ŠKOLNÍ ROK 2015/2016

Nejlepší sportovci školního roku 2015/2016

Vyhlášení MSL 2015/2016

V úterý 28. 6. jsme vyhlásili sportovní výsledky Mikulecké sportovní ligy. Oceněni byli nejlepší sportovci školy, kteří v průběhu školního roku nasbírali nejvíce bodů do celkového hodnocení. Na  regulérnost bodování dohlížel pan Bělohoubek, který je také autorem závěrečného sportovního vysvědčení. To obdržel každý žák spolu s vysvědčením. Panu Bělohoubkovi děkujeme a těšíme se na další spolupráci v příštím školním roce.

Závody v jízdě na dračích lodích

V pátek 24. 6. se vybraní odvážní žáci 6., 7. a 8. třídy zúčastnili mezinárodního klání v jízdě na dračích lodích. V silné konkurenci škol z Hodonína, Mutěnic a Holíče se naši “drakoplavci” rozhodně neztratili. Bojovali v celkem 3 jízdách a obsadili velmi hezké 6. místo. Díky dobrému rozlosování měli možnost vyzkoušet všechny 3 lodě, které byly na závody připraveny.

Atletické přebory Podluží

V úterý 31.5. se vybraní žáci II. stupně zúčastnili tradičních atletických závodů v Lanžhotě. V silné konkurenci 8 škol se naši závodníci neztratili a přivezli 3 cenné kovy – zlato na trati 800 metrů a bronz ve skoku dalekém získala Lucie Březinová, stříbro ve sprintu na 60 metrů získal Lukáš Jánoš. V celkovém hodnocení obou stupňů jsme se umístili na 6. místě.

V pondělí 30. 5. vybraní sportovci z 1. až 5. třídy reprezentovali školu na Atletických přeborech Podluží v Lanžhotě. Všichni podali výborné výkony. Naše škola skončila na pěkném 4. místě z devíti škol. Mezi velmi úspěšné sportovce patřili a zlato získali Zuzana Fialová, Jakub Krásný, stříbro Martin Bohunský, Lukáš Dlabaja, Zuzana Fialová, Nicole Rehortová, Štěpán Hloušek, Jakub Urbánek,  bronz Martin Bohunský, Julie Matějíčková, Nikola Sedláková

Štafetový závod na kolečkových bruslích “O pohár lužického starosty” 

Dne 5. 5. 2016 se konal již jedenáctý ročník Štafetového závodu na kolečkových bruslích o pohár lužického starosty. Naši školu reprezentovala štafeta I. i II. stupně. V konkurenci ZŠ Lužice, ZŠ Lanžhot a ZŠ Prušánky obsadila štafeta I. stupně 3. místo a štafeta II. stupně 2. místo.

Štafetový pohár 2016 – okresní kolo

Ve středu 27. 4. 2016 se vybraní žáci zúčastnili Okresního kola štafetového poháru na stadionu U Červených domků v Hodoníně. Družstvo tvořilo 16 žáků a 4 náhradníci. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích 2. – 3. třída a  4. –  5. třída. Žáci obou kategorií běželi štafetu 8 x 100m. V mladší kategorii naši žáci získali 2. místo, štafeta starších žáků doběhla na 3. místě.

V závodu smíšených štafet na 8 x 200 m byla sestavena dvě družstva po 8 závodnících, tvořená žáky obou věkových kategorií. Součet tří nejlepších časů ze všech štafet rozhodl o následujícím pořadí:

1. místo ZŠ U Červených domků Hodonín,

2. místo ZŠ Bzenec

3. místo ZŠ a MŠ Mikulčice

Štafetový pohár 2016 – školní kolo

V pátek 22. 4. 2016 proběhlo: Školní kolo štafetového poháru 2016:. Závodu se zúčastnilo celkem 20 žáků z 2.- 5. třídy Matochová J., Pytlová L., Barvíková K., Hloušek Š., Krásný J., Matějíčková J., Vlachinský O., Křivánek K., Ilčík M., Sedláková N., Bohunský M., Ševelová N., Křivová P., Iršová M., Csápai D., Dlabaja L., Dlabaja M., Stodůlková K. , Michálek A., Vričan J.    Žáci byli rozděleni do smíšených štafet 8 x 100 m. 1.- 3. třída a 8 x 100 m 4. – 5. třída. Vybraní závodníci se zúčastnili i štafety 8 x 200 m “A“ a 8 x 200 m „ B“. Časy všech štafet se sečetly a žáci potvrdili své výkony pro Okresní kolo, které se koná 27. 4. 2016 v Hodoníně.

