Zdravá pětka

Tak se jmenovala přednáška, kterou si děti vyslechly v rámci výuky ke zdravé výživě. Děti byly seznámeny se zdravými a nezdravými potravinami a nápoji. Samy sestavovaly zdravou svačinku, doplňovaly obrázky a řešily různé hádanky.

Pasování na čtenáře – sál Evropa Hodonín

Dne 8. 6. jela první třída do Hodonína, kde byly děti pasovány na opravdové čtenáře. Tato slavnostní chvíle probíhala v sále Evropa.

Nejdříve děti zhlédly vtipné představení žáků Základní umělecké školy Hodonín.

Potom nastal čas ukázat, jak jsme se za rok naučili číst.

Naši třídu uvedli svým čtenářským uměním Anička Petrželková a Martínek Dvořáček. Byli velmi šikovní a sklidili velký potlesk.

Další naše ukázka, která pobavila celý sál, byla píseň, ve které děti zpívaly o zatoulaném řízku.

Hned potom následovalo slavnostní pasování. Dětem byla předána medaile a knížka.

Knížku, kterou dostaly nelze nikde koupit, dostávaly se pouze v letošním roce za odměnu čtenářům.

Nakonec si všichni zazpívali a naše mikulecké děti, co se zpěvu týká, to nejvíce rozbalily.

Divadlo Radost Brno

Návštěva knihovny v Hodoníně

Dnes 12. 5. jsme společně celá třída navštívili knihovnu v Hodoníně. Paní knihovnice dětem vysvětlila, jak se v knihovně orientovat. Samy pak hledaly knihy podle zadaných úkolů. Předváděly, jak už umí číst a byly pochváleny. Po náročné práci se nasvačily a pokračovaly v práci. Byl to pěkně vydařený pátek. 🙂

Ponožkový den aneb Světový den Downova syndromu

21.březen byl organizací OSN vyhlášen jako Světový den Downova syndromu. Také my jsme se k této podpoře připojili. Tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky.

Děkujeme vám za podporu této společné myšlenky.

Projekt Zdravé zoubky

Dnes jsme si povídali, jak je důležité pečovat o zuby. Jak používat zubní kartáček, jak dlouho a často si zoubky čistit. Nakonec jsme dostali dáreček od drogerie DM. Taštičku se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami a žvýkačkami bez cukru.

Návštěva knihovny v Mikulčicích

Jelikož brzy budeme čtenáři, proto jsme navštívili knihovnu v Mikulčicích. Přivítala nás paní Kosíková, která nám povídala, co si v knihovně můžeme vypůjčit, jak se chovat ke knihám, kdy je knihovna otevřená. Za odměnu jsme dostali omalovánky, a kdo měl zájem, tak přihlášku.

Těšíme se na další návštěvu.

FIT testy

Dnes jsme bojovali jako lvi. Doufáme v nějakou medaili 🙂

Recitační soutěž

Únor jsme zahájili školním kolem Recitační soutěže. Za naši třídu vystoupilo hned pět recitátorů: Mateo Laga, Anna Petrželková, Anabel Laga, Oliver Bušek a Vilém Chocholáček. Krásné 3. místo se nakonec povedlo vybojovat Aničce Petrželkové. Gratulujeme!

Planetárium

V pondělí 30. ledna jsme jeli do Planetária na výukový program “Se zvířátky o vesmíru”. Moc se nám to líbilo!

Vánoční nadílka

Před Vánocemi se ve škole nadělovalo a i pro nás se pod školním stromečkem něco našlo 🙂

Čertovské učení

Jako prvňáčci jsme poprvé zažili Čertovské učení. Ve třídách nás čekali zajímavé čertovské úkoly, které jsme plnili společně. Byli jsme rozděleni do 4 družstev a mezi sebou jsme soutěžili, kdo bude lepší. Byl to velmi zábavný den. Na závěr jsme byli všichni odměněni sladkou dobrůtkou.

Už čteme ze Slabikáře

Halloweenské učení 31. 10. 2022

Dnes jsme přišli do školy pěkně strašidelně vybaveni v kostýmech, s namalovanými obličeji. Byl to zábavný den i učení.

Dopravní výchova  30. 9. 2022

Dnes jsme v tělocvičně procvičovali základy První pomoci. Paní z Červeného kříže nás učila, jak použít trojcípý šátek.

Ukliďme si Mikulčice 14. 10. 2022

Dnes jsme přišli všichni do školy v pracovním oděvu. Měli jsme za úkol podzimní úklid na školní zahrádce. Tak jsme hrabali, stříhali staré větve a zametali. Práce se nám zdařila a měli jsme velkou radost. Ve škole nás čekala sladká odměna.

Stezka bosou nohou Valtice 29.9.

Pěkně jsme si vyšlápli několik kilometrů, ale počasí bylo krásné, tak se výlet velice zdařil.

Dýňové pondělí

Dnes 12. 9. 2022 se prvňáčci zapojili do soutěže Dýňové pondělí. Společně s rodiči vydlabali a nazdobili dýně. Bylo veliké množství nádherných výtvorů a už se těšíme na výherce nebo výherkyni.

Druhý den jsme všichni šli hlasovat pro nejkrásnější dýni a při focení nás trochu trápilo sluníčko.

Držíme palce 🙂

První školní den