Školní rok 2023/2024


Celoroční plán ŠD

Plán akcí ŠD


Den dětí

Dne 05. 06. 2024 jsme si s dětmi velmi užili dětský den formou sportovního odpoledne s II. oddělením školní družiny. Děti soutěžily a závodily, co jim síly stačily. Za svůj výkon byli všichni odměněni sladkostmi.

Mezinárodní týden noční oblohy

Dne 8. dubna 2024 začal Mezinárodní týden tmavé oblohy, který se každým rokem koná v týdnu novoluní, a to již od roku 2003.

S dětmi jsme si povídali o světelném znečištění i o negativních dopadech na zvířata či o plýtvání energie za umělé osvětlení. Díky tomuto vidíme jen velmi malou část hvězdné oblohy.

My jsme si společně noční oblohu vyrobili. Děti práce bavila a velmi si ji užily.

Výstava knih

Dne 20. 03. 2024 jsme si s dětmi v prvním oddělení školní družiny připravili výstavu knih na téma Moje nejoblíbenější knížka.

Ve třídě školní družiny byly vystaveny všechny knihy, které si děti přinesly. Děti si postupně svoji oblíbenou knížku představily a popovídaly nám o ní. Po představení všech si měly děti možnost navzájem knihy prohlédnout.

Na závěr naší malé výstavy jsme si společně popovídali o tom, jakým způsobem nás knihy mohou               a dokáží ovlivnit a jaký mohou mít význam v našem životě.

Tuto akci jsme společně uspořádali v rámci Měsíce knihy, kterým je právě březen.

Karneval 21. 2. 2024

Jako každý rok jsme v obou odděleních školní družiny oslavili období masopustu maškarním karnevalem. Přípravy trvaly více než týden. Děti si vyráběly různé masky a škrabošky. V průvodu se představili například smrťák, motýl, Spiderman, princezny či pejsek a další postavičky.

Po úvodní promenádě jsme se pustili do tance a sportovních soutěží jako například Ptačí tanec, podtančení lana, tanec s klobouky, hra na čtyři rohy a další. Děti předvedly nejrůznější taneční kreace, avšak odměnu si vysloužil každý z nich. Při soutěžích si děti vyzkoušely, jak moc jsou rychlé a obratné. Všichni zadané úkoly zvládli na výbornou.

Odpoledne bylo plné smíchu, tance a dalších zážitků. Nezbývá nám, než se těšit na další karneval zase za rok.

Neobvyklé ztvárnění podzimu

Ztvárnit přírodu a barevnost podzimu lze různými technikami. Podařily se nám vyrobit foukáním tuše meluzíny a šípkový keř. Svou fantazii jsme využili při tahání provázků namočených v inkoustu – podzimní zákoutí. Tvořili jsme i zvířátka z přírodních materiálů – trhání, lepení a dokreslování. Velmi se nám líbí naše podzimní nástěnky.

 

Drakiáda

Drakiádu jsme letos spojili se soutěží O nejlépe létající šipku.

Skládání šipky nám dělalo menší potíže, ale nakonec se všem podařila a my mohli soutěž uspořádat.

Volba výroby dráčka byla na nás – dětech. Dráčci se skládali z barevných papírů, detaily se dolepily a nakonec se přivázal provázek.

Jak dráčci létají, jsme vyzkoušeli na venkovním hřišti. A protože nám vál větřík, tak si dráčci spokojeně pluli v povětří.

Vítejte ve školní družině

Poznáváme vnitřní řád ŠD a tvoříme si pravidla v ŠD.

Seznamujeme se s prostředím ŠD a s novými kamarády.

Bereme na vědomí svou bezpečnost a těšíme se na hezké společné chvíle v ŠD.