Co nás čeká

          

Dne 14. 11.    Dvanáct měsíčků – divadelní představení dětí pro děti, 10.00, KD Mikulčice

Dne 18. 11.– 22. 11. Hrajeme si každý den – týdenní školní projekt logopedické prevence

Dne 18. 11.   Plavání

Dne 18. 11.   O líném Honzovi  – divadelní představení v MŠ, 10.15

Dne 25. 11.   Plavání

Dne 2. 12.   Plavání

Dne 5. 12.   Mikulášská nadílka v MŠ – připravují žáci 9. třídy ZŠ

Dne 9. 12.   Plavání

Dne 12. 12.  Příběhy vodníka Česílka – divadelní představení v Břeclavi – předškoláci, odjezd 8:00 hodin

Dne 13. 12.  Poslední plavání

Dne 16. 12.   Vánoční pečení – pečeme perníčky společně s prvňáčky, tentokrát v MŠ

Dne 17. 12.   Vánoční besídky – ve třídách, čas si každá třída upřesní e-mailem

Dne 18. 12.   Vánoční nadílka v MŠ

Ve dnech 17. – 20. 12.  Vánoční koledování  – návštěva bývalých pracovnic MŠ a obecních institucí s vánočními přáníčky (během pravidelných procházek)

 

Ve dnech 23. 12. 2019 – 3. 1. 2020 –  VÁNOČNÍ PRÁZDNINY

 

 


O dvanácti měsíčkách

Dne 14. listopadu se školčátka přesunula do kulturního domu, kde vystupoval “Sboreček”. Paní Šimčíková spolu s dětmi, které kroužek navštěvují, secvičila hudební pohádku “O dvanácti měsíčkách”. Vystupovaly v ní i děti ze školky. Ale ještě před ní vystupovala děvčata, která hrají na flétnu u paní učitelky Čapkové. Pohádka byla nádherná. Dětem se moc líbila a také to daly najevo pořádným potleskem. Všem účinkujícím, paní Šimčíkové i paní Čapkové moc děkujeme za krásný zážitek. 


V knihovně

Dne 11. listopadu se děti z mateřské školy vydaly do knihovny, kde pro ně měla paní knihovnice nachystané povídání o podzimu. Děti se dozvěděly nové věci, shlédly spoustu obrázků. Poté se mohly podívat do jakékoliv knížky, která je zaujala. Paní Lackové moc děkujeme za krásně strávené dopoledne.


Divadlo Vojkůvka

Dne 17. října přijelo i letošní rok do školky divadlo pana Vojkůvky. Děti z něj byly nadšené – zpívaly, tancovaly, hýbaly se, smály a nakonec panu Vojkůvkovi pořádně zatleskaly.

 


Tvořivé odpoledne s rodiči

Dne 5. listopadu se uskutečnilo 2. odpoledne s rodiči, které bylo tentokrát tvořivé. Rodiče společně s dětmi vyráběli z podzimních přírodnin – ve třídě Kulíšků to byli draci, u Rarášků závěsné dekorace a Bambulky vyráběly svíčky a sovy. Výrobky nyní zdobí naši školku, za což všem zúčastněným moc děkujeme. My jsme si odpoledne užili a doufáme, že rodiče i děti také.

 


Divadlo

Dne 23. října se mateřská škola vydala do domu Fanoše Mikuleckého, kde se konalo loutkové divadlo s kašpárkem, ve kterém “vystupovala” paní učitelka Kája z Rarášků. Na její hlas samozřejmě čekaly všechny děti a také daly dost jasně najevo, že “to je paní učitelka Kája!” Divadlo se všem moc povedlo a dětem se líbilo.

 


Sběrný dvůr

Dne 11. října se všechny děti ze školky vydaly (pěšky!) podívat – v rámci projektu 72 hodin – na sběrný dvůr. Chtěly vidět (a také viděly), jak to na sběrném dvoře vypadá, jak to tam chodí, co se tam vlastně všechno dělá a proč, kolik tam toho je, co všechno tam je,… a na všechny své otázky dostaly odpovědi od pana správce, který je celým dvorem provedl, nechal je nahlédnout, osahat si, podívat se… užít si to. Ve finále všechny děti i s paními učitelkami zvážil.


Ukliďme si Mikulčice

Dne 8.října proběhlo na zahradě mateřské školy první letošní odpoledne s rodiči. Jednalo se o brigádu, která souvisela s celorepublikovou akcí 72 hodin – Ukliďme si Česko. Maminky, tatínkové i babičky, dědečkové, tetičky nebo strejdové přišli pomoct uklidit zahradu naší školky – čistili záhonky, chodníky, opravovali hmyzí domeček, zvelebovali pocitový chodník, montovali úchyty na pískoviště, hrabali listí, … A jako odměnu za úžasně uklizenou a opravenou zahradu si všichni opekli špekáček a zahřáli se čajem nebo kávou.

                

       

 


Dýně v základní škole

10. září se šla celá MŠ podívat před školu základní. Ta byla ozdobená různě vydlabanými, namalovanými nebo vykrojenými dýněmi, které sem v pondělí nanosili děti s rodiči. Každý ze školky (včetně p. učitelek) poté hlasoval pro tu svou “nejkrásnější dýni”