 

Závod na kolečkových bruslích – školní kolo

Dne 14. dubna 2016 se U Cihelny konal tradiční závod na kolečkových bruslích. Závodu se zúčastnilo 20 závodníků z prvního stupně a 9 závodníků z druhého stupně. Vítězové kategorií jsou: Urbánek M., Hloušek Š., Vlachinský O., Bohunský M., Bařina Z., Konečková T., Pytel S. D., Profotová A., Strážnický J., Bušková L., Kašík J.

Celkové výsledky naleznete zde.

 

42. ročník silničního běhu Velká Morava

Dne 9. 4. 2016 se konal 42. ročník silničního běhu Velká Morava. Tohoto tradičního závodu se každoročně účastní také naše děti a žáci. V letošním ročníku to byli ti nejodvážnější z odvážných s obdivuhodnou podporou rodičů. A nebylo jich málo, jak jsme mohli předpokládat. Celý závod totiž probíhal v deštivém dubnovém počasí, proto si všichni zasluhují náš obdiv. Na stupních vítězů se umístil Ondřej Vlachinský, který obsadil 3. místo. Za nejpočetnější účast v závodu zvítězili žáci 5. třídy s počtem 9 z 19 žáků (47,4%), druzí se umístili žáci 4. třídy s počtem 5 z 18 žáků (27,7%) a třetí byli žáci 2. třídy s počtem 5 z 23 žáků (21,7%).

Účast

       MŠ: Salajková Viktorie, Domanský Matyáš, Hamšíková Jana

  1. třída: Urbánek Matěj
  2. třída: Matochová Jana, Křivová Denisa, Vričanová Daniela, Krásný Jakub, Výmola Alexandr
  3. třída: Matějíčková Júlie, Vlachinský Ondřej
  4. třída: Ševelová Nicol, Iršová Markéta, Bohunský Martin, Škrabal David, Kos Daniel
  5. třída: Stodůlková Karolína, Ištvánková Markéta, Dlabaja Lukáš, Horák Ondřej, Kříž Adam, Vričan Jaromír, Bařina Zbyněk, Matocha Marek, Dlabaja Marek
  6. třída: Grombíř Lukáš
  7. třída: Bohunská Zuzana
  8. třída: Salajková Zuzana, Bušková Lucie
  9. třída: Zachara Milan, Březinová Lucie

Okresní kolo v bowlingu

Dne 8. 4. 2016 se v Hodoníně konalo „Okresní kolo v bowlingu“. Naši žáci soupeřili s žáky ZŠ Vančurova, Hodonín na bowlingové dráze Měšťanská, Hodonín.  V kategorii III. se umístili na 2. místě a v kategorii IV. zvítězili.

Běh “Malá Morava”

Dne 7. 4. 2016 se konal tradiční atletický závod v přespolním běhu Malá Morava. Na běžeckou trať v areálu Břízky vyběhli žáci i nejmenší děti z mateřské školy. S organizací závodu nám pomáhal AK Mikulčice, který také zajistil medaile pro nejlepší. Medailisté:  Horňáčková Tereza, Kudrna Jindřich, Pitzingerová Terezie, Domanský Matěj, Matějíčková Julie, Vlachinský Ondřej, Stodůlková Karolína, Dlabaja Lukáš, Medusová Lucie, Bohunský Vít, Salajková Zuzana, Kašík Jan, Březinová Lucie

Lužická laťka

Dne 17. března 2016 proběhl ve sportovní hale v Lužicích již tradiční atletický závod ve skoku vysokém Lužická laťka. Závodu se účastnili žáci a žákyně škol regionu Podluží (Lanžhot, Tvrdonice, Prušánky, Lužice, Mikulčice). V silné konkurenci se žáci reprezentující naši školu neztratili a získali šest cenných kovů. První místa ve svých kategoriích získali Jánoš Lukáš (7. třída) a Lazarová Natálie (8. třída). Druhé místo obsadily Bělohoubková Simona (4. třída) a Nezvalová Adéla (8. třída). Bronzové medaile získali Bohunský Martin (4. třída) a Láznička Patrik (7. třída).

Mikulecká výška

V únorových hodinách tělesné výchovy probíhalo v tělocvičně školní kolo atletického závodu ve skoku vysokém. Ti nejlepší z tohoto závodu nás budou reprezentovat na Lužické laťce. Vítězové kategorií: Michálek Adam, Bělohoubková Simona, Láznička Patrik, Urbánková Eliška, Talajka Jakub, Medusová Pavla

Fittesty 

Ve středu 26. 1. 2016 proběhly v naší tělocvičně tradiční Fittesty. Žáci celé školy a nejstarší děti ze školky v nich měli možnost otestovat si svou tělesnou zdatnost. Rozhodčí z řad rodičů a bývalých žáků školy bedlivě dohlíželi nad správným provedením všech 6 disciplín (hluboký předklon, skok z místa, stoj – vzpor – stoj, kliky, leh – sed a člunkový běh), výsledky zpracoval zakladatel této tradice Jan Bělohoubek. Celkovými vítězi se stali Michal Ilčík (3. třída) – 99 bodů a Eliška Glombíčková (9. třída) – 98 bodů. Výbornou tělesnou zdatnost (91 bodů a více) prokázalo 8. závodníků. Maximální počet bodů byl 120.

