilo a některé z nich se pochlubily, že chodily koledovat i v Mikulčicích. 

V pondělí 8. ledna k nám do družiny zavítala roztomilá zvířátka, a sice činčila a dvě morčátka. Děti se od pracovnic SVČ Hodonín Anežky a Gabči dozvěděly fůru zajímavých informací o těchto chlupatých miláčcích a všechny se již těší na příští setkání s dalšími zvířátky.

Družinová pohodička

Řáděníčko na hřišti, kreslení, tvoření, stavebnice i pohádka. Pro každého, co je libo 🙂