Školní rok 2016/2017

Nejlepší sportovci školního roku 2016/2017

Celkové pořadí MSL 2016/2017 zde.

Nejlepší sportovci MSL 2016/2017


Zdatné děti

Výsledky jarního bodování soutěží


Atletické přebory Podluží, 1. – 5. třída

V úterý 30. 5. se atletických Přeborů Podluží v Lanžhotě zúčastnili také žáci I. stupně. Naše výprava čítala 27 sportovců a v konkurenci dalších 6 škol se rozhodně neztratila. Dovezli jsme celkem 8 cenných kovů.

1. místo:  Štěpán Hloušek, běh 50 m

1. místo: Terezie Pitzingerová, běh 50 m

1. místo: Terezie Pitzingerová, 300 m

2. místo:  Jakub Krásný,  hod kriketovým míčkem

2. místo: Zuzana Fialová, běh na 60 m

2. místo: Zuzana Fialová, běh na 300 m

3. místo: Lukáš Pavka, hod kriketovým míčkem

3. místo: Julie Matějíčková, skok daleký.

I ostatní závodníci ukázali bojovného ducha a touhu co nejlépe reprezentovat svou školu.

 


Atletické přebory Podluží, 6. – 9. třída

V pondělí 29.5. se žáci II. stupně zúčastnili tradičních atletických závodů Přeborů Podluží v Lanžhotě. V konkurenci dalších 5 škol se naše malá výprava, čítající 12 závodníků, neztratila. Všichni závodníci projevili snahu a reprezentovali naši školu s plným nasazením. Podařilo se nám dovézt tři cenné kovy:

1. místo:  Dominik Csápai, běh na 60 m

3. místo:  Zuzka Bohunská, skok daleký

3. místo: Nela Preguzová, vrh koulí

Dvakrát jsme skončili těsně pod stupni vítězů – Dominik Csápai (skok daleký) a Lukáš Jánoš (běh 60 m).

 

 


XII. ročník Štafetového závodu na kolečkových bruslích v Lužicích

Ve středu 10. 5. 2017 jsme se zúčastnili XII. ročníku Štafetového závodu na kolečkových bruslích v Lužicích. Za I. stupeň nastoupili tito sportovci:

  1. třída: T. Pitzingerová, M. Domanský, Š. Veselý
  2. třída: M. Urbánek
  3. třída: Š. Hloušek, S. Veselková, L. Pytlová, D. Vričanová
  4. třída: O. Vlachinský, J. Matějíčková

Za II. stupeň soutěžili:
6. třída: Z. Bařina, J. Vričan
7. třída: T. Konečková, S. D. Pytel
8. třída: A. Profotová, J. Strážnický
9. třída: Z. Salajková, L. Bušková

Štafety I. i II. stupně skončily na 3. místě. Sportovcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Odkaz na video zde.

 


Hejtmanův pohár

V druhé polovině měsíce dubna se naše škola zúčastnila celorepublikové akce pod názvem Hejtmanův pohár. Jedná se o soutěž, ve které mezi sebou soutěží školy z jednotlivých krajů, ale také z celé republiky, v překonání tzv. opičí dráhy. Nejlepší školy jsou následně odměněny. Akce byla u žáků přijata poměrně pozitivně. O tom svědčí především dobré časy, které byli žáci dosáhli. Po prvním cvičném ročníku už se tak těšíme na další, ve kterém doufáme v co nejlepší umístnění.

Více informací o projektu naleznete zde.


Okresní kolo štafetového poháru               26. 4.

Žáci naší školy se zúčastnili Okresního kola štafetového poháru v Hodoníně. Soutěžili ve čtyřech štafetách ve složení:
  8×100 1.-3. třída: Pytlová Lilian Nikol, Matochová Jana, Pitzingerová Tereza, Veselková Sára, Urbánek Matěj, Jozífek Jáchym, Lekavý David, Hloušek Štěpán, čas: 02:26,50  
  8×100 4.-5. třída: Křivová Petra, Ševelová Nicol, Rehortová Nicole, Matějíčková Julie, Křivánek Kristián, Vlachinský Ondřej, Preguza Adam, Michálek Adam, čas: 02:19,10  
  8×200 Pitzingerová Tereza, Pytlová Lilian Nikol, Lekavý David, Hloušek Štěpán, Sedláková Nikola, Matějíčková Julie, Křivánek Kristian, Michálek Adam, čas: 4:53,80  
  8×200 Matochová Jana, Veselková Sára, Urbánek Matěj, Jozífek Jáchym, Křivová Petra, Rehortová Nicole, Dobeš Jakub, Vlachinský Ondřej, čas: 4:53,80  

Štafeta mladších žáků 1.-3. třída získala 2. místo, po sečtení časů všech štafet jsme skončili na 4. místě.


