Školní rok 2023/2024

Dračí lodě

Také tento rok se naše škola zúčastnila této moc oblíbené akce. Navíc ve velkém stylu! V mladší kategorii (6. a 7. třída) jsme vybojovali 3. místo a ve starší kategorii (8. a 9. třída) zase 5. místo. Je nutné dodat, že toto je nejlepší umístnění naší školy na těchto závodech!

Žákům patří velké poděkování za reprezentaci a všem fanouškům za fandění.

Atletické přebory Podluží

Dne 7.6. proběhla tradiční sportovní akce Atletické přebory Podluží. Za starší děti byla na stupních vítězů Zuzana Fialová – 1.místo za běh na 60m, 2.místo za běh 800m a skok do dálky, 3. místo za vrh koulí. Věříme, že příště budeme mít lepší účast a lepší umístění.

Mikulecké sportovní hry

30.5. propuklo dlouho očekávané a připravované slavnostní zahájení Mikuleckých sportovních her. Týmy v kostýmech se seřadily u obecního úřadu. Promluvil pan ředitel a pan starosta (jako bůh Zeus), který oficiálně zahájil naše hry. Průvod týmů s vlajkonoši a cedulonoši se vydal na pochod na sportoviště. Za skvělého počasí probíhaly jednotlivé disciplíny za velké podpory fanoušků. V podvečer se sešly vybrané děti v Olympijské vesničce na přenocování. Proběhly společné soutěže a zábava a poté se šlo spát. Pan učitel Hrubý se snažil uspat děti pohádkami, což se na prvním stupni podařilo brzy. Starší děti si povídaly ještě svoje pohádky a hlavně kvůli vysokým teplotám na horním patře nemohly usnout. Ráno společná snídaně, příchod ostatních sportovců a zpět na sportoviště.  Pokračování  semifinálových a finálových utkání bylo náročné hlavně pro tým Egyptu a Číny, které se probojovaly do většiny bojů o medaile. Ostatní děti fandily, nebo se bavily doprovodnými disciplínami. Poslední zápasy se z důvodu deště odehrály v tělocvičně. Všichni účastníci si hry užili a ti nejlepší byli odměněni medailemi. Cenu rozhodčích získal tým Slovenska.

Konečné pořadí:

1, Egypt  32 b

2, Čína   29 b

3, Argentina  21,5 b

4, Řecko   16 b

5, Česko  15 b

6, Austrálie  14 b

7, Mexiko  13 b

8, Japonsko  12,5 b

9, Slovensko  11,5 b

10, Francie   10,5 b  

Mikulecké sportovní hry – 2. den

 

Mikulecké sportovní hry – 1. den

 

Mikulecké sportovní hry – stolní tenis

Ve středu 29. 5. 2024 se uskutečnila první disciplína Mikuleckých sportovní her – stolní tenis. Každý tým si zvolil jednoho zástupce. Žáci byli rozlosováni do dvou pětičlenných skupin – nejlepší čtyři ze skupinové fáze postoupili do finálového pavouka.

Pořadí:

1. místo: Čína – Šimon Veselý

2. místo: Česká republika – Jiří Minda

3. místo: Egypt – Matěj Urbánek

4. místo: Argentina – Tomáš Pazourek

5. místo: Austrálie – Tobiáš Kříž

6. místo: Slovensko – Martin Bešta

7. místo: Mexiko – Leontýna Čadíková

8. místo: Japonsko – Radek Maláník

9. místo: Řecko – Matěj Cupal

10. místo: Francie – Eliáš Kůrka

Mikulecké sportovní hry – rozlosování týmů

Austrálie x Francie

Egypt x Slovensko

Argentina x Řecko

Čína x Japonsko

Česká republika x Mexiko

 

Mikulecké sportovní hry – jídelníček

Pá: 31. 5. 2024 Česko: 

polévka: Vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky

hlavní jídlo: Český koláč

Čt: 30. 5. 2024 Čína: 

polévka: Wor wonton

hlavní jídlo: Kuřecí maso s nudlemi a zeleninou

St: 29. 5. 2024 Francie: 

polévka: Savojská

hlavní jídlo: Hovězí po burgundsku

Út: 28. 5. 2024 Egypt: 

polévka: Čočková

hlavní jídlo: Kofta + rýže

Po: 27. 5. 2024 Austrálie: 

polévka: Dýňová

hlavní jídlo: Baramundi + brambor

Pá: 24. 5. 2024 Slovensko: 

polévka: Kapustnice

hlavní jídlo: Šulance s makom a cukrom

Čt: 23. 5. 2024 Mexiko: 

polévka: Mexická

hlavní jídlo: Mexické hovězí fajitas + tortilla

St: 22. 5. 2024 Argentina: 

polévka: Tomatikán

hlavní jídlo: Merluza + bramborová kaše

Út: 21. 5. 2024 Japonsko: 

polévka: Ramen

hlavní jídlo: Gyudon + rýže

Po: 20. 5. 2024 Řecko:

polévka: Řecká s červenou fazolí

hlavní jídlo: Musaka

 

Mikulecké sportovní hry – prezentace týmů a další program

Přípravy týmů probíhají již od března.

Dne 14.5. 2024 proběhly v budově školy prezentace týmů Mikuleckých sportovních her. Každý z týmů se svědomitě připravoval a nakonec jsme viděli opravdu pestrou přehlídku oblečení, jídel, dekorací, her, kvízů a informací. 

