Návštěva Mikuláše

5. prosince zavítala do MŠ Mikulášská družina s několika andílky a spoustou strašidelných čertů. Děti celé družině zazpívaly písničky, zarecitovaly básničky a poté si vyslechly, co se o nich píše v Knize hříchů. Nakonec dostaly od samotného Mikuláše bohatou nadílku.

 

Projektový den

30. 11. proběhl projektový den s paní výtvarnicí Zuzanou Zimkovou. Děti se učily pracovat s barvou na textil, otiskovaly řezy jablíček na textilní ubrousky a nakonec vše zažehlily včelím voskem. Vznikly tak půvabné voskované ubrousky, ze kterých připravíme vánoční překvapení.

 

Divadlo Šikulka

29. listopadu přijelo do MŠ divadlo Šikulka se svými maňásky. Představilo dětem pohádky o přátelství. Poslechly si pohádky o tučňácích, o neposlušném Matýskovi a o medvídkovi, který nerad uklízel. Také se o něm naučily písničku a zvládly si i zacvičit, což se všem moc líbilo.

 

Skanzen ve Strážnici

28. listopadu se děti ve skanzenu ve Strážnici dozvěděly, jak lidé v dřívějších dobách trávily adventní čas. Viděly, jak se dere peří, přede na kolovrátku, jak se pečou vánoční oplatky a cukroví. Seznámily se se štědrovečerními tradicemi jako pouštění lodiček, lití olova, věštění z hrníčků nebo rozkrajování jablíčka. Vyzkoušely si i zdobení perníčků a ochutnaly různé druhy vánočního cukroví. Nechyběl ani Mikuláš, čert a anděl.

 

Adventní dílnička 

24.listopadu odpoledne se mateřská škola zaplnila nejen dětmi, ale i rodiči. Konalo se totiž tvořivé odpoledne s rodiči, tentokrát v adventním duchu. Rodiče s dětmi vytvořili adventní kalendáře do tříd. Ale také ozdoby na vánoční strom, který bude 27. listopadu slavnostně rozsvícen. A děti z MŠ u toho nebudou chybět – pověsí ozdoby a také zazpívají a zarecitují básničky.

Muzeum

22.listopadu, z důvodu plánované odstávky elektřiny, byl pro děti zvolen náhradní program v Masarykovu muzeu v Hodoníně. Děti se dozvěděly o životě T.G.M., plnily připravené úkoly, zazpívaly si oblíbenou písničku pana prezidenta. Na památku si odnesly vlastnoručně vyrobenou placku s portrétem prezidenta.

Projektový den – keramika

14.11. se v MŠ uskutečnil Projektový den zaměřený na keramické mozaiky. Pod vedením tří lektorek (Pavlíny Martinů, Zuzany Zimkové a Markéty) se děti seznámily s novou výtvarnou technikou. Nejprve si děti prohlédly na interaktivní tabuli fotografie různých druhů mozaiek, následně se seznámily s novým pracovním materiálem a shlédly praktickou ukázku paní lektorky.

Každé z dětí si vytvořilo malou podložku pod hrneček nebo květináč, který vyzdobily krásnou mozaikou. Děti se učily vyhledávat a kombinovat různé tvary a barvy, pracovat s lepidlem a spárovací hmotou.  Své práce si děti následně s radostí odnesly domů. Na závěr děti udělaly větší společnou práci.

Halloween v MŠ

31.10 se ve školce oslavoval svátek Halloween. Děti přišly v kostýmech, povídaly si o významu svátku, mohly se vyfotit ve fotokoutku a hlavně si užily spoustu “strašidelné” zábavy.


72 hodin

21. října se děti z mateřské školy zúčastnily projektu “72 hodin“, kdy na zahradě přerývaly zýhonky, stříhaly živý plot, sázely trávník na kopec, přisypávaly štěpku ke stromům. Jako odměnu dostal každý skládačku s medvídkem.


Logopedický projekt

V týdnu od 17. do 21. října se v MŠ uskutečnil “logopedický projekt“, který byl zaměřen na rýmování slov. Děti z každé třídy vymyslely básničku, kterou v pátek přednesly ve třídě Kulíšků ostatním třídám. 


