Výlet Olomouc

14.6. 2023 jsme plni elánu a nadšení vyrazili směr Olomouc. Z vlakového nádraží následovala prohlídka města včetně historického centra. Potom už nás v Pevnosti poznání, čekala tajemná záhada hlavolabu. V tu chvíli se z nás stali chemici a vědci. Prohlídka dalších expozic byla také zajímavá, každý si našel to svoje.
Velkou odměnou byl oběd v KFC či McDonald’s. Někteří z nás si nakonec i hračku koupili. 🙂
Z výletu jsme dorazili unavení, ale plní zážitků. 🙂

Cesta k řemeslu

Dne 18. 4. 2023 jsme se s osmáky zúčastnili projektu Cesta k řemeslu, který pořádá ISŠ Hodonín. Našim cílem je, aby se žáci podívali, jak to funguje na střední škole, ale hlavně aby si dokázali představit, jaké je to studovat některý z oborů zaměřených na řemeslo. A co si naši žáci vyzkoušeli? Navštívili jsme: dřevařské dílny, podívali jsme se, jak se programuje CNC stroj a jak funguje nebo jsme si zkusili zapojit elektrický obvod. Vrcholem byla návštěva kadeřnického salonu a úplný závěr patřil učebnám zaměřeným na sociální činnost a gastronimii.

Úřad práce Hodonín

8. března jsme navštívili společně s žáky 8. ročníku ÚP v Hodoníně. Žáci se dozvěděli spoustu užitečných informací k volbě povolání, posléze vyplnili test předpokladů, v jakých profesích by mohli vynikat.

Příběhy našich sousedů

Naše škola je tento rok opět zapojena do projektu Příběhy našich sousedů. Tento projekt už se pomalu blíží do finále, a tak jsme se vydali spolu s týmem osmáků do Českého rozhlasu Brno, kