Fit testy distanční formou

Vzhledem k zákazu sportovních činností ve škole jsme se rozhodli umožnit otestování fyzické kondice žáků (případně i jejich rodičů) v domácím prostředí. Ve zdravém těle zdravý duch. V dnešní době to platí dvojnásob. Šlo samozřejmě o dobrovolnou aktivitu, každý účastník bude odměněn.

Plán sportovních akcí

Harmonogram sportovních akcí

Pravidla bodování MSL

BMI (index tělesné hmotnosti) u dětí ZŠ Mikulčice

Sportovci pololetí

Markéta Iršová, 8. třída (nejlepší výkon v kategorii ve vícebojích, nejlepší v kategorii ve FIT testech, účastnice turnaje sv. Václava v basketbalu)

David Valuch, 9. třída (vítěz turnaje ve stolním tenise, druhé místo ve fit testech, třetí místo na Akropoli cross)

Fit testy           29. 1.

Také v tomto školním roce se uskutečnila již tradiční sportovní akce Fit testy, kterou pořádáme v rámci Mikulecké sportovní ligy. Zúčastnilo se jí 73% dětí MŠ a žáků ZŠ.  Ti poctivě a zodpovědně plnili všechny cviky.  Výbornou tělesnou zdatnost, to je 91 a více bodů, splnilo celkem 8 žáků a žákyň. Absolutní vítězové: Tobiáš Rech (92 bodů) a Zuzana Fialová (105 bodů).  Dále Johana Bušková (94 bodů), Liběna Bušková (95 bodů), Anna Dvořáková (92 bodů), Markéta Iršová (92 bodů), Agáta Jozífková (91 bodů) a Daniela Vričanová (91 bodů).

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Ve čtvrtek 19. 12. se konal desátý ročník tradičního turnaje ve stolním tenise pod vedením vrchního rozhodčího pana Bílíka. Turnaje se zúčastnilo 45 žáků druhého stupně. Žáci byli rozděleni podle výkonnosti do šesti skupin. V kategorii kluků zvítězil David Valuch, který obhájil titul, na druhém místě se umístil Zbyněk Bařina a na třetím místě skončil Dlabaja Lukáš. V kategorii dívek zvítězila Nikola Sedláková, na druhém místě se umístila Tereza Pražáková a třetí příčku obsadila Barbora Svobodová.

Vánoční florbalový turnaj – Lanžhot

12. 12. se výběr žáků ze 7. – 9. třídy zúčastnil tradičního Vánočního turnaje ve florbalu. V konkurenci dalších čtyř škol: Lužice, Tvrdonice, Závod a Lanžhot si náš tým vedl velmi dobře. Ze zápasu neodešel ani jednou poražen a po dvou výhrách a dvou remízách vybojoval pěkné druhé místo.

Složení týmu: Jaromír Vričan (C), Adam Michálek, David Škrabal, Ondřej Horák, Michal Ilčík, Adam Preguza, Rudolf Dlabal, Ondřej Vlachinský, Daniel Kos, Dominik Vajay, Patrik Divácký

Výsledky:
Mikulčice – Tvrdonice 2:2
Mikulčice – Lanžhot 2:0
Mikulčice – Lužice 2:1
Mikulčice – Závod 1:1

Atletické víceboje

Dne 2. 12. byly předány medaile žákům za výkony, které dosáhli během 1. čtvrtletí nového školního roku v několika atletických disciplínách. Žáci byli rozděleni do kategorií dle věku. Výkony byly obodovány a vyhodnoceny panem Bělohoubkem, za což mu děkujeme.

Vítězové jednotlivých kategorií:

I.    Kategorie (1.-3. třída): Rech Tobiáš (236 b.); Dlabalová Nicol (356 b.)

II.   Kategorie (4.-5. třída): Urbánek Matěj (410 b.); Fialová Zuzana (862 b.)

III.  Kategorie (6.-7. třída): Vlachinský Ondřej (661 b.); Vričanová Daniela (531 b.)

IV.  Kategorie (8.-9. třída): Csápai Dominik (1372 b.); Iršová Markéta (1190 b.)

Okresní turnaj ve stolní tenise, Strážnice

Ve středu 30. 10. v době jarních prázdnin se výběr žáků, kteří navštěvují kroužek stolního tenisu zúčastnil okresního turnaje ve Strážnici. Ve velké konkurenci tamních děti, kteří trénují několikrát týdně vedli velmi dobře. Největšího úspěchu dosáhli 2. místem Rehortová Vanesa a v soutěži družstev 3. místo Mikulčice A (Valuch David, Kotásková Kristýna, Ilčík Michal, 4. místo Mikulčice B (Preguza Adam, Dlabal Rudolf). Do první desítky v turnaji jednotlivců se také umístil Veselý Šimon a Kotásková Julie, která byla zároveň nejmladší účastnicí turnaje.

Štafetový běh o pohár Boba Zháňala

Ve středu 9. 10. se konal štafetový běh Boba Zháňala v Hruškách, kterého jsme se poctivě účastnili, jako každý rok. Závodu se účastnilo dohromady osm škol. Naše štafeta startovala ve složení:

2. třída: Jozífková A., Kostihová K., Kurka E. Tománek M., Rech T., náhradník Mikulicová Markéta

3. třída: Bílíková K., Kudrnová A., Dlabalová C., Horňáčková T., Dlabalová N., náhradník Michálková L.

4. třída: Domanský M., Tománková K., Veselý Š., Rehortová V., Pitzingerová T., náhradník Kurková E.

5. třída: Bělohoubek M., Hřebačka M., Pavka L., Jozífek J., Fialová Z., náhradník Zvědělík O.

Letošní závod odstartoval patron závodu Bob Zháňal, který po loňské neúčasti, kvůli nemoci, opět dorazil. Po docela vyrovnaném průběhu boje si putovní pohár odnesl Lanžhot, který do finále doběhl s náskokem a tím získal první místo. I když naši závodníci doběhli s jiným štafetovým kolíkem, kvůli nevydařené předávce, nenechali se ničím rozhodit a opravdu bojovali ze všech sil. Cílovou čáru proběhli na krásném pátém místě.

Akropole cross

V pátek 28. 9. proběhl osmý ročník tradičního přespolního běhu s názvem Akropole cross. V areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích závodili žáci z pěti škol: Mikulčice, Lužice, Tvrdonice, Lanžhot a Moravská Nová Ves. Za účast a výkony patří poděkování všem žákům, kteří vzorně reprezentovali svoje školy. Z naších žáků se na stupních vítězů umístili tito žáci:

Fialová Zuzana,  Vričan Jaromír  – 1. místo

Pitzingerová Terezie, Vlachinský Ondřej, Michálek Adam  –  2. místo

Jozífková Agáta, Domanský Matěj,  Valuch David  –  3. místo

Svatováclavský turnaj

V pátek 20. 9. se konal 16. ročník Svatováclavského turnaje, kde mezi sebou soupeřili žáci druhého stupně v basketbalových utkáních. Žáci byli rozděleni do dvou skupin po třech týmech. Soubojů se zúčastnily tyto týmy: Muškáti, Homo Erectus, 51, IDK, Nechte nás vyhrát prosím, Joe. Vítězem turnaje se stal tým 51, který vedl jako kapitán Dominik Csápai. Na druhém místě se umístil tým IDK a na třetím Muškáti. Nejlepší hráčem celého turnaje a zároveň nejlepším střelcem byl zvolen Zbyněk Bařina.