Divadlo Hodonín

13.října jely děti z naší mateřské školy do divadla v Hodoníně. Poslechly si pohádku “O Smolíčkovi”, ale hlavně měly krásný zážitek. Nadšeně o divadle povídaly těm, kteří nejeli. Takže se jim evidentně moc líbilo a to je hlavní!


Návštěva prvňáčků v MŠ

30. září měli skřítkové ve školce návštěvu. A ne ledajakou. Na dopoledne se do školky „vrátili“ prvňáčci. Se známými i novými kamarády kreslili, stavěli překážkové dráhy nebo hráli pohybové hry, ale hlavně – povídali o tom, jak se ve škole mají. Vypadá to, že jsou všichni spokojení a moc se jim tam líbí.

My jim děkujeme za návštěvu a doufáme, že jim radost ze školy vydrží co nejdéle.


Projektový den s knihovnicí

26. září přišla do naší školky paní knihovnice Petra Lacková. S předškolními dětmi si povídala o knihách a práci v knihovně. Seznámila je s tím, co v práci dělá. Ukázala, jak se obalují knížky. A také jich pár představila. Všechny byly o kamarádech. A, jelikož jsme ve školce kamarádi všichni, společně jsme si zkusili vyrobit vlastní knížky i s textem a ilustracemi.

Děti si projektový den s knihovnicí moc užily. A my děkujeme paní Lackové za ochotu a krásné povídání o knihách.


Výstava ovoce a zeleniny

19. září se děti ze školky vydaly na výstavu ovoce a zeleniny místních zahrádkářů. I když pršelo a děti musely jít v pláštěnkách, všichni se těšili. A na co nejvíc? Přece na jablečný mošt! Ten byl podle dětí úžasný.


Dýně u ZŠ

13. září se celá školka vydala k základní škole. Opět byla totiž ozdobena vyřezávanými dýněmi. A moc povedenými! Děti si všechny pečlivě prohlédly, aby mohly dát hlas té, která se jim zdála nejpěknější. Jsme zvědaví, která nakonec zvítězí. I když nám se zdálo, že vítězové jsou všichni!


Nové hrací prvky – sponzorský dar od firmy RWE

Na začátku nového školního roku jsme nainstalovali na zahradu v MŠ tři nové herní prvky – vláček s cisternou, prolézačku a malou lezeckou stěnu.

Tento projekt byl realizován s podporou společnosti RWE Supply & Trading GmbH (společnost skupiny RWE). Děkujeme za spolupráci. 😊👍💖

 

 


Znovu ve školce…

1. září 2022 se třídy Kulíšků, Rarášků i Bambulek opět zaplnily dětmi. Vypadá to, že se do školky těšily všechny děti. A to ještě netušily, že na zahradu přibudou nové prvky! Už teď se děti nemůžou dočkat, až je budou moci vyzkoušet.


INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023

Informace o stravování pro rodiče dětí MŠ

Cena jídla v MŠ

děti 3 – 6 let:

  • celodenní 40,- Kč
  • polodenní 32,- Kč

děti 7 let:

  • celodenní 44,- Kč
  • polodenní 36,- Kč

Platba za obědy:

1/ V hotovosti – nově platba proběhne v posledním týdnu v měsíci vždy na měsíc dopředu (v měsíci srpnu bude vybíráno stravné na září, …)
2/ Bezhotovostně – tuto platbu preferujeme. Nově platba proběhne vždy do 15. dne v měsíci na následující měsíc. Zájemci si zřídí u svého bankovního účtu souhlas s inkasem. Do školní jídelny je nutno doložit doklad o souhlasu s inkasem. Číslo účtu školy, na který bude platba prováděna, je 181 031 286/0300.

Odhlašování a přihlašování obědů:
Žák musí být odhlášen den předem nejpozději do 14.00 hod. Rodiče, kteří nestačí dítě odhlásit, mají možnost odnést si oběd domů v jídlonosiči, ale jen první den nemoci, v době od 11.00 do 11.45 hod.

Oběd je možné přihlásit nebo odhlásit osobně u vedoucí ŠJ, telefonicky nebo elektronicky na http:/www.miso.cz/jídelna/zsmikulcice/. Každý žák má přidělené své ID číslo a heslo, pod kterým se přihlašuje. Pokud ho nemá, vydá mu jej vedoucí ŠJ.

 

Telefon do mateřské školy: 606 353 544