Školní rok 2022/2023


Celoroční plán ŠD

Plán akcí ŠD


Čertí rejdění

Ani letos na nás Mikuláš, anděl a čertíci nezapomínají a přijdou do družiny za námi s nadílkou. Poděkujeme, zazpíváme a řekneme básničku O Mikuláši. Poté se rozloučíme s Mikulášem a andělem. Čertíci s námi zůstanou, jelikož se dozvěděli, že máme diskotéku a soutěživé rejdění.


Stolní hry – Berušky a Piškvorky

Od měsíce září se učíme hrát a poznávat pravidla ve hře Piškvorky a Berušky. V měsíci listopadu uskutečníme turnaj v těchto hrách. Hrajeme mezi sebou a zapisujeme body do tabulky.

V Beruškách vyhrál Viktor Zeman z druhé třídy a v Piškvorkách Ondřej Chocholáček ze třetí třídy. Blahopřejeme vítězům.


Neobvyklé soutěžení ve školní družině

Soutěžíme rádi, a proto máme nápady na neobvyklé disciplíny.

Stavíme komíny z kostek, spínáme sponky do ocasu, lepíme kroužky papíru do řetězu, házíme lýkem na dřevěné klacíky, snažíme se trefit koš míčkem, počítáme dřepy, a vyprávíme, kolik máme zapamatováno zvířátek z obrázků.

Na svých kartičkách si počítáme své bodování a poté určíme vítěze, které odměníme věcnými cenami.


Podzimní zdravé mlsání

Vycházkou jsme zkontrolovali v sadech a na zahrádkách podzimní sklizeň ovoce a zeleniny. Ve zdravém stravování nesmí chybět ovoce ani zelenina, a tak jsme si ve ŠD připravili zdravou svačinku. Pochoutka nebyl jen ovocný špíz, ale i mini toust se zeleninou. Budeme se snažit ukuchtit zdravou svačinku i doma pro rodiče.


Barevný podzim

Na podzim nám příroda hraje všemi barvami a mi toho využijeme a nasbíráme podzimní materiál ke tvoření skřítků Podzimníčků. Formou soutěže oceníme nejhezčí výtvory drobnými cenami.


Podzimní létání

Podzimní vítr využíváme k létání dráčků, letadýlek a šipek. Pomocí papírů, nůžek, lepidel a barev jsme si vytvořili dráčka, letadlo a šipku na společné soutěžení.

Soutěžilo se o nejdelší let těchto výtvorů. Létací odměnou byl barevný balonek.


Naše rodina

Rádi se podělíme s kamarády o informace o naší rodiny s pomocí fotografie a zajímavým vyprávěním. Také si ji zkoušíme nakreslit při společném volném čase. Vycházkou ukážeme bezpečnou cestu ke svému bydlišti.

Na vycházce po Mikulčicích si taktéž ukážeme základní křižovatky, kde najdeme obec, poštu, potravinový obchod, společenský dům.


Hračkiáda

Každý z nás má svou oblíbenou hračku. Povyprávíme kamarádům příběh hračky, proč ji máme nejraději. Zkusíme si hračky nakreslit a vymodelovat. Nakonec si společně pohrajeme.


Vítejte ve školní družině

Poznáváme vnitřní řád ŠD a tvoříme si pravidla v ŠD.

Seznamujeme se s prostředím ŠD a s novými kamarády.

Bereme na vědomí svou bezpečnost a těšíme se na hezké společné chvíle v ŠD.