Školní rok 2017/2018

Nejlepší sportovci školního roku 2017/2018

Atletické přebory Podluží

V úterý 29. 5. se 25 vybraných žáků II. stupně zúčastnilo atletických přeborů regionu Podluží v Lanžhotě. Soupeřili zde s žáky z Lanžhota, Tvrdonic, Moravského Žižkova, Moravské Nové Vsi, Prušánek i sousedních Lužic, a to v těchto disciplínách: sprint 60 m, skok daleký, vrh koulí (u mladších hod kriketovým míčkem) a běh na 600 či 800 metrů. Ve velké konkurenci se nám podařilo vybojovat 4 drahé kovy. Na 1. místě skončili Dominik Csápai (60 m) a Markéta Iršová (600 m), na 2. místě skončil Jaromír Vričan (600 m) a 3. místo obsadil Adam Michálek (600 m). V součtu obou dnů (I. i II. stupeň) jsme obsadili pěkné 5. místo.


Atletické přebory Podluží

V pondělí 28. 5.  se 25 vybraných žáků I. stupně zúčastnilo atletických přeborů regionu Podluží v Lanžhotě.

 


Badmintonový turnaj

V pondělí 7. 5. se uskutečnil první ročník turnaje v badmintonu. Turnaje se účastnilo 22 žáku ze 7. – 9. třídy. Nejprve se utkali ve skupinovém klání, každý s každým. Následoval pavouk sestavený od čtvrtfinále, do kterého postupovala nejlepší čtveřice z každé skupiny. Kvalita turnaje byla na vysoké úrovní, zejména díky tvrdému tréninky v hodinách TV.

Výsledky:
1. místo – Dlabaja Lukáš
2. místo – Preguzová Nela
3. místo – Medusova Lucie, Adam Alexy


Malá Morava

Ve čtvrtek 5. 4. se uskutečnil další ročník běžeckého závodu Malá Morava. Soutěž probíhala na fotbalovém hřišti a v areálu „Břízek.” Žáci byli podle věku a pohlaví rozdělení do několika kategorií. Závodu se kromě 1. – 9. třídy základní školy účastnily také děti ze školky. Přestože počasí závodu úplně nepřálo, byly k vidění velmi dobré výkony všech žáků, kteří se závodu zúčastnili. 

 

 


Vyhodnocení BMI  (index tělesné hmotnosti) u dětí za rok 2017

 

TŘÍDY 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. CELKEM
Podváha 1 1 0 1 0 0 0 3 0 6
Ideální váha 15 14 16 15 15 9 14 7 11 116
Nadváha 0 3 1 4 2 3 2 2 5 22
Obezita 3 4 4 3 2 5 4 2 0 27
Celkem 19 22 21 23 19 17 20 14 16 171

 


Lužická laťka 

Také v tomto roce se naše škola zúčastnila soutěže škol ve skoku vysokém Lužická laťka. V konkurenci dalších čtyř škol regionu Podluží si naši žáci vedli doopravdy dobře. Ze 4. třídy nás reprezentoval Jakub Krásný, který si vyskákal krásnou stříbrnou medaili. Stejně tak se vedlo i Terce Pražákové z 5. třídy. Úspěchu se dočkala také Justýna Nešporová ze 7. třídy, která získala rovněž stříbrnou medaili. Bronzová medaile putovala do 8. třídy a to díky Lucii Medusové. K opravdu velkému výkonu se odhodlaly žákyně z 9. třídy – Nela Preguzová a Zuzana Bohunská. První jmenovaná získala bronzovou medaili a Zuzka po dramatickém finále brala stříbro.Všem umístěným moc gratulujeme! Poděkování patří také všem žákům, kteří se rozhodli naši školu na této akci reprezentovat, a umístnění na stupni vítězů jim o nějaký ten centimetr uniklo. Byli to: Vivien Patricie Dlabalová, Rudolf Dlabal, Adam Preguza, Simona Bělohoubková, Patrik Jošek, Zbyněk Bařina, Dominik Csápai, Julie Pitzingerová a Lukáš Grombíř.

 


Fit testy

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 se konaly tradiční školní závody mapující všeobecnou sportovní výkonnost žactva – Fit testy. Na malé účasti (57%) se negativně projevila zvýšená nemocnost žáků. Nejvyšší percentuální účast měli hoši ve věku 7 let (100%), 10 – 11 let (75%) a trochu překvapivě i hoši ve věku 14 – 16 let (74%).

Výbornou tělesnou zdatnost (91 – 120 bodů) mělo celkem 5 žáků – 2 chlapci (Dominik Csápai – 98 b., Michal Ilčík – 94 b.) a 3 dívky (Lucie Medusová – 100 b., Tereza Horňáčková – 91 b. a Justýna Nešporová – 91 b.). Absolutní vítězkou se stala Lucie Medusová z 8. třídy.

Velké poděkování patří rozhodčím z řad bývalých žáků školy, kteří přišli nezištně ve svém volném čase pomoci s organizací, a samozřejmě panu Janu Bělohoubkovi, který veškeré výkony pečlivě vyhodnotil a zpracoval do tabulek.


Novoroční turnaj ve futsalu

Dne 26. 1. 2018 se konal Novoroční turnaj ve futsalu, turnaje se účastnilo 26 žáků, kteří byli rozdělení podle výkonnosti do čtyř týmů (Dřeváci, Rajčata, Vrtačky, AC). Týmy se nejprve utkaly ve skupinové části každý s každým, následovalo play off o první a třetí místo. Po vyrovnaném průběhu turnaje konečné výsledky dopadly takto: 1. místo: Vrtačky, 2. místo: Rajčata, 3. místo: Dřeváci, 4. místo AC. Nejlepšími střelci byli vyhlášeni Adam Michálek a Ivan Irša se shodným počtem branek. Nejlepším hráčem celého turnaje podle odborné komise byl zvolen Adam Alexy.

 


Vánoční turnaj ve florbalu

Žáci 6. – 8. tříd se 12. 12. zúčastnili Vánočního turnaje ve florbalu, který se konal ve sportovní hale při MZŠ Lanžhot. Přes roli jasných outsideru odehráli žáci výborné a vyrovnané zápasy se všemi týmy a obsadili pěkné páté místo z pěti účastníků. Na závěr se sluší připomenout moto jednoho z nejslavnějších francouzských pedagogů Pierre de Coubertina: „ Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.”
Výsledky:
Mikulčice – Lužice     1:2
Mikulčice – Závodná  2:3
Mikulčice – Tvrdonice 0:1
Mikulčice – Lanžhot     0:5


Školní turnaj ve stolním tenise

V pondělí 4. 12. 2017 proběhl v tělocvičně tradiční školní turnaj ve stolním tenise. Pod vedením pana Bílíka se ho zúčastnilo 26 žáků I. i II. stupně. Žáci byli rozděleni do 3 kategorií. V kategorii nejstarších žáků zvítězil David Valuch před Zbyňkem Bařinou a Adamem Křížem (všichni VII. třída). V kategorii mladších žáků zvítězil Marek Matocha (VII. třída) před Jakubem Krásným (IV. třída) a Matějem Urbánkem (III. třída). V kategorii dívek obsadila I. místo Kristýna Kotásková (VI. třída), 2. místo patřilo Simoně Bělohoubkové (VI. třída) a bronzovou medaili získala Vivien Patricie Dlabalová (5. třída).


Atletický víceboj

V 1. čtvrtletí nového školního roku splnila většina žáků disciplíny atletického víceboje. Výkony byly obodovány a vyhodnoceny panem Bělohoubkem. Absolutním vítězem se stal žák 9. třídy Lukáš Jánoš, který získal 1216 bodů. Mezi dívkami dosáhla nejlepšího výkonu Zuzana Bohunská, rovněž z 9. třídy. Vítězové jednotlivých kategorií jsou: Lukáš Pavka (423 b.), Zuzana Fialová (606 b.), David lekavý (318 b.), Daniela Vričanová (422 b.), Lukáš Jánoš (1216 b.) a Zuzana Bohunská (1019 b.).


Štafetový běh o pohár Boba Zháňala, Hrušky

Ve středu 11. 10. 2017 v 15.00 hodin odstartoval již XIX. ročník štafetového běžeckého závodu o pohár Boba Zháňala v Hruškách. Tradičně se běželo 20 úseků po 160 metrech. Naše štafeta startovala ve složení žáků 2. – 5. třídy: Domanský M., Veselý Š., Bušková L., Rehortová V., Pitzingerová T., Fialová Z., Divácký D., Pavka L., Urbánek M., Jozífek J., Lekavý D., Krásný J., Pytlová L., Veselková S., Dobeš J., Matochová J., Vlachinský O., Sedláková N., Křivánek K. a Vavrys V. Platnými členy týmu byli i náhradníci Salajková V., Tománková K., Vavrys M. Počasí nám tentokrát přálo. Hodně štěstí všem týmům přišel popřát nejen patron závodu Bob Zháňal, ale i běžkyně Kateřina Hálová. Po napínavém závodu naši závodníci skončili na krásném 3. místě z osmi štafet, když nestačili pouze na domácí běžce a závodníky z Lanžhota.


Svatováclavský turnaj

V pátek 29. 9. se konal XIV. ročník Svatováclavského turnaje v basketbalu. Tradičně se ho zúčastnili žáci II. stupně rozděleni do 10 týmů, jejichž názvy si zvolili sportovci sami. Vítězem turnaje se stal tým Buchtičky s kapitánem Janem Strážnickým. Na 2. místě skončil tým Pouštní lišky a bronzový stupínek obsadil tým Bílí chodci. Nejlepším střelcem turnaje se stal Zbyněk Bařina, kapitán 4. týmu s názvem Kapusta.

 


Akropole cross

Ve středu 27.9. se konal VI. ročník přespolního běhu Akropole cross. Na Slovanské hradiště v Mikulčicích přijelo více než 180 závodníků ze 4 škol – Mikulčice, Lužice, Moravská Nová Ves a Lanžhot. Nejvíce se dařilo chlapcům z mladší přípravky, kteří obsadili kompletní stupně vítězů, a to v pořadí David Lekavý, Matěj Urbánek a Petr Štursa. Medailovou sbírku naší ZŠ ještě obohatili Křivánek Kristián (2. místo), Vlachinský Ondřej (3. místo), Ondřej Horák (2. místo) a Bohunská Zuzana. Všem gratulujeme!