Divadlo Radost

NÁŠ VÝLET NA MACOCHU

Tak se děti konečně dočkaly a společně  jsme vyrazili na očekávaný výlet do jeskyní na propast Macochu.

Bohužel od rána se kabonilo a počasí nezklamalo, protože nám celý výlet propršel. To dětem vůbec nevadilo a pořádně si všechno užívaly (hlavně u stánků).

K jeskyním nás vyvezl ekovláček, protože z parkoviště je to pořádný kus cesty. Před prohlídkou jsme se ještě nadlábli, abychom načerpali energii a vyrazili jsme do jeskyně. Prohlídka byla úžasná a paní průvodkyně děti pochválila, že mají znalosti a jsou moc hodné. To potěšilo i paní učitelku J.

Po pěší prohlídce jsme se ocitnuli na dně propasti Macocha, kde jsme zůstali potichu stát, byla to krása. Další prohlídka pokračovala už po říčce Punkvě v lodičkách.

Z projížďky lodičkami v úzkých jeskyních měli někteří trošinku strach, ale ten je brzy opustil.

Po prohlídce jsme se vyvezli lanovkou na vrchol Macochy, kam jsme se podívali shora – pěkná hloubka.

A nakonec přišel očekávaný oběd. Porce byly veliké, jako pro dospělé, ale hlad byl ještě větší.

Všechno jsme zbaštili a s plnými bříšky jsme se přesunuli lanovkou a vláčkem k autobusu.

Unavení a plni zážitků jsme přijeli domů do Mikulčic.

Výlet se podařil a všichni jsme byli moc spokojeni.

Okresní kolo dopravní soutěže

Naši vítězové z oblastní kola v Hodoníně pokračovali další týden na Okresní kolo v Kyjově. Palce jsme drželi, cyklisti byli šikovní, ale na umístění to nestačilo. I tak jsme velmi rádi, že se jim dařilo a měli dobré výsledky. Děti si to velmi užili, vyzkoušeli a příští rok budou určitě o kousíček lepší.

Dopravní soutěž

Naši 4 spolužáci se zúčastnili Dopravní soutěže v Hodoníně. Byli tak skvělí, že se umístili na 3. místě a tím se probojovali do dalšího kola. Blahopřejeme jim a držíme palce.

Soutěžili : Šárka Chudíková, Thea Vašíčková, Tobiáš Rech a Vojtěch Maláník

Běh Malá Morava

Dopravní výchova – jízdy na dopravním hřišti

Ve středu 6. 4. 2022 jsme se vypravili do Hodonína do základní školy Vančurova. V této škole mají vybudované dětské dopravní hřiště, kde Městská policie vyučuje a zkouší děti ze správné jízdy na kole.

Děti si na hřišti vyzkoušely provoz a především chování na komunikaci. Učili se dávat přednost, jízdu po kruhovém objezdu, reagovat na různé značky.

Na závěr výuky jim byly předány Průkazky cyklisty.

A před odjezdem do školy  bylo nutné načerpání energie a pořádně posvačit.

Akce byla velmi dobře připravena a děti byly spokojené.

Dopravní výchova 2. pololetí

Opět nás navštívili příslušníci Městské policie Hodonín. Žáci si znovu zopakovali, jak má být vybaveno jízdní kolo, upevněná helma a především jak se chovat na silnici.

Na závěr si všechny děti napsaly test, který dopadl velmi dobře.

Ti, kteří získali největší počet bodů, byli odměněni drobným dárkem.

Muzicírování

V rámci hudební výchovy nás navštívila paní Havránková, která zaměřila téma na indiánskou pohádku a tím i na netradiční hudební nástroje. Postupně zapojovala do svého muzicírování celou třídu.

Takto nenásilně se děti  zapojily do společného hraní, každý si vyzkoušel netradiční hudební nástroj. Hodina byla živá, děti se  pořádně vyřádily a spojily jako jedna kapela.

Relaxační vaky

Dostali jsme nové relaxační vaky na odpočinek a válení. 

