Projekt Výchova ke zdraví

Co je to energetický příjem a energetický výdej? Kolik energie přijímáme a kolik vydáváme? Jaká jsou rizika spojená s obezitou? A co civilizační onemocnění typu cukrovka, vysoký krevní tlak či cholesterol? Na tyto, ale také mnohé další otázky, získali žáci odpověď díky projektu Výchovy ke zdraví, který se na naší škole uskutečnil minulý týden. Jsme rádi, že se naší žáci v této problematice orientují. Projekt ve větší míře naplnil jejich očekávání.

První pololetí máme za sebou!

Šesťáci si oddechli. První pololetí školního roku 2019/2020 mají hotové. A můžeme říct, že velice zdárně. Dnešní předávání pololetního vysvědčení bylo spojeno s akcí „Den etikety“. Většina žáků ve třídě byla společensky oblečená. Slavnostní atmosféra, jaká má u předávání vysvědčení být.

Fit testy

Také v tomto školním roce se uskutečnila již tradiční sportovní akce Fit testy. Žáci naší třídy poctivě a zodpovědně plnili všechny cviky. Pochvalu si také zaslouží za velkou účast. Těšíme se na vyhlášení výsledků.

Vaření

Jestli si někdo z šesté třídy dal novoroční předsevzetí týkající se jídla, tak můžeme s jistotou říct, že mu vydrželo do 13. 1. 2020. V tento den jsme se totiž pustili do vaření. Recepty byly rozmanité, kuchařské výkony excelentní, výsledky doslova k snědku. Jakákoliv dieta neměla šanci!

Akropolis cross

Dne 27. 9. 2019 se konal již tradiční přespolní běh Akropolis cross, kterého se aktivně zúčastnili také žáci naší třídy. Na jejich výkonech byla vidět chuť sportovat, což se odrazilo také na konečném pořadí, které bylo v těžké konkurence i ostatních škol velice slušné.

Moštárna

Jedna z hodin pracovních činností patřila také zpracování plodů jabloní. Navštívili jsme totiž mikuleckou moštárnu, kde nám pan Pavka ukázal, jak se jablka drtí a následně lisují. Sladkou odměnou nám byl jablečný mošt, který jsme ihned ochutnali.

Z tej našej zahrádky

Také tento rok jsme se zúčastnili výstavy „Z tej našej zahrádky.“ Žáci měli možnost vidět velké množství vystavovaného ovoce a zeleniny. Některé ovoce jsme dokonce ochutnali. Závěr patřil ochutnávce moštu, který mají žáci moc rádi.

Výstava šperků na Slovanském hradišti

Výstava spojená s archeologickými dny neunikla ani naší třídě. Kromě vystavených šperků jsme se zúčastnili komentované prohlídky Slovanského hradiště.