Kolečkové brusleškolní kolo

Ve středu 12. 4. se konal tradiční školní závod na kolečkových bruslích, který byl nominací na Lužickou brusli. V tomto roce se zúčastnil menší počet žáků, a to zejména z II. stupně. Jednou z příčin byl i termín přijímacích zkoušek na střední školy pro žáky 9. třídy. Závod se jel na tradičním místě – rovinka u rybníčku „Cihelna“. Žáci I. stupně jeli jedno kolo a žáci II. stupně dvě kola.

Vítězové jednotlivých tříd: Tereza Pitzingerová (1. třída), Matěj Urbánek (2. třída), Štěpán Hloušek (3. třída), Julie Matějíčková (4. třída), Martin Bohunský (5. třída), Zbyněk Bařina (6. třída), Tereza Konečková (7. třída), Jan Strážnický (8. třída). Nejlepšího času z I. stupně dosáhl Štěpán Hloušek (48,2 s). Z II. stupně byl nejrychlejší Zbyněk Bařina (1:45,2).


Silniční běh Velká Morava

V sobotu 8. 4. 2017 se běžel 43. ročník silničního běhu Velká Morava, největší sportovní akce v Mikulčicích. Mezi mladými závodníky se neztratili ani žáci naší školy. Nejlepšího výsledku dosáhli David Lekavý (1. místo v kategorii mladší přípravka hoši) a Martin Bohunský, (2. místo v kategorii přípravka hoši). Nejlepší výsledek mezi dívkami zaznamenala Zuzana Fialová, která skončila v kategorii mladší přípravka dívky těsně pod stupni vítězů. V soutěži účasti tříd vyhráli čtvrťáci (účast 42,1%), těsně před třeťáky (39,1%) a druháky (35%). Výsledky běhu Velká Morava zde.


Běh Malá Morava       5. 4.

Ve středu 5. dubna se děti ze školky a žáci ze základní školy zúčastnili tradičního běžeckého závodu Malá Morava. Soutěžilo se na spodním fotbalovém hřišti a v areálu „Břízek“. Ačkoliv bylo pod mrakem, nálada závodníků i přihlížejících byla výborná. Výkony odpovídaly možnostem žáků a některé byly příslibem i pro sobotní silniční běh Velká Morava. První místa v jednotlivých kategoriích obsadili: Jana Hamšíková, Tobiáš Rech, Tereza Horňáčková, Jan Chovanec, Sára Veselková, David Lekavý, Julie Matějíčková, Martin Bohunský, Tereza Konečková, Dominik Csápai, Lucie Medusová, Lukáš Jánoš, Zuzana Salajková. Kompletní výsledky zpracované hlavním organizátorem akce panem Janem Bělohoubkem naleznete zde.


Lužická laťka

Ve čtvrtek 23. 3. se 19 žáků ze 3. – 9. třídy zúčastnilo již tradičních závodů ve skoku vysokém v sousední obci. V silné konkurenci dalších 5 škol jsme se neztratili. Přivezli jsme celkem 8 cenných kovů:

  1. místa: Natálie Lazarová, Jan Strážnický
  2. místa: Jakub Krásný, Julie Matějíčková, Simona Bělohoubková, Dominik Csápai, Lucie Medusová
  3. místo: Zuzana Bohunská

Všem našim závodníkům patří poděkování za příkladnou reprezentaci školy.


Skok vysoký – školní kolo

V tělocvičně pravidelně trénujeme skok vysoký. Nejlepší skokani naší školy se zúčastní Lužické laťky.


Školní turnaj ve stolním tenise       8. 12.

