Drakiáda a barvy podzimu

V podzimních vycházkách nacházíme krásné barvy podzimu. Snažíme se je ztvárnit různými technikami. Foukáme tuže a tvoříme meluzíny, tiskneme bramborovými tiskátky, zapouštíme vodové barvy do klovatiny a tvoříme podzimní obrazy. Podzimní vítr nám přeje s létáním dráčků, které jsme si sami vyrobili. Snaha vytvořit nejhezčího dráčka se nám vyplatila, jelikož autoři nejhezčích dráčků byli odměněni věcnými cenami.


Beseda s knihovnicí

Naše pozvání do družiny přijala paní knihovnice, která si pro nás připravila poutavé povídání o podzimu. Dětem se líbily hádanky a hledání skrytých zvířátek na obrázcích. Tímto paní knihovnici děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 


Špízy z ovoce

Nejen z vycházek, ale i z knih a z časopisů se dozvídáme o plodech podzimu. Opakovali jsme si druhy ovocných stromů a jejich plody. Snažili se vymodelovat z plastelíny ovoce a zeleninu, kterou jsme si vystavili v družině. Při poznávání ovoce a zeleniny jsme potrénovali chuť, čich a hmat. Také nás čekala každoroční výroba ovocných špízů, na kterých si vždy velmi pochutnáme.


Tvoření z přírodního podzimního materiálu

Máme měsíc říjen – čas barevného podzimu. Sbíráme na vycházkách přírodniny, jelikož je vyhlášena soutěž “O nejpovedenějšího skřítka”. Povedli se nám nejen skřítkové, ale i podzimní víly. Rozhodování bylo těžké, ale nejvíce hlasů dostalo šest dětí, které byly odměněny věcnými cenami.

 


Oblíbená hračka

Chvíle v ŠD jsme si zpříjemnili plyšovou hračkou, kterou jsme si přinesli. Představili jsme ji kamarádům a všichni jsme si s nimi pohráli. Většinou to byla zvířátka. Vytvořili jsme si také papírové hračky – stojacího klokana, mrkací sovičku a skládací zvířátko dle vlastního výběru.


Šipkovaná

Tvoření trasy a šipek nás baví. Starší děti z 2. oddělení naplánovaly cestu pomocí křídy a přírodnin v okolí školní družiny. V cíli na nás nečekal poklad, ale pohádkový kvíz, do kterého se všichni s velkou chutí pustili. Děti z 2. oddělení ochotně a trpělivě pomáhaly prvňáčkům při odpovědích na kvíz. Kvíz nám prozradil následující roční období. Už se těšíme na další zábavné úkoly a šipkovanou.


Vzpomínky na prázdniny

Už nám nastala škola a s ní i povinnosti. Kresbou jsme si zavzpomínali na dobu prázdnin – čas odpočinku a her. Namalovali jsme dovolenou s rodiči a sourozenci. Za nejkrásnější obrázky byly děti odměněny.

 


Zahájení školního roku 

Seznámili jsme se s vnitřním řádem školní družiny a s bezpečností při sportovních aktivitách a ostatních činnostech ve školní družině. Prošli jsme si okolí školní družiny – sportovní hřiště, dětské hřiště i Břízky. Máme nové kamarády. Společně jsme vytvořili pravidla chování. Školní družina je tu pro nás – těšíme se na ni.