Divadlo Radost

Ve středu 1. června na Den dětí jsme navštívili Divadlo Radost v Brně. Moc jsme se těšili na představení Pinocchio, ale zpracování od režisérky Joanny Zdrady bylo dost temné, neradostné. Hudební doprovod ukřičený, příliš hlasitý a pochmurný. Představení bývala velice veselá, radostná, toto představení bylo velkým zklamáním.

Kresba v plenéru

Začalo hezké a teplé počasí. Můžeme kreslit i venku.

Malá Morava

Před velikonočními prázdninami 13.4. jsme společně se všemi žáky naší školy zaběhli přespolní běh Malá Morava. Nejdříve jsme se řádně rozcvičili. V naší kategorii vyhrála Aneta Rechová, na 2. místě se umístila Karolína Nevrlá a na třetím Eliška Rakvicová, chlapci také obsadili všechna tři místa – první byl Nicolas Stöhr, 2. místo Lukáš Tesařík a na třetím Matěj Cupal. Všichni žáci dostali za běh sladkou odměnu. Vyhlásili se také vítězové Fit testů, zde byl  na druhém místě Ondřej Chocholáček a na třetím místě Lukáš Tesařík.

Plavání

Od 4. ledna do 15. března jezdíme na výuku plavání. Moc nás baví.

Výchova ke zdraví

V týdnu od 14. do 18. 2. proběhl ve třídách projekt Nebezpečí v online světě v rámci výchovy ke zdraví. Děti zhlédly pořad a vyjadřovaly svoje pocity  do pracovního listu.

Vánoce 2021

Ježíšek na nás nezapomněl a poslední den ve škole před vánočními prázdninami nám přinesl dárky. Děkujeme

Výstava betlémů

Těsně před vánočními prázdninami jsme v Chalupě Fanoše Mikuleckého navštívili výstavu betlémů z různých materiálů. Líbily se nám perníkové, dřevěné i malované.

Sněhuláci

Konečně u nás v Mikulčicích napadl sníh. Využili jsme sněhové nadílky a v hodině tělocviku jsme vytvořili krásné sněhuláky. Všichni pracovali s obrovským úsilím. Bylo to bezva.

Cukroví

V úterý 30. 11. jsme si v hodině pracovních činností zkusili náročnou práci našich maminek. Upekli jsme si linecké cukroví. V každé skupině jsme vytvořili plno krásných tvarů. Tři děti donesly z domova dobré marmelády. Při Čertovském učení jsme cukroví do jednoho snědli.

Geometrie

V rámci projektu Aktivity se paní učitelky Blanka Prátová a Slávka Řehánková zapojily do tandemové výuky. Během vyučovací hodiny se paní učitelky střídají ve výkladu, individuální pomoci, různých činnostech. Pro děti i učitelky je hodina mnohem pestřejší a zábavnější. V této hodině matematiky jsme skládali ze sítí geometrická tělesa.

Dopravní výchova

V říjnu nás navštívil mluvčí Policie ČR v Hodoníně a vysvětlil dětem správné chování na silnici. Upozornil na nebezpečné chování, poskytnutí první pomoci a přivolání složek záchranného systému.

Ukliďme si Mikulčice

Akropolis cross

V pondělí 27. 9. jsme se zúčastnili Běhu Rasticovým městem. Na stupních vítězů se umístili Aneta Rechová, Marie Hrdinová  a Vojtěch Blažek.

Dýňové pondělí

V pondělí 13. 9. jsme se večer sešli u školy, abychom zapálili krásně vyřezané a vyzdobené dýně. S rodiči jsme hlasovali pro tu nejkrásnější. Druhý den hlasovali žáci celé školy. Náš spolužák Vojtěch Blažek vyhrál letošní ročník.

Olympijský běh

Z počátku září jsme si zaběhli Olympijský běh. Zvítězil Nicolas Stöhr.

První školní den

Po prázdninách jsme se sešli v novém školním roce a nové třídě.