Školní rok 2019/2020

Plán sportovních akcí

Harmonogram sportovních akcí

Pravidla bodování MSL

Vyhodnocení BMI (index tělesné hmotnosti) u dětí ZŠ Mikulčice za rok 2018

 

 


 
 
Okresní turnaj ve stolní tenise, Strážnice
 
Ve středu 30. 10. v době jarních prázdnin se výběr žáků, kteří navštěvují kroužek stolního tenisu zúčastnil okresního turnaje ve Strážnici. Ve velké konkurenci tamních děti, kteří trénují několikrát týdně vedli velmi dobře. Největšího úspěchu dosáhli 2. místem Rehortová Vanesa a v soutěži družstev 3. místo Mikulčice A (Valuch David, Kotásková Kristýna, Ilčík Michal, 4. místo Mikulčice B (Preguza Adam, Dlabal Rudolf). Do první desítky v turnaji jednotlivců se také umístil Veselý Šimon a Kotásková Julie, která byla zároveň nejmladší účastnicí turnaje.

 


Štafetový běh o pohár Boba Zháňala

Ve středu 9. 10. se konal štafetový běh Boba Zháňala v Hruškách, kterého jsme se poctivě účastnili, jako každý rok. Závodu se účastnilo dohromady osm škol. Naše štafeta startovala ve složení:

2. třída: Jozífková A., Kostihová K., Kurka E. Tománek M., Rech T., náhradník Mikulicová Markéta

3. třída: Bílíková K., Kudrnová A., Dlabalová C., Horňáčková T., Dlabalová N., náhradník Michálková L.

4. třída: Domanský M., Tománková K., Veselý Š., Rehortová V., Pitzingerová T., náhradník Kurková E.

5. třída: Bělohoubek M., Hřebačka M., Pavka L., Jozífek J., Fialová Z., náhradník Zvědělík O.

Letošní závod odstartoval patron závodu Bob Zháňal, který po loňské neúčasti, kvůli nemoci, opět dorazil. Po docela vyrovnaném průběhu boje si putovní pohár odnesl Lanžhot, který do finále doběhl s náskokem a tím získal první místo. I když naši závodníci doběhli s jiným štafetovým kolíkem, kvůli nevydařené předávce, nenechali se ničím rozhodit a opravdu bojovali ze všech sil. Cílovou čáru proběhli na krásném pátém místě.


Akropole cross

V pátek 28. 9. proběhl osmý ročník tradičního přespolního běhu s názvem Akropole cross. V areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích závodili žáci z pěti škol: Mikulčice, Lužice, Tvrdonice, Lanžhot a Moravská Nová Ves. Za účast a výkony patří poděkování všem žákům, kteří vzorně reprezentovali svoje školy. Z naších žáků se na stupních vítězů umístili tito žáci:

Fialová Zuzana,  Vričan Jaromír  – 1. místo

Pitzingerová Terezie, Vlachinský Ondřej, Michálek Adam  –  2. místo

Jozífková Agáta, Domanský Matěj,  Valuch David  –  3. místo

 


Svatováclavský turnaj

V pátek 20. 9. se konal 16. ročník Svatováclavského turnaje, kde mezi sebou soupeřili žáci druhého stupně v basketbalových utkáních. Žáci byli rozděleni do dvou skupin po třech týmech. Soubojů se zúčastnily tyto týmy: Muškáti, Homo Erectus, 51, IDK, Nechte nás vyhrát prosím, Joe. Vítězem turnaje se stal tým 51, který vedl jako kapitán Dominik Csápai. Na druhém místě se umístil tým IDK a na třetím Muškáti. Nejlepší hráčem celého turnaje a zároveň nejlepším střelcem byl zvolen Zbyněk Bařina.

 


Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018

Školní rok 2016/2017

Školní rok 2015/2016