Od. 20. 5. 2024 máme upravený jídelníček pro potřeby našich her (každý den jiný stát). Paní kuchařky zvolily typická jídla pro jednotlivé státy a budou je podávat do pátku 31. 5. 2024.

Klání týmů započne příští týden vědomostními testy. Žáci mohou získat první body do celkového hodnocení od 20.5. do 24.5. 
 
29. 5. proběhne první den her pingpongovým turnajem, který odehrají zástupci týmů. Týmy nominují své zástupce do jednotlivých soutěží na další dny. 
 
Slavnostní zahájení her se uskuteční ve čtvrtek 30. 5. 2024 od 8:00 hod. před Obecním úřadem Mikulčice.
 
30. a 31. 5. budou probíhat sportovní hry v těchto disciplínách: fotbal, basketbal, vybíjená, štafeta, skok daleký z místa, hod míčkem. Soutěžit se bude v tělocvičně, v “Břízkách”, na fotbalovém hřišti a atletickém oválu.
 
Děkujeme všem za hojnou účast při prezentování týmů a budeme se těšit na další pokračování Mikuleckých sportovních her. 

Malá Morava

Dne 4. 4. 2024 se všichni žáci MŠ i ZŠ Mikulčice zúčastnili běhu Malá Morava. Poprvé proběhl na nově zrekonstruovaném atletickém oválu. Viděli jsme skvělé běžecké výkony a připravili jsme se na nadcházející běžecký závod Velká Morava, který proběhne 6.4. Vítězové jednotlivých kategorií: 

Minaříčková Sára, Stöhr Mikuláš, Kosíková Magdaléna, Minaříček Petr, Urbánková Amálie, Laga Mateo, Matějíčková Ella, Stöhr Nicolas, Rech Tobiáš, Michálková Leona, Salajková Viktorie, Novák Jonáš, Novák Jonáš, Fialová Zuzana, Bělohoubek Matyáš.

Mikulecká výška, sportovec pololetí

Lužická laťka

Dne 26.3. se konala tradiční sportovní událost – Lužická laťka. Naši žáci se rozhodně v konkurenci škol z Lužic, Lanžhota, Mor. Žižkova, Tvrdonic neztratili. Možná to bylo i tím, že jsme na místo konání přesunuli pěšky. :-) První místo ve své kategorii získali Kudrna Jindra, Tobiáš Rech, Zuzana Fialová a druhé místo Veronika Kočvarová.

Fittesty

26. 1. 2024 se konaly Fittesty, které mapují všeobecnou sportovní zdatnost žáků, testuje se v disciplínách: hluboký předklon, skok z místa, stoj – vzpor – stoj, kliky, leh – sed, člunkový běh. Přítomných bylo 57 % žáků. Nejúspěšnější byli: Fialová Zuzana – 115 bodů, Urbánková Amálie – 111 bodů, Procházková Zora – 108 bodů, Pitzingerová Terezie – 103 bodů, Vašíčková Thea – 102 bodů

Turnaj ve stolním tenise

V úterý 19. 12. se uskutečnil na naší škole tradiční turnaj ve stolní tenise. Účastníci byli rozdělení do 8 skupin po 6 lidech. Do finálového pavouka postoupili hráči z prvních dvou míst. 

1. místo: Šimon Veselý (8. třída)

2. místo: Matěj Urbánek (9. třída)

3. místo: Tomáš Pazourek (7. třída)

Vánoční turnaj ve florbalu

Ve čtvrtek 14. 12. se konal již čtrnáctý ročníku tradičního Vánočního turnaje ve florbalu. V tvrdé konkurencí ostatních škol náš tým ve složení: M. Bělohoubek (c), N. Dlabalová, C. Dlabalová, A. Hájková, V. Salajková, O. Zvědělík, K. Kopka, J. Novák, P. Pazourek, L. Pavka, M. Urbánek obsadil 1. místo.

Výsledky:

Mikulčice – Lanžhot  2:3

Mikulčice – Tvrdonice 3:1

Mikulčice – Závod 5:1

Svatováclavský turnaj v basketbalu

Dne 29.9. se konal další ročník tradičního sportovního klání Svatováclavského turnaje v košíkové. Žáci druhého stupně byli rozlosováni do smíšených družstev napříč třídami. Hrálo se systém každý tým s každým. Nejvíce bodů získal tým Vyklikáři s kapitánem Matějem Urbánkem, který se zároveň stal nejlepším střelcem.  Druhý byl tým FC Neštovice (Bařina S.) a třetí místo vybojoval tým Kulturisti (Pazourek P.). Nejaktivnější hráčkou byla zvolena Thea Vašíčková. Všichni zúčastnění obdrželi sladkou pozornost, první tři týmy obdržely ceny za umístění. Akce proběhla v pokojném duchu a bez zranění :-).

 

 

Akropolis cross

Dne 26.9. 2023 se uskutečnil závod v běhu terénem na Slovanském hradišti. Počasí nám nabídlo ideální podmínky v krásném prostředí. Zúčastnilo se 5 škol s celkem 239 žáky. Nejúspěšnější byla ZŠ Lanžhot, druhá ZŠ Tvrdonice a třetí naše ZŠ Mikulčice. Medaile: Novák Jonáš (2), Tereza Horňáčková (3), Matějíčková Ella (1), Laga Anabel (3).

 

 

 

 


Akce v září:

26. 9. 2023 Akropolis cross

29. 9. 2023 Svatováclavský turnaj v basketbalu


Archiv:

Školní rok 2022/2023

Školní rok 2020/2021

Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018

Školní rok 2016/2017

Školní rok 2015/2016