Školní výlet – Olomouc

V rámci našeho školního výletu jsme společně navštívili krásné studentské město – Olomouc. Nejprve jsme se vydali na Přírodovědeckou fakultu, kde jsme využili krásný rozhled na Olomouc z 6. patra. Po cestě dolu jsme si také prohlédli Foucaultovo kyvadlo. Následně jsme se prošli po Horním a Dolním náměstí a navštívili 46 metrů vysokou Svatomořickou věž, která skýtá rozhled na zbývající část města. Přes botanickou zahradu jsme se dostali k našemu dalšímu cíli – Pevnosti poznání, kde byl pro žáky připraven program s názvem tajuplná krása rostlin. Žáci si během programu vyzkoušeli celou řadu pokusů s různými rostlinami (vlaštovičník větší, jírovec maďal, masožravé rostliny). V další části si žáci prošli interaktivní část se 4 expozicemi. Výlet jsme zakončili obědem (v galerii Šantovce) a přesunuli jsme se tramvají na vlakové nádraží.

Scrambled eggs

V rámci semináře z anglického jazyka, se žáci dozvěděli něco o britském kuchaři Jamie Oliverovi, který získal ocenění od britské královny Alžběty II. Shlédli jsme společně video, kde připravoval vajíčka na 3 různé způsoby : anglický, americký a francouzský způsob.
Po zapsání potřebných ingrediencí si žáci doma připravili vajíčka na různé způsoby a můžete posoudit, že se jim vážně povedly.

” Dělala jsem vajíčka po anglicku, celkem mě to bavilo, až na to, že jsem je napoprvé spálila. Podruhé už byly lepší, ale to jsem je zase neosolila, každý si je musel posolit sám. A celkem mi chutnala. Pochopila jsem, že je musím míchat pomalu, abych je už nespálila.” (Sofie B.)

“Dělala jsem vajíčka po americku. Moc mě to bavilo.” (Zuzka R.)
“Dělala jsem vajíčka na anglický způsob, ale moc mě to nebavilo, protože dělám vajíčka skoro pořád, ale byly dobré a šlo mi to, takže jsem byla spokojená.” (Lucka V.)

“Vaření a pečení mě celkově baví a proto mě tento úkol do Aj bavil. Míchaná vajíčka dělám celkem často na snídani nebo na večeři. A vždy všem chutná.” (Verča D.)

Planetárium Brno

V úterý 17. 1. 2023 navštívili žáci 7. třídy Hvězdárnu a planetárium v Brně. Program byl rozdělený do dvou částí, v první se dozvěděli zajímavé informace k základním zimním souhvězdím, které můžou pozorovat u nás na zimní obloze. V druhé části následoval program s názvem Hvězdný cirkus, který popisoval průběh vzniku vesmíru a prvních hvězd.

Turnaje ve futsalu

V pátek 16. 12. 2022 se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili tradičního Vánočního turnaje ve futsalu. V nabité konkurenci, zejména domácích týmů, si naši žáci vedli velmi dobře a obsadili výborné třetí místo. V posledním utkání proti Tvrdonicím dokonce bojovali o druhé místo, o které přišli tři vteřiny před koncem.

Výchovný koncert

Ve středu 20. 10. 2022 se žáci zúčastnili koncertu jazzové skupiny theKUHtrio. Během koncertu se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí o vzniku, historii a vývoji tohoto hudebního žánru. Někteří žáci si také během koncertu zatančili nebo vyzkoušeli hru na hudební nástroje.

Dopravní výchova

Během dopravní výchovy si žáci 7. třídy vyzkoušeli testové otázky z oblasti dopravy, dozvěděli se také důležité informace o první pomoci. Na závěr si na kolech vyzkoušeli projetí připravené trasy.

Vítejte v novém školním roce.