Školní rok 2018/2019

Plán sportovních akcí

Harmonogram sportovních akcí

Pravidla bodování MSL

Vyhodnocení BMI (index tělesné hmotnosti) u dětí ZŠ Mikulčice za rok 2018

 

 


Futsalový turnaj o pohár starosty

Žáci 6. – 9. třídy se dne 12. 12. zúčastnili Vánočního turnaje ve futsalu, který se konal ve sportovní hale při MZŠ Lanžhot. Tým pod vedením kapitána Jaromíra Vričana dokázal v konkurenci pěti škol: Lužice, Tvrdonice, Závod a domácí Lanžhot zvítězit ve všech zápasech bez obdržené branky. Tohoto výsledku dosáhli zejména díky výbornému kolektivnímu výkonu všech hráčů. K celkovému prvnímu místu jim patří velká gratulace!

Složení týmu: Jaromír Vričan (C), Adam Michálek, Ivan Irša, David Škrabal, Kryštof Nosál, Patrik Divácký, Adam Preguza (B)
Výsledky:
Mikulčice – Lanžhot 5:0
Mikulčice – Lužice 2:0
Mikulčice – Tvrdonice 4:0
Mikulčice – Závod 2:0

Turnaj ve stolním tenise

V úterý 4. 12 se konal devátý ročník tradičního pingpongového turnaje pod vedením vrchního rozhodčího pana Bílíka. Turnaje se aktivně zúčastnilo 36 žáků druhého stupně. Žáci byli rozděleni podle výkonnosti do pěti skupin. V kategorii dívek zvítězila Kristýna Kotásková, na druhém místě se umístila Markéta Iršová před třetí Patrícií Vivien Dlabalovou. V kategorii chlapců obhájil loňské prvenství David Valuch, na druhém místě se umístil Lukáš Dlabaja a na bronzovém stupínku Zbyněk Bařina. Exhibiční turnaj čtyřher ovládli s přehledem páni učitelé Hrubý a Salajka. 
 

Atletické víceboje

Dne 13. 11. byly předány medaile žákům za výkony, které dosáhli během prvního čtvrtletí v několika atletických disciplínách. Žáci byli rozděleni do několika kategori dle věku. Vítězové jednotlivých kategoriií: Veselý Šimon (134 b.), Pitzingerová Tereza (537 b.), Krásný Jakub (349 b.), Fialová Zuzana (457 b.), Michálek Adam (467 b.), Iršová Markéta (975 b.), Csápai Dominik (1213 b., absolutní vítěz), Medusova Lucie (1147 b.). Výkony byly vyhodnoceny a obodovány panem Bělohoubkem, za což mu patří velký dík.

Prezentace stolního tenisu

Dne 11. 10. proběhla sportovní prezentace stolního tenisu pro žáky 2. – 4. třídy. V místní mikulčické tělocvičně nás přivítali zástupci SKST Hodonín spolu s místními nadšenci. Děti mohly zhlédnout ukázku běžného tréninku, cvičného zápasu a poté si někteří sami mohli stolní tenis vyzkoušet. Pro děti byly připraveny letáčky s informacemi a termíny tréninků, které budou probíhat pro místní děti v Mikulčicích v tělocvičně. Dále bude v listopadu zařazena pingpongová show pod vedením nejlepší české hráčky Ivety Vacenovské.

 


Štafetový běh o pohár Boba Zháňala, Hrušky

Ve středu 10. 10. se konal patnáctý ročník štafetového závodu o pohár Boba Zháňala v Hruškách. Turnaje se účastnilo osm škol. Naše štafeta startovala v tomto složení: 

2. třída: Nováková E., Kudrnová A., Dlabalová N.,  Hradilová A., Horňáčková T., náhr. Procházková Z. 

3. třída: Domanský M., Bušková L., Hépal T., Rehortová V., Pitzingerová T., náhr. Salajková V. 

4. třída: Fialová Z., Divácký D., Pavka L., Jozífek J., Urbánek M. náhr. Bělohoubek M. 

5. třída: Vričanová D., Rehortová N., Matochová J., Pytlová N. L., Veselková S., náhr. Křivová D.

Samotný závod odstartovala K. Hálová mistryně ČR v běhu na 800 m, patron závodu B. Zháňal se tentokrát ze zdravotních důvodů nemohl zúčastnit. Po vyrovnaném boji se z vítězství radoval Lanžhot, následovala Moravská Nová Ves a domácí Hrušky. Naši závodníci bojovali ze všech sil a obsadili pěkné páté místo. 


Akropole cross aneb “Běh Rasticovým městem”

Ve čtvrtek 27. 9. se konal VII. ročník přespolního běhu Akropole cross. Na Slovanské hradiště v Mikulčicích přijeli závodit žáci z pěti škol – Mikulčice, Lužice, Moravská Nová Ves, Tvrdonice a Lanžhot. Z žáků naší školy se nejlépe umístili: Tereza Horňáčková – 1. místo, Terezie Pitzingerová – 1. místo, Zuzana Fialová – 1. místo, Jakub Krásný – 1. místo, Matěj Urbánek – 2. místo, Ondřej Horák – 1. místo, Lucie Medusová – 3. místo, Jaromír Vričan – 3. místo.

 


Svatováclavský turnaj

 V úterý 25. 9.  se konal již 15. ročník tradičního Svatováclavského turnaje. Turnaje se zúčastnili žáci druhého stupně, kteří byli rozdělení do dvou skupin po čtyřech týmech. Vítězem turnaje se stal tým Mařky pod vedením kapitánky J. Pitzingerové, na druhém místě skončil tým Kachní játra a na třetím místě Gumoví medvídci. Nejlepším střelcem se stal člen vítězného týmu Zbyněk Bařina. Nejlepší hráčkou byla podle odborné komise zvolena Lucie Medusova.

 


Školní rok 2017/2018

Školní rok 2016/2017

Školní rok 2015/2016