Školní rok 2023/2024

Malá Morava

Dne 4. 4. 2024 se všichni žáci MŠ i ZŠ Mikulčice zúčastnili běhu Malá Morava. Poprvé proběhl na nově zrekonstruovaném atletickém oválu. Viděli jsme skvělé běžecké výkony a připravili jsme se na nadcházející běžecký závod Velká Morava, který proběhne 6.4. Vítězové jednotlivých kategorií: 

Minaříčková Sára, Stöhr Mikuláš, Kosíková Magdaléna, Minaříček Petr, Urbánková Amálie, Laga Mateo, Matějíčková Ella, Stöhr Nicolas, Rech Tobiáš, Michálková Leona, Salajková Viktorie, Novák Jonáš, Novák Jonáš, Fialová Zuzana, Bělohoubek Matyáš.

Mikulecká výška, sportovec pololetí

Lužická laťka

Dne 26.3. se konala tradiční sportovní událost – Lužická laťka. Naši žáci se rozhodně v konkurenci škol z Lužic, Lanžhota, Mor. Žižkova, Tvrdonic neztratili. Možná to bylo i tím, že jsme na místo konání přesunuli pěšky. :-) První místo ve své kategorii získali Kudrna Jindra, Tobiáš Rech, Zuzana Fialová a druhé místo Veronika Kočvarová.

Fittesty

26. 1. 2024 se konaly Fittesty, které mapují všeobecnou sportovní zdatnost žáků, testuje se v disciplínách: hluboký předklon, skok z místa, stoj – vzpor – stoj, kliky, leh – sed, člunkový běh. Přítomných bylo 57 % žáků. Nejúspěšnější byli: Fialová Zuzana – 115 bodů, Urbánková Amálie – 111 bodů, Procházková Zora – 108 bodů, Pitzingerová Terezie – 103 bodů, Vašíčková Thea – 102 bodů

Turnaj ve stolním tenise

V úterý 19. 12. se uskutečnil na naší škole tradiční turnaj ve stolní tenise. Účastníci byli rozdělení do 8 skupin po 6 lidech. Do finálového pavouka postoupili hráči z prvních dvou míst. 

1. místo: Šimon Veselý (8. třída)

2. místo: Matěj Urbánek (9. třída)

3. místo: Tomáš Pazourek (7. třída)

Vánoční turnaj ve florbalu

Ve čtvrtek 14. 12. se konal již čtrnáctý ročníku tradičního Vánočního turnaje ve florbalu. V tvrdé konkurencí ostatních škol náš tým ve složení: M. Bělohoubek (c), N. Dlabalová, C. Dlabalová, A. Hájková, V. Salajková, O. Zvědělík, K. Kopka, J. Novák, P. Pazourek, L. Pavka, M. Urbánek obsadil 1. místo.

Výsledky:

Mikulčice – Lanžhot  2:3

Mikulčice – Tvrdonice 3:1

Mikulčice – Závod 5:1

Svatováclavský turnaj v basketbalu

Dne 29.9. se konal další ročník tradičního sportovního klání Svatováclavského turnaje v košíkové. Žáci druhého stupně byli rozlosováni do smíšených družstev napříč třídami. Hrálo se systém každý tým s každým. Nejvíce bodů získal tým Vyklikáři s kapitánem Matějem Urbánkem, který se zároveň stal nejlepším střelcem.  Druhý byl tým FC Neštovice (Bařina S.) a třetí místo vybojoval tým Kulturisti (Pazourek P.). Nejaktivnější hráčkou byla zvolena Thea Vašíčková. Všichni zúčastnění obdrželi sladkou pozornost, první tři týmy obdržely ceny za umístění. Akce proběhla v pokojném duchu a bez zranění :-).

 

 

Akropolis cross

Dne 26.9. 2023 se uskutečnil závod v běhu terénem na Slovanském hradišti. Počasí nám nabídlo ideální podmínky v krásném prostředí. Zúčastnilo se 5 škol s celkem 239 žáky. Nejúspěšnější byla ZŠ Lanžhot, druhá ZŠ Tvrdonice a třetí naše ZŠ Mikulčice. Medaile: Novák Jonáš (2), Tereza Horňáčková (3), Matějíčková Ella (1), Laga Anabel (3).

 

 

 

 


Akce v září:

26. 9. 2023 Akropolis cross

29. 9. 2023 Svatováclavský turnaj v basketbalu


Archiv:

Školní rok 2022/2023

Školní rok 2020/2021

Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018

Školní rok 2016/2017

Školní rok 2015/2016