Školní rok 2020/2021

FIT testy

Letošní FIT TESTY proběhly netradičně doma. Z naší třídy se zúčastnili Vojtěch Blažek, Matěj Cupal, Ondřej Chocholáček, Natálie Jindrová, Radek Maláník a Nicolas Stöhr, kteří poslali své výkony.  Nejlépe se umístil Radek Maláník, který vyhrál nejen svoji kategorii, ale i pohár pro vítěze. Druhý byl Ondřej Chocholáček, třetí Vojtěch Blažek.  Matěj Cupal byl třetí nejlepší v kategorii 8 až 9 let. Natálie Jindrová byla první ve své kategorii. Všichni účastníci byli odměněni čokoládou.

Ukliďme Česko

Naše škola se pravidelně zapojuje do celostátního projektu Ukliďme Česko. Vzhledem k zavření škol jsme se tento rok účastnili společně s dalšími dobrovolníky mimo klasickou výuku. To však nic neubralo na naší snaze pomoci přírodě zbavit se lidských odpadků.

Ponožková výzva

Naše třída se zapojila do celostátního projektu s názvem Ponožková výzva.  Každoročně se koná 21. března a spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu. V tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky.

Výzva je určena všem, kteří chtějí projevit solidaritu a podpořit lidi s Downovým syndromem a jejich rodiny. Zároveň rozšiřuje povědomí o tom, že lidská individualita dělá svět hezčí, pestřejší, zajímavější a inspirující.

Rozdílné ponožky se staly symbolem Světového dne Downova syndromu, protože chromozom má tvar ponožky.

Datum 21. 3. je také symbolické, protože lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom více. Mají tři místo dvou. Genetická porucha se odborně nazývá trizomie 21. chromozomu. I když mají něco navíc, nepovyšují se!

Více informací naleznete na stránce www.ponozkovavyzva.cz

Čertovské učení

Dýňové pondělí

Jako každým rokem i letos jsme mohli obdivovat spousty krásných výtvorů z dýní, které se nám nashromáždily před školou v rámci akce Dýňové pondělí.  Děti opět hlasovaly, která dýně je ta nej… Velká pochvala pro všechny, kteří se zúčastnili.

První školní den

V úterý 1. září 2020 zahájilo školní docházku v  1. třídě 23 žákyň a žáků. Letošní slavnostní uvítání bylo zcela jiné, než jsme dosud zažili. Vzhledem k současné situaci totiž všichni měli roušky či štít. Děti i rodiče přivítala paní učitelka společně s panem ředitelem, panem místostarostou, paní zástupkyní a paní vychovatelkou. Přejeme všem prvňákům hodně úspěchů, radosti a nových zážitků ve škole.