Co nás čeká

Pracujeme v tématu: Tajemství vánoc

 

 

Dne 14. 12.  „O zimě“ – výjezd předškoláků na divadelní představení do břeclavského kina Koruna

Dne 18. 12.  Vánoční zpívání v MŠ, 15.30

Dne 19. 12.  Vánoční nadílka pro děti

Dne 20. 12.  Vánoční nadílka pro zvířátka

Dne 21. 12.  Školka v pohybu

  1. 12. – 2. 1. 2019 V Á N O Č N Í   P R Á Z D N I N Y

ŠKOLKA JE OTEVŘENA OD ČTVRTKA 3. 1. 2019

 


Vycházky s vánočními přáníčky

Zpívání ve škole.

 


Mikuláš

Ve středu, 5.prosince zamířili do školky Mikuláš s andílky a spoustou čertů! Navštívili všechny třídy, poslechli si spoustu básniček, písniček, v některých třídách dokonce shlédli i “čertovský taneček”. Naopak děti si vyslechly “záznamy” z Mikulášské knihy – některé s úsměvem na rtech, jiné s hrůzou v očích a všechny si od andílků odnesly nějakou dobrůtku. Nejdůležitější je, že si čert nikoho neodnesl a všichni “školkoví čertíci” slíbili okamžité polepšení.

 


Adventní tvoření s rodiči

Dne 29. listopadu odpoledne se celá mateřská školka naplnila dětmi i jejich rodiči, aby v každé třídě vytvořili společný adventní kalendář, který jim bude pomáhat zkracovat těšení na Ježíška. Rodiče i děti si čas strávený ve třídě užili a kalendáře se velice povedly.


Divadelní představení

V pondělí, 26. listopadu, přijelo do školky Divadlo Šikulka z Vracova. Všechny děti se sešly ve třídě Kulíšků a zhlédly pohádky Zvířátka a odpadky, O zatoulaném koťátku a Martínek a umíněná sestřička. Pohádky “hráli” maňásci a měly výchovný podtext (např. o správném chování). Dětem se moc líbily, smály se u nich, tleskaly a dokonce si i trochu zacvičily.


Setkání seniorů

V pátek 9. 11. děti zazpívaly a zatančily našim babičkám a dědečkům v Kulturním domě v Mikulčicích. Písničkou jim poděkovaly za besedy a čtení pohádek před spaním v mateřské škole. 

 


Výstava obrazů

Dne 5. listopadu zavítaly děti na výstavu konanou v kulturním domě s názvem “Mizející svět”. Dětem se výstava obrazů moc líbila. Každý obraz jsme si společně prošli a nakonec všechny děti usoudily, že obraz “Slunečnice” je jednoznačně nejlepší.


Naše nové hřiště

Dne 19.října byly děti ze třídy Bambulek poprvé vyzkoušet nově udělané hřiště v zadní části mateřské školy. Děti si na něm zacvičily, zaskákaly, házely na cíl… a samozřejmě si to náležitě užily.


Školka v pohybu

Od 14. září se každé páteční dopoledne vydávají předškolní děti do tělocvičny, aby se mohly zúčastnit projektu “MŠ v pohybu”. Cvičí zde s trenéry – učí se kotouly, běhají, závodí, přeskakují, … nejraději ovšem hrají “sochy”. Podívejte se, co se zatím v tělocvičně dělo.


“Tety” v MŠ

Dne 1. listopadu zavítaly do MŠ s přednáškou o minulosti Mikulčic p. Hanáková s p. Uhrovičovou. Byly tak hodné, že si našly čas, nachystaly staré fotografie a s chutí se před všemi dětmi pustily do povídání o tom, jak se v Mikulčicích dříve žilo. Děti byly v šoku z toho, že neměly televize a tablety, že musely rodičům pomáhat, nebyly silnice, do školy chodily pěšky,… Bylo zajímavé a poučné “tety” poslouchat. A my jim za jejich čas a vzpomínky moc děkujeme.


