Školní běh, sportovní den

V předposledním týdnu školy proběhly dvě sportovní akce. Ve středu si žáci vyzkoušeli běh na 600 m, při kterém se žákům měřil čas a porovnával se s ostatním třídami vyššího stupně. V pátek byl pro žáky připraven program, který se skládal z několika disciplín: štafeta, překážkový běh, běh v pytli a hod na přesnost. Z obou sportovních dní si žáci přinesli velké množství zážitku :-).

Třídní výlet Permonium Oslavany

Konečně jsme se dostali na školní výlet. Našim cílem bylo Permonium v Oslavanech. Jedná se „převážně o technické atrakce v duchu hornických tradic, mapující vznik černého uhlí od počátku prvohor – znázorňuje jezero, sopka, až do dnešní informační doby – virtuální setkání v šachthale těžní věže v interaktivní hře Magic permon.“

Malá Morava

Po roce se opět uskutečnil tradiční přespolní běh Malá Morava. Místem konání bylo fotbalové hřiště a na této nelehké trati dosáhli naši osmáci krásných výsledků!

Hlavně patří velké díky všem, kteří se běhu zúčastnili!

Příprava pokrmů – studená kuchyně

Úřad práce Hodonín

Čas, kdy se i naši osmáci budou muset rozhodnout, na jakou další školu budou směřovat jejich kroky, se nezadržitelně blíží. Abychom jim toto rozhodování ulehčili, navštívili jsme společně úřad práce. Začíná tak období, kdy se budeme o volbě povolání bavit čím dál častěji. Doufáme, že jejich rozhodnutí bude správné. 🙂

Projekt na podporu Ukrajiny

Ještě před jarními prázdninami jsme připravili projektovou výuku na témata související s obranou národa, válkou a se situací na Ukrajině. Vedl nás k tomu především fakt, že žáci všech tříd tuto skutečnost vnímali a chtěli o ní diskutovat. Projektový den se týkal historických událostí v souvislosti s naší zemí s akcentem na etickou součást problému – tedy, že válka a násilí obecně, není řešením konfliktů.

LVK – Skiareál Kareš 21. 2. – 25. 2. 2022

Poslední den aneb masky na sjezdovce (místní psí maskot se jmenuje Carlos)

Bowling

Oběd a na svahu (případně pod svahem)

Předvánoční čas

Jak už se v naší třídě stalo tradicí, také tento rok jsme si v poslední předvánoční den školy rozdávali dárečky. Letos jsme dostali také společné třídní dárky – koberec a sedací vaky. Obojí našlo svoje místo v zadní části třídy. Mimo to jsme také navštívili krásnou výstavy betlémů na Chalupě Fanoša Mikuleckého.

Konverzace s Tonym

Od září nás jednou měsíčně  navštěvuje rodilý mluvčí Tony z USA. Žáky 5. – 9. ročníku si získal především svou přátelskostí, kde se jim snaží ukázat, že i používání angličtiny v praxi může být velmi zábavné a nemusí mít tak vůbec obavy, když jim něco nejde.
Hodina s ním velmi rychle ubíhá. Žáci s ním konverzují na různá témata navazující na učivo, které zrovna probírají. Pokud žáci nerozumí něčemu, co Tony říká,  snaží se jim trpělivě vše vysvětlit jiným způsobem.

A co o něm žáci říkají?
1. Je to správný týpek
2. Kdy už zase přijde?
3. Má boží tetování
4. On je úplně nejlepší, budeme ho mít i příští rok?
5. Můžeme se s ním vyfotit?

Projektové dny s Jill

V rámci anglického projektu My family and me a Jobs, v průběhu 1. pololetí přišla mezi nás další rodilá mluvčí ze stejné jazykové školy jako Tony. Tentokrát to byla dáma původem taktéž z Ameriky, Jill. V rámci projektu, s žáky 5.-9.roč. rozvíjela slovní zásobu, ústní i písemnou formou, dále hráli tématickou hru a dělali pracovní list.

Kamarádské vztahy ve třídě

Tak přesně pod tímto názvem jsme se jako třída zúčastnili preventivního programu. Zkušení lektoři z organizace Kappa Přerov se nám jako třídnímu kolektivu věnovali celé tři hodiny a na začátku prosince přijedou k radosti celé třídy znovu. A co jsme po celou dobu dělali? Poznávali jeden druhého, učili se spolupráci, respektu či domluvě. Ale hlavně jsme se u aktivit moc nasmáli. Už teď se osmáci těší na další setkání.

Sázení aleje v “Břízkách”

V sobotu 13. 11. 2021 se dobrovolníci z naší třídy účastnili vysazování nové aleje v tornádem poničených “Břízkách”.

Běžecký závod Akropolis cross

V pondělí 27. 9. 2021 se uskutečnil tradiční běžecký závod v areálu Slovanského hradiště – Akropolis cross.

Z osmé třídy se zúčastnilo celkem 11 žáků. Medailových umístěné dosáhli v těchto kategoriích:

Mladší žákyně – 3. místo: Daniela Vričanová

Starší žákyně – 1. místo: Lilian Nikol Pytlová