Co nás čeká

Pracujeme v tématu: Můj domov je Česko

 

Dne 15. 10.  Představení maňáskového divadla v MŠ, 9.00

Dne 16. 10.  Kurz Plavání, předškolní děti – odjezd v 7.40 hod.

Dne 19. 10.  Školka v pohybu

Dne 23. 10. Kurz Plavání, předškolní děti – odjezd v 7.40 hod.

Dne 26. 10. Školka v pohybu

Dne 29. – 30.  10.  Podzimní prázdniny, MŠ je v provozu

 

 Odpoledne s rodiči

Dne 10. října se ve školce uskutečnilo první letošní odpoledne s rodiči s názvem “Natřeme si to!”. Jednalo se o odpoledne, které jsme věnovali akci “72 hodin – Ruku na to!”. Tudíž jsme společně s rodiči nově natřeli plot, na zahradě jsme zasadili náš národní strom a děti zavzpomínaly na prázdniny připínáním pohledů do mapy České republiky. Krásné a slunečné setkání končilo táborákem, který si nejvíce užily samozřejmě děti – ale pro ně to přece všechno děláme.


Na návštěvě v knihovně

Dne 8. 10. jsme se byli všichni podívat do knihovny – v tomto školním roce poprvé. Děti, které paní knihovnici neznaly, se s ní seznámily a poté se spolu s ostatními dozvěděly něco o České republice. Vypůjčily si knížky s krásnými obrázky a po návratu do školky si je s kamarády prohlížely.


Plavání

Od 2.1 0. začal ve školce pro 25 dětí předplavecký výcvik. I letos se uskuteční v lázních v Hodoníně, kde se dětem moc líbí. S paní učitelkami si užijí spoustu zábavy – učí se nebát vody, pokoušejí se naučit plavat (ti, kteří ještě neumějí), skáčou do vody, … a hlavně se neustále smějí. 


Dravci na Slovanském hradišti

Dne 5. 10. se starší děti vydaly autobusem na Vykopávky. Tam na ně čekala paní průvodkyně, která je po areálu provedla, zazpívala si s nimi písničku a vysvětlila, kdo jsou Slované. Venku na děti čekala přehlídka dravců Zayferus. Děti si mohly prohlédnout orly, sovu nebo třeba supa. Dozvěděly se, čím se dravci živí, jak loví, sledovaly jejich let, také si je mohly pohladit a nechat přistát na ruce. Dokonce si i zasoutěžily. Pro děti to byl opravdu nevšední zážitek, o kterém mluvily celou dobu po návratu do školky.


Výstava krojů

Dne 24. 9.  se poprvé v tomto školním roce byly děti z mateřské školy podívat na výstavu v domě Fanoša Mikuleckého. Tentokrát na téma “lidové kroje”. Děti si prohlédly různobarevné kroje, které se dříve nosily a díky paní učitelce Esterkové měly k prohlídce i přednášku a zjistily tak plno informací o tom, jak se jmenují jednotlivé části krojů a kam se jaký nosí. Všem dětem se výstava líbila a většina se shodla na tom, že by v kroji chtěla chodit i do školky, tak že by?


Výstava ovoce a zeleniny

Dne 17. 9. měla MŠ ještě jednu akci a to „výstavu ovoce a zeleniny“ v Mikulčicích. Po kině se proto šly všechny děti obléknout a projít, aby se mohly podívat na nejrůznější druhy jablek, švestek nebo třeba hrušek. Samozřejmě je neminula ochutnávka, která pro ně byla z výstavy tím nejlepším.

 

 


Sférické kino

Dne 17. 9. přijelo do MŠ „sférické kino“ s pohádkou o zvířátkách pro mladší děti a o podmořském světě, kterou sledovali starší děti s předškoláky. Někteří si sférické kino pamatovali z loňského roku, pro ostatní to byl zcela nový a nevšední zážitek, když se jim nad hlavou vznášela zvířátka nebo plaval žralok. Ale všechny děti si pohádky užily a nikdo z nich v té tmě neusnul. 

 


Výstava dýní

V úterý 11. 9.  se šla celá MŠ podívat na „výstavu dýní“, která se konala před základní školou. Každé z dětí si vybralo „svou“ nejkrásnější dýni, pro kterou hlasovalo. A že to nebylo jednoduché rozhodování, jelikož dýně byly nádherné.