Plavání naposledy

Plavání naposledy! Moc jsme si to užili, porovnali síly, zjistili, že jsme se o moooc zlepšili a už se pomalu, ale jistě, nemůžeme dočkat prázdnin.

Výchova ke zdraví

Projekt Výchova ke zdraví nám předal spoustu užitečných informací o stravě a způsobu zdravého života. Soutěžili jsme i v týmech a to nás moc bavilo.

Altetické přebory Lanžhot

Na Mezinárodní den dětí se ti nejlepší sportovci z nás zúčastnili závodu v atletice v Lanžhotě. Ověřili jsme si, že jsme opravdu dobří a dokonce i někteří z nás získali medaili.

Výlet do lanového parku Hájenka

Výlet do lanového parku Hájenka byl super. Užili jsme si lození, houpání a i tanečky na závěr. Už se těšíme, kam vyrazíme příští rok.

Odpoledne s Ferdou Mravencem

Páteční odpoledne ve znamení Ferdy jsme si moc užili. Dozvěděli jsme se důležité informace o knize, autorovi i o noci s Andersenem, zahráli jsme si hry, vyrobili knihu, upekli dobré cukroví a na závěr i zhlédli světelnou show našeho pana školníka.

Velikonoční dílničky

Před Velikonoci jsme se naladili na svátky v rámci odpolední akce dílniček na naší škole. Upletli jsme si pomlázky, namalovali kamínky, dali si občerstvení ve školní kavárně a užili společných chvil.

Stříhání stromů

V rámci pracovních činností jsme se vydali za odborníkem na úpravu, střih a údržbu ovocných stromů. Dozvěděli jsme se vše potřebné, sami si dovednost vyzkoušeli a u toho užívali krásného jarního sluníčka.

Plavání

Každé pondělí trávíme v bazénu a makáme na tom, abychom byli na léto připraveni a zvládli všechny plavecké styly. Moc nás to baví.

Malá Morava

“Ve čtvrtek 30. 3. jsme se školou běželi Malou Moravu. Běželi jsme 400 metrů. Vyhrál jsem druhé místo a stříbrnou medaili. Ti co byli poslední, tak si z toho nic nedělali a byli rádi, že se zúčastnili.”          Štěpán Šmíd

Plavání

“Dne 27. 3. proběhla naše první lekce plavání. Moc mě to bavilo. Protože jsme dělali splývání a zkoušeli nás, jak dlouho vydržíme plavat. Nakonec jsme měli volnou zábavu, převlékli jsme se a jeli do školy. Bylo to moc fajn.” Markéta Dostálová

Ponožkový den

“V úterý 12. 3. jsme měli ponožkový den pro děti, které mají Downův syndrom. Ten den jsme měli barevné ponožky, se kterými jsme se vyfotili a nakonec si vyrobili ponožkové maňásky.”

Jasmína Al Farová

Výstava mysliveckých trofejí

“V pátek 10. 3. jsme se vydali na mysliveckou výstavu. Když jsme došli, uvítali nás s úsměvem. Líbilo se mi, že nám vše vysvětlili a srozumitelně odpověděli na naše otázky. Vše se odehrávalo na kulturním domě v Mikulčicích.”    Leontýna Čadíková

Pracovní činnosti

“Ve čtvrtek 16. 2. jsme ze stavebnice stavěli nádherná auta, věže a další. Jedna skupina udělala traktor a já věž. Měli jsme na výběr dvě stavebnice. Nejvíce se mi líbilo to, jak jsme se zabavili.”        Štěpán Šmíd

FIT testy

“FIT testy ve čtvrtek 2. 2. se uskutečnily FIT testy v tělocvičně naší školy. Moc mě to bavilo, protože mám sport ráda. Sice jsem nevyhrála, ale to mi nevadí.”   Leontýna Čadíková

Recitační soutěž

“Dne 16. 2. jsme měli recitační soutěž. Soutěžil celý první stupeň, z toho čtyři žáci z naší třídy. Celou soutěž vyhrál Andrej Jílek.”                         Jasmína Al Farová

Vesmír

V měsíci lednu jsme se v hodinách přírodovědy věnovali zajímavému tématu „Vesmír“, které jsme uzavřeli vytvořením referátů o planetách sluneční soustavy. Děti ve dvojicích vyhledávaly informace, obrázky a zajímavosti o vybrané planetě a svou práci ostatním spolužákům prezentovaly během hodiny přírodovědy. Jejich práce byly zdařilé.  Myslím si, že se děti něčemu novému naučily, že se něco nového dozvěděly a že je to i bavilo. Všechny děti za svoje referáty zaslouží pochvalu.

Dopravní výchova

„V pátek 14. 10. se 5. třída zúčastnila projektu Dopravní výchova. Jezdili jsme na kolech přes různé překážky (např. podjezd). Dopravní výchovu si třída užila i přes nepřízeň počasí.“

Vašíčková, J. Al Farová, L. Čadíková

Stezka bosou nohou

„Dne 29. 9. jsme byli na výletě ve Valticích. Výletu se zúčastnila celá 5. třída, výlet si moc užila. Vypadalo, že bude pršet, ale nakonec se vyjasnilo.“   Vašíčková, J. Al Farová, L. Čadíková

Vítejte v novém školním roce.