Správné mytí rukou

V hodině prvouky, jsme se učili, jak si správně a pořádně mýt ruce. Paní asistentka Hépalová nám přinesla olej a skořici. Olejem si jeden z nás potřel ruce a otiskl je do skořice. Skořice nám představovala bakterie. Potom jsme si jako kamarádi podávali ruce a divili jsme se kolik „bakterií“ jsme přechytli. Až jsme se všichni pozdravili, tak  jsme si šli ruce pořádně umýt. Studenou vodou to vůbec nešlo, teplou vodou to bylo o něco lepší, ale nejvíce zabrala teplá voda a mýdlo. Důležité bylo také, jakým způsobem jsme si ruce mydlili, některým ještě plno skořicových bakterií zůstalo. Tato zkušenost nám ukázala, jak je důležitá hygiena pro naše zdraví.

Městská knihovna Hodonín

Ježíšek

Bílá krása

Ve čtvrtek 19. 12. jsme navštívili Domek Fanoša Mikuleckého, abychom si prohlédli tu bílou krásu. Alespoň v podobě krásných krajek. Prováděla nás paní Maradová. Děkujeme jí za prohlídku i výborné vánoční cukroví. Cestou jsme ještě navštívili paní starostku na radnici a všem jsme zazpívali a popřáli krásné Vánoce.

Loutkové divadlo

Ve středu 23. 10. jsme byli na divadelním představení, které pro nás bylo také velké překvapení. Zhlédli jsme loutkovou pohádku, kterou nacvičili ochotníci z Mikulčic. Představení bylo připravené v sušárně na Chalupě F. Mikuleckého a nám se velmi líbilo. Kašpárek si s námi povídal a my jsme jemu i Honzovi pomáhali.

Pohádka se jmenovala „Kašpárek a čarovný poklad železného rytíře“. Autorem byl rodák z naší obce – F. Mikulecký.

Ukliďme si Mikulčice

Tento rok už podruhé jsme uklízeli prostory naší obce. Pracovali jsme na chodníku u školního pozemku. Vytrhávali jsme plevel a sbírali odpadky.

Naše pracovitá parta si užila krásný slunečný den a i legraci.

Akropolis cross

Opět jsme se zúčastnili podzimního běhu v Mikulčicích na vykopávkách.

Světový den jazyků

Učili jsme se, jak se různými jazyky řekne ahoj, dobrý den nebo jak se jmenují barvy. Také nás zajímaly názvy zvířat. Zkoušeli jsme němčinu, angličtinu, francouzštinu, ruštinu a španělštinu.

Bosou nohou

V pátek 20. 9. nám ve škole nešel proud a tak nám paní učitelky připravily výlet do Valtic na stezku Bosou nohou. Počasí jsme měli krásné, výšlap a překážky byly moc bezva. A i když nás potom trochu bolely nohy, byli jsme spokojeni.

Dny bezpečí

Tentokrát jsme si povídali o požárech, jak se chovat při nich a hlavně jestli známe důležitá čísla pro přivolání pomoci.

Dýňové pondělí

Opět jsme se někteří z nás zúčastnili podzimní akce dýňové pondělí. U školy se nás sešla velká skupina autorů vypracovaných a legračních dýní. Druhý den jsme společně hlasovali a byl to zapeklitý úkol, protože všechna díla byla pekelně vydařená.

A UŽ JSME DRUHÁČCI

Náš první den konečně ve druhé třídě.