Plavání

Konečně jsme se dočkali a jezdíme plavat. Pořádně si to užíváme.

Vánoce 2021

Poděkování

V tento předvánoční týden nám přišel balík od slovenských kamarádů z Nitry. Opět nám poslali mlsky, školní pomůcky, knížky a jiné drobnosti. Bylo to pro nás, potornádové překvapení. Společně jsme do Nitry poslali děkovný dopis s fotkami.

Vánoční pečení

Vánoce ťukají a na dveře a my jsme dostali chuť na voňavé perníčky. Tak jsme váleli vykrajovali, pekli a už se těšíme na ochutnávku. Troška se nám podařila i trochu připálit, ale to je prý na krásu. Takže mňam, mňam. Pečení jsme i s paní učitelkou ve zdraví přežili.

Čertovské učení

Dnes 3.12. jsme mezi sebou přivítali  čertíky, Mikuláše a andílky. Učení nám šlo veseleji a zábavněji. Na konec dne jsme si společně zazpívali známé písničky a rozbalili si mlsky. Byl to príma den.

Výlet do pravěku – Brno Anthropos

Exkurze byla pro děti velkým přínosem. Ve vlastivědě jsme se učili o pravěku a vyprávěli jsme si, jak pravěcí lidé tenkrát žili.

V této expozici měly děti možnost poznat právě život v této době, jak vypadali tehdejší lidé, jak chodili oblečení, co jedli. Hlavně na vlastní oči viděly mamuta v životní velikosti.

Velkým zážitkem bylo to, že paní průvodkyně jim půjčila originální pěstní klín.

Děti byly z výstavy nadšené a  paní průvodkyně je pochválila za chování i plno vědomostí.

Halloweenské učení

Dopravní výchova

Dne 20. 10. 2021 nás navštívili příslušníci Městské policie z Hodonína. Nejdříve nám vysvětlovali, jak se máme  správně chovat na silnici jako chodci i jako cyklisté. Opakovali jsme si dopravní značky a jak máme mít vybavené kolo.  Nakonec jsme si napsali test a ten nejlepší byl odměněn.

Policisté nás pochválili, že jsme toho hodně uměli. 

UKLIĎME SI MIKULČICE

V letošním školním roce jsme se opět zapojili do projektu, kdy si uklízíme okolí svého bydliště. Tento rok nám to vyšlo na pátek 15.10.

Byli jsme pracovně připraveni a naladěni. Za úkol naše třída dostala vysazení motýlího keře na školním pozemku. Náš keř bude mít modrou barvu a už se těšíme, jak přiláká motýly a včelky na zahradu.

Práce tedy byla velmi zodpovědná. S nářadím to ze začátku vypadalo nebezpečně, ale zvládli jsme to bez zranění . Jelikož jsme šikovní pracanti, tak jsme ještě uklidili okolí kompostéru a zadní části zahrady, která byla po tornádu dobře rozházená.

S prací jsme byli spokojeni a paní učitelka nás velmi pochválila.

Dýňové pondělí

A TAK TO PĚKNĚ ZAČALO – školní výlet do Lednice

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 jsme se vypravili na dlouho očekávaný výlet do lednického zámeckého parku. Součástí výletu byla jízda koňským povozem k Minaretu a potom procházka zámeckým parkem.

Jízda s koníky byla fajn, hlavně nám ušetřila plno kroků a příjezd k minaretu byl rychlejší. Z hygienických důvodů byl minaret zavřený a tak jsme si  ho pořádně prohlédli zvenku.

Procházka parkem byla docela náročná, protože bylo pořádné vedro, ale lákala nás vytoužená zmrzlina. Po občerstvení ve stáncích u zámku jsme nasedli do autobusu a vydali se zpět do Mikulčic.

Bohužel večer přišlo něco, co nikoho nemohlo ani ve snu napadnout. Takže zážitky z výletu už jsme si ve škole nemohli sdělit. 

Výlet jsme měli vlastně skoro zadarmo, protože pan dopravce Jiří Kopeček nám odpustil zaplacení autobusu. Tímto mu moc děkujeme 🙂