Ve čtvrtek 8. 12. proběhl v tělocvičně tradiční školní turnaj ve stolním tenise. Pod zkušeným vedením pana Bílíka se ho zúčastnilo 23 žáků I. i II. stupně. V kategorii chlapců II. stupně zvítězil David Valuch (VI. třída), který ve finálovém zápase porazil Zbyňka Bařinu (VI. třída). Třetí místo nakonec vybojoval Lukáš Dlabaja (VI. třída).  V kategorii dívek II. stupně zvítězila Eliška Urbánková (VIII. třída), druhé místo obsadila Marie Rychterová (VIII. třída) a na třetím místě skončila Lucie Bušková (IX. třída).

V kategorii žáků I. stupně zvítězil Jiří Bešta (III. třída) před Lilianou Nikol Pytlovou (III. třída) a Terezou Pražákovou (IV. třída).


Mikulecký běžecký seriálek

Mikulecký běžecký seriálek tvořily tři běžecké závody, které jsme pořádali ve spolupráci s Atletickým klubem Mikulčice v roce 2016.

Malá Morava     7. 4. 2016

Velká Morava     9. 4.  2016

Akropole Cross     27. 9. 2016

Pro stanovení celkového pořadí byl rozhodující součet bodů ze tří závodů. Podmínkou byla účast ve všech třech závodech. V případě rovnosti bodů rozhodovalo lepší umístění na běhu Velká Morava.


Fit testy   8. 11.

Netradičně na začátku listopadu se uskutečnily tradiční Fit testy tělesné zdatnosti, které umožňují žákům zjistit svou aktuální fyzickou výkonnost. Žáci z celé školy si tak po necelém roce opět vyzkoušeli hluboký předklon, poctivé kliky, člunkový běh, „angličáky“, skok daleký z místa a sedy – lehy. Maximální počet bodů byl 120.

 


Štafetový běh o pohár Boba Zháňala     12. 10.

Ve středu 12. 10. 2015 se v 15 hodin konal již XVIII. štafetový běžecký závod o pohár Boba Zháňala v Hruškách. Naše štafeta startovala ve složení žáků 2. – 5. třídy: Lekavý D., Fialová Z., Matochová J., Ševelová N., Pytlová L., Divácký D., Iršová M., Vlachinský O., Pavka L., Krásný J., Preguza A., Bělohoubková S., Jozífek J., Dobeš J., Veselková S., Michálek A., Urbánek M., Hloušek Š., Sedláková N., Bohunský M.. Platným členem týmu byl i náhradník z 1. třídy M. Domanský. Po napínavém závodu naši závodníci skončili na krásném 3. místě z osmi štafet, když nestačili pouze na domácí běžce a závodníky z Lanžhota.


Svatováclavský turnaj     29. 9.

Ve čtvrtek 29. 9. proběhl XIII. ročník Svatováclavského turnaje v basketbale. Účastnili se ho žáci II. stupně, kteří byli rozděleni do 10 týmů až po 7 sportovcích (v každém týmu od 6. do 9. třídy). Vítězem se stal tým Deez Nuts s kapitánem Tobiášem Kuchynkou. Ten se stal také nejlepším střelcem turnaje.

Pořadí

1. místo Deez Nuts (T. Kuchynka, J. Strážnický, E. Urbánková, A. Profotová, Z. Bařina, K. Nosál

2. místo Temná kuřátka (N. Lazarová, S. Mokrohajská, K. Havlíková, T. Svoboda, O. Horák) 

3. místo Bombarďáci (P. Láznička, S. Pölzerová, N. Profotová, I. Irša, M. Ištvánková)


Akropole cross 2016      27. 9.

V úterý 27. 9. proběhl V. ročník přespolního běhu Akropole cross na Slovanském hradišti v Mikulčicích. Ve velké konkurenci 4 dalších škol (celkem 212 závodníků) se naší žáci neztratili.

Medailová umístění:

1. místo: Pitzingerová Terezie, Matějíčková Julie, Hloušek Štěpán

2. místo: Michálek Adam, Medusová Lucie

3. místo: Fialová Zuzana, Vlachinský Ondřej, Bohunský Martin, Salajková ZuzanaAkropole cross

V pátek 25. 9. 2015 proběhl již 4. ročník atletického závodu Akropole cross. Pořadatelem byl AK Mikulčice a Slovanské hradiště Mikulčice za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Přespolního běhu na “Vykopávkách” se zúčastnili žáci z naší školy, Moravské Nové Vsi a Lužic. V tvrdé konkurenci se naši závodníci neztratili.

První místo vybojovali: Sára Veselková, Jakub Krásný, Martin, Bohunský, Julie Pitzingerová.