Divadlo Sluníčko

Dne 15. října přijelo do MŠ “Divadlo Sluníčko”, které zahrálo dětem pohádkové představení s maňásky. Těžko říct, jestli se dětem líbila nejvíce pohádka Budulínek, Máša a medvěd nebo Boudo, budko, jelikož se smály, bavily a tleskaly celou dobu. Ale o to přece šlo.


Odpoledne s rodiči

Dne 10. října se ve školce uskutečnilo první letošní odpoledne s rodiči s názvem “Natřeme si to!”. Jednalo se o odpoledne, které jsme věnovali akci “72 hodin – Ruku na to!”. Tudíž jsme společně s rodiči nově natřeli plot, na zahradě jsme zasadili náš národní strom a děti zavzpomínaly na prázdniny připínáním pohledů do mapy České republiky. Krásné a slunečné setkání končilo táborákem, který si nejvíce užily samozřejmě děti – ale pro ně to přece všechno děláme.


Na návštěvě v knihovně

Dne 8. 10. jsme se byli všichni podívat do knihovny – v tomto školním roce poprvé. Děti, které paní knihovnici neznaly, se s ní seznámily a poté se spolu s ostatními dozvěděly něco o České republice. Vypůjčily si knížky s krásnými obrázky a po návratu do školky si je s kamarády prohlížely.


Plavání

Od 2.1 0. začal ve školce pro 25 dětí předplavecký výcvik. I letos se uskuteční v lázních v Hodoníně, kde se dětem moc líbí. S paní učitelkami si užijí spoustu zábavy – učí se nebát vody, pokoušejí se naučit plavat (ti, kteří ještě neumějí), skáčou do vody, … a hlavně se neustále smějí. 


Dravci na Slovanském hradišti

Dne 5. 10. se starší děti vydaly autobusem na Vykopávky. Tam na ně čekala paní průvodkyně, která je po areálu provedla, zazpívala si s nimi písničku a vysvětlila, kdo jsou Slované. Venku na děti čekala přehlídka dravců Zayferus. Děti si mohly prohlédnout orly, sovu nebo třeba supa. Dozvěděly se, čím se dravci živí, jak loví, sledovaly jejich let, také si je mohly pohladit a nechat přistát na ruce. Dokonce si i zasoutěžily. Pro děti to byl opravdu nevšední zážitek, o kterém mluvily celou dobu po návratu do školky.


Výstava krojů

Dne 24. 9.  se poprvé v tomto školním roce byly děti z mateřské školy podívat na výstavu v domě Fanoša Mikuleckého. Tentokrát na téma “lidové kroje”. Děti si prohlédly různobarevné kroje, které se dříve nosily a díky paní učitelce Esterkové měly k prohlídce i přednášku a zjistily tak plno informací o tom, jak se jmenují jednotlivé části krojů a kam se jaký nosí. Všem dětem se výstava líbila a většina se shodla na tom, že by v kroji chtěla chodit i do školky, tak že by?


Výstava ovoce a zeleniny

Dne 17. 9. měla MŠ ještě jednu akci a to „výstavu ovoce a zeleniny“ v Mikulčicích. Po kině se proto šly všechny děti obléknout a projít, aby se mohly podívat na nejrůznější druhy jablek, švestek nebo třeba hrušek. Samozřejmě je neminula ochutnávka, která pro ně byla z výstavy tím nejlepším.

 

 


Sférické kino

Dne 17. 9. přijelo do MŠ „sférické kino“ s pohádkou o zvířátkách pro mladší děti a o podmořském světě, kterou sledovali starší děti s předškoláky. Někteří si sférické kino pamatovali z loňského roku, pro ostatní to byl zcela nový a nevšední zážitek, když se jim nad hlavou vznášela zvířátka nebo plaval žralok. Ale všechny děti si pohádky užily a nikdo z nich v té tmě neusnul. 

 


Výstava dýní

V úterý 11. 9.  se šla celá MŠ podívat na „výstavu dýní“, která se konala před základní školou. Každé z dětí si vybralo „svou“ nejkrásnější dýni, pro kterou hlasovalo. A že to nebylo jednoduché rozhodování, jelikož dýně byly nádherné.