Dopis z Buckinghamského paláce

Před Vánocemi žáci 5. ročníku vlastnoručně vyrobili vánoční přání a v hodině anglického jazyka napsali krásné vánoční přání královně Alžbětě II, zároveň také popřáli princi Williamovi i Harrymu s rodinami. Společně se celá třída také vyfotografovala a fotografie tak spolu s vánočním přáním putovala do Buckinghamského paláce. Potom jsme se všichni těšili na odpověď.

“Královna velmi děkuje za Vaše přání s milou zprávou včetně fotografie dětí, kterou jste jí zaslali k vánocům. Nicméně není možné, aby její Královská výsost odpovídala osobně, jelikož obdrží každodenně velké množství dopisů. Královna byla velmi potěšena a je velmi vděčná za Vaši milou vzpomínku ve vánočním čase.”

Z tej našej zahrádky

V první podzimní den 23. 9. jsme navštívili jako minulé roky výstavu ovoce, zemědělských strojů a kaktusů Z tej našej zahrádky. Seznámili jsme se s různými odrůdami ovoce, ochutnali jsme švestky, jablka a mošt. Vyzkoušeli jsme mlít obilí a prohlédli si další zemědělské stroje a nářadí. Bylo to bezva.

Valtice

V pátek 20.9. jsme byli společně s ostatními žáky prvního stupně na exkurzi Bosou nohou. Během cesty jsme plnili různé úkoly. Moc jsme si to užili.

Dýně

Dýňové pondělí v letošním roce připadlo na 9. 9. Z naší třídy přinesli dýně Matyáš Bělohoubek, Laura Fialová, Aneta Sejpková, Vojtěch Vajay, Matěj Urbánek a Silva Zelená. Následující den celá škola hodnotila úžasné výrobky. Tento rok ale nikdo z naší třídy nevyhrál.

Tak už je to tady

Tak už jeto tady. Začal nový školní rok. Máme ve třídě nového spolužáka.