Školní rok 2019/2020


S větrem o závod

Využíváme větrné podzimní počasí a jdeme závodit se šipkami, letadly a dráčky. Skládáme, obkreslujeme, stříháme, vybarvujeme a využíváme svou fantazii, aby nám z papíru vznikly co nejlepší létající výrobky, s kterými na venkovním hřišti závodíme. Vítězové soutěží jsou odměněni věcnými cenami.

 


Skládání puzzlí

První naší velkou družinovou soutěží je Puzzliáda, kde se snažíme poskládat obrázek, co nejrychleji umíme. Obrázek není jednoduchý, skládá se ze 48 dílů. Nejlépe si vedla Kateřina Hubačková z 1. třídy s časem 19 minut. Blahopřejeme nejen vítězce, ale všem, kteří obrázek sestavili.


Ovoce

Na podzim sbíráme v zahradách ovoce, které nám dává hodně vitamínů pro naše tělo. Podzimní ovoce jsme si namalovali, vymodelovali a nakonec přinesli do ŠD. Ve ŠD se ovoce krájelo a strouhalo a vznikly ovocné špízy a jablíčko-mrkvový salát, který nám velmi chutnal.

 


Poznáváme své okolí

Poznávat své okolí a bezpečně dorazit do určitého místa je náš cíl. Seznamovali jsme se s obcí Mikulčice. Víme, kterým směrem najdeme bydliště a základní budovy Mikulčic. První Šipkovaná nás vedla do okolí družiny, jídelny, lesíka Břízky, kde nás čekal přírodovědný kvíz. Už se těšíme na další stopování a poznávání.


PODZIMNÍ DEKORACE – SOVY, DÝNĚ

Ve družině jsme začali s podzimní výzdobou okenních parapetů. Děti si přinesly sklenici na zavařování. Každý si vyrobil, co bylo jeho srdci bližší – buď sovu nebo dýni. Nejdříve jsme byli nasbírat přírodniny. Poté jsme pomocí tavné pistole, šišek, bukvic a barevných papírů tvořili sovu. Dýně je natřená sklenice oranžovou barvou a dotvořená čepicí z látky a obličej z černého papíru. Děti tato prostorová dekorace moc bavila.


SOUTĚŽ – POHLEDNICE Z PRÁZDNIN

Na začátku školního roku jsme zavzpomínali, kde a co jsme dělali o prázdninách. Vznikla tak soutěž o nejhezčí prázdninovou pohlednici. Z každé třídy byl jeden vítěz – ten pak vyhrál něco dobrého na zub a pro potěchu ducha.

 


PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Tento podzim byl velice teplý, stále svítilo sluníčko, tak jsme trávili spousty času venku. Užívali jsme si nových atrakcí na místním hřišti, skákali gumu a sbírali přírodniny.

 


Malování kamínků

Malovat na papír je méně namáhavé, jako malování na kamínek. I technika malování je jiná.  Malujeme temperami a malým štětcem, který se minimálně namáčí ve vodě. Dle tvaru kamínku volíme téma. Vzniknou nám různé obrázky, kterými si ozdobíme nám vybrané místo nebo ho můžeme darovat blízkým lidem.

 

 


Hračkiáda

Aby se děti cítily příjemně ve školní družině, seznámili jsme se s jejími oblíbenými hračkami.  Vyprávěním nám představily své hračky, které si přinesly do školní družiny. Vytvořením papírových zvířátek se povedlo zdramatizovat malé ukázky povídek o zvířátkách.


I. oddělení ŠD Vás vítá na webových stránkách školní družiny