MSL – VYHLAŠOVÁNÍ VÝSLEDKŮ

V závěru školního roku proběhlo také ještě vyhlášení výsledků soutěží MSL. Výsledky, medaile, plakety a poháry nám přišel slavnostně předat pan Jan Bělohoubek, který již tradičně zaštiťuje spolupráci školy a Atletického klubu. Vyhlášeno bylo hned několik soutěží.

Sportovci 1. pololetí a 2. pololetí:

Zdatné děti – jaro 2023:

Mikulecká sportovní liga:

Absolutní vítězové v chlapecké a dívčí kategorii, kteří získávají také putovní pohár:

ATLETICKÉ PŘEBORY LANŽHOT

2.6. 2023 se výběr žákyň a žáků II.stupně zúčastnil atletických závodů v Lanžhotě. Mimo to, že jsme se krásně opálili, jsme posbírali i několik medailí. Fialová Zuzana – dvě první místa a jedno druhé, Hřebačka Matyáš – druhé místo, Vričanová Daniela – druhé místo, Pitzingerová Terezie – dvě druhá místa, Hájková Aneta – třetí místo. V celkovém pořadí se nám podařilo těsně předstihnout pouze Lužice. 🙂

V prvním pololetí se žáci naší školy účastnili těchto soutěží dle vypracovaného plánu pro MSL na školní rok 2022/2023.

FIT TESTY

Všichni žáci naší školy se zúčastnili 2. února tradičních FIT testů, které se konaly v tělocvičně. Opět na ně čekala řada disciplín – skok daleký, člunkový běh, lehy-sedy, kliky, hluboký předklon a “angličáky”.  A byla to teda fuška.

Nakonec byla rozdána spousta medailí v různých kategoriích. Absolutním vítězem mezi chlapci se stal Oliver Zeman (2. A). Absolutní vítězkou mezi dívkami se stala Zuzana Fialová (8. tř.), která zároveň překonala absolutní rekord FIT testů.

VÁNOČNÍ TURNAJ VE FUTSALU – Lanžhot

Žáci 8. a 9. třídy zúčastnili Vánočního turnaje ve florbalu, který se konal ve sportovní hale při MZŠ Lanžhot. Žáci (Pazourek Pavel, Urbánek Matěj, Zvědělík Ondřej, Kopka Kryštof, Bělohoubek Matyáš a Bílík Roman) odehráli výborné a vyrovnané zápasy se všemi týmy a obsadili pěkné 3. místo z pěti účastníků, z toho měl Lanžhot zastoupení dvou týmů).

VÁNOČNÍ TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

Turnaje se aktivně zúčastnili 51 žáků z 5. – 9. třídy. Žáci byli rozděleni do dvanácti skupin, nejlepší dva postoupili do menšího výběru, až jsme se postupně dostali k finálovým zápasům, ve kterých suverénně vyhrál Veselý Šimon. Na krásném druhém místě skončila Rehortová Vanesa, o kousek za ní skončil na třetím místě Minda Jiří.

Dále ceny získali chlapci 8. třídy: Bělohoubek Matyáš, Urbánek Matěj a Pazourek Pavel.

ŠKOLNÍ ZÁVOD NA VESLAŘSKÉM TRENAŽÉRU

V prvním pololetí se nám podařilo zúčastnit se ještě jedné, velmi podařené, sportovní akce pod vedením Veslařského klubu Hodonín.

Skupinový závod několika škol z širokého okolí. Náš výběr žákyň a žáků z 6. – 9. třídy byl rozdělen
do dvou skupin: mladších a starších žáků. Jedna skupina byla složena dohromady z deseti žáků.

I přes malé zkušenosti našich žáků, jsme získali krásné 1. místo při sprintu mladších žákyň ve složení: Michálková Leona, Hájková Aneta, Rehortová Vanesa, Tománková Kateřina.

Do školy jsme přivezli především zkušenosti s novým sportem, ale i páté místo u mladších žáků a šesté místo, které vybojovali starší žáci.

ATLETICKÉ VÍCEBOJE – v rámci TV

Kvůli po-tornádovém stavu atletické dráhy, jsme poupravili disciplíny vícebojů a celkový pohyb
po atletické dráze.

Disciplíny:

sprint 30 m na rozběžišti na skok vysoký, vytrvalost uvnitř travnaté plochy, skok daleký, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí dle kategorie.

SVATOVÁCLAVSKÝ TURNAJ V BASKETBALU

Letos jsme po dlouhé době pořádali turnaj v tělocvičně. Nepřízeň po-tornádovém stavu basketbalového hřiště nám nedovolila pořádat turnaj zde.

Z celého druhého stupně se složilo celkem 6 týmů, které mezi sebou vedly dost vyrovnaný souboj.

1. místo – První FC nechcesemi
  2. místo – Hvězdička z Mikulčic
  3. místo – Kuře na paprice
  4. místo – Buchty
  5. místo – Kostíci
  6. místo – Knedlíci

Nejlepší střelec turnaje se stal Urbánek Matěj z vítězného týmu, na druhém místě skončil Bělohoubek Matěj a na třetím místě se umístil Bílík Roman.

ŠKOLNÍ ZÁVOD NA DRAČÍCH LODÍCH

Letos se naše škola zúčastnila krásného závodu na vodní hladině „Školní závody na dračích lodích“, který pořádá Veslařský klub Hodonín.

Akce probíhala na řece Morava v přístavišti hodonínského jezu. Akce se celkem zúčastnilo 17 škol a 29 posádek, tj. nad 650 žáků ZŠ a SŠ.

Jednotlivé kategorie byly rozděleny na mladší (6. – 7. třída) a starší žáky (8. – 9. třída). Na závody byly z naší školy poslány obě posádky, které byly složeny z výběru žáků a žákyň.

Naše posádky se umístili následovně: mladší žáci na 8. místě z 10 celkových posádek; starší žáci na