Školní rok 2021/2022


Celoroční plán ŠD

Plán akcí ŠD


Slavíček

V rámci školní družiny se konalo pěvecké soutěžení ve zpěvu s názvem Slavíček. Děvčata i chlapci z 1. třídy zpívali písně všech pěveckých žánrů. Nejlépe si v soutěži vedla Olga Konečková před Kamilou Čadíkovou a Markétou Kosíkovou.

Z chlapců nejlépe zazpíval Jakub Kočvara a Vítek Procházka.

Všem zpěváčkům děkujeme za účast v soutěži.


Vánoční besídka

Besídka začala u stromečku koledami a písničkami. Poté se rozdávaly dárečky, které nám nadělily úsměvy na tváři. Zahráli jsme si hry s hudbou, kde nejlepší soutěžící dostávali sladkou odměnu.

V novém roce přejeme hodně  veselých momentů, jako jsme měli při besídce ve družině.

 


Sněhové radovánky

První sněhovou nadílku jsme využili v soutěži O největšího sněhuláka. Podařily se velké sněhové koule a tak byl sněhulák větší jako my. Stavěli jsme i domečky pro zimní skřítky. Koulování a klouzání na kopečku nám dodalo dostatek energie, abychom se těšili na další sněhové radovánky.


Mikuláš v družině

Do družiny nám zavítal nejen Mikuláš se sladkou nadílkou, ale i čerti. Ukázali nám čertí tancování a zpívání. Poslechli jsme si čertí hádanky a čertí povídku. S čerty se nám líbilo a těšíme se za rok na další čertovskou návštěvu.


Podzimní šípkovaná

Naše první šípkovaná byla naučná a zajímavá. Umíme již zhotovit šipky z kamení, písku, dřeva, trávy. Umíme je správně nasměrovat, abychom nezabloudili a našli cíl.

Plnili jsme po cestě pět podzimních úkolů – poznávání listnatých a jehličnatých stromů.

Už se těšíme na zimní šípkovanou spjatou se sněhovou nadílkou.


Létací týden

Na podzim nám fouká vítr a mi pouštíme draky. Vytvořili jsme dráčky dle svých představ a šli je vyzkoušet na hřiště vedle družiny. Skládání šipek nám šlo lépe než skládání a lepení letadélek. Proběhlo soutěžení v tělocvičně o nejdelší let šipek.


Podzimní ovoce

Do zdravého jídelníčku patří ovoce a zelenina. Na podzim máme možnost do svého těla přijmout mnoho vitamínů, jelikož ovoce dozrává. Ve školní družině jsme si z ovoce udělali ovocný špíz, který nám velmi chutnal.


Podzimníček

Znáte skřítka  Podzimníčka? Každý z nás vidíme na podzim svého skřítka Podzimníčka, který nás provází barevnými dny podzimu a plní naše přání. Jak si ho představujeme? Nasbíráme podzimní přírodniny a skřítka si podle svých představ vyrobíme. Podzimníčci s úsměvem na nás v družině z výstavky dohlíží nad naši další podzimní tvorbou.


Hračkiáda

Celý týden jsme měli možnost přinést své oblíbené hračky a seznámit je s kamarády v družině. K vidění bylo spoustu zajímavých hraček a zajímavých příběhů, jelikož se vyprávěl jejich životopis.

Nakonec jsme si s nimi vyhráli a zahráli scénky a krátké pohádky.


Vítáme Vás v naší školní družině v novém školním roce