Florbalový turnaj “O pohár starosty” v Lanžhotě

Dne 16. 12. 2015 se naši žáci zúčastnili tradičního regionálního florbalového turnaje v Lanžhotě „O pohár starosty“. Soupeřily týmy ze ZŠ Lanžhot, Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Tvrdonice, Prušánky. Pod vedením kapitána Milana Zachary obsadili v silné konkurenci pěkné 7. místo.

Turnaj ve stolním tenisu

Ve středu 2. 12. 2015 proběhl v tělocvičně tradiční školní turnaj ve stolním tenisu. Pod zkušeným vedením pana Bílíka se ho zúčastnilo 24 žáků I. a II. stupně. V kategorii chlapců zvítězil Libor Haan  (IX. třída), který ve finálovém zápase porazil Davida Valucha (V. třída). Třetí místo nakonec vybojoval Zbyněk Bařina  (V. třída).  V kategorii dívek zvítězila Marie Rychterová, druhé místo obsadila Eliška Urbánková a na třetím místě skončila Lucie Bušková.

Běžecký seriálek

Běžecký seriálek je atletická soutěž MSL vyhodnocená na základě výkonů ze soutěží Malá Morava a Akropole cross. Nejlépe umístění žáci z naší školy jsou: Matochová J., Lekavý D., Kotásková K., Vlachinský O., Stodůlková K., Dlabaja L., Bohunská Z., Březinová L., Zachara M.

Atletické víceboje

V průběhu září a října 2015 probíhala v hodinách TV soutěž atletických vícebojů. Kategorie I. a II. plnila disciplíny trojboje (50 m, skok daleký, hod míčkem) a kategorie III. a IV. disciplíny čtyřboje (60 m, vytrvalostní běh, skok daleký nebo vysoký, hod míčkem, nebo vrh koulí). Výkony se bodovaly podle atletických tabulek pro mládež ( ČAS 1993 a1996 ). Vítězové kategorií: Vlachinský O., Matějíčková J., Horák O., Ševelová N., Jánoš L., Kuchynka T., Medusová L., Březinová L.

Štafetový běžecký závod o pohár Boba Zháňala v Hruškách

Dne 7. 10. 2015 jsme se zúčastnili XVII. štafetového běžeckého závodu o pohár Boba Zháňala v Hruškách. Závodily štafety složené z žáků 2. – 5. tříd ZŠ Hrušky, Moravská Nová Ves, Tvrdonice a Kostice, Lanžhot, Moravský Žižkov, Lužice, Starý Poddvorov, Mikulčice, Prušánky a Týnec. Naše štafeta startovala ve složení: Lekavý, Hloušek, D. Křivová, Pytlová, Krásný, Havlík, Vlachinský, Ilčík, Sedláková, Matějíčková, Ševelová, Iršová, Bělohoubková, P. Křivová, Bohunský, Matocha, L. Dlabaja, Csápai, Zvědělík, Horák. Po napínavém závodu naši závodníci skončili na krásném 4. místě.

Svatováclavský turnaj

V úterý 29. 9. 2015 proběhl tradiční basketbalový turnaj na hřišti u Kulturního domu Mikulčice, kterého se zúčastnili žáci II. stupně. Vítězem se stal tým „FC NÁM SE NECHCE“ ve složení M. Zachara, L. Grombíř, T. Kalábková, F. Létal, L. Bušková a J. Pitzingerová. Kapitán vítězného týmu Milan Zachara se stal také nejlepším střelcem.

Akropole cross

V pátek 25. 9. 2015 proběhl již 4. ročník atletického závodu Akropole cross. Pořadatelem byl AK Mikulčice a Slovanské hradiště Mikulčice za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Přespolního běhu na “Vykopávkách” se zúčastnili žáci z naší školy, Moravské Nové Vsi a Lužic. V tvrdé konkurenci se naši závodníci neztratili.

První místo vybojovali: Sára Veselková, Jakub Krásný, Martin, Bohunský, Julie Pitzingerová.

[gallery link=”file” columns=”6″ ids=”2347,2348,2349,2350,2351,2354,2355,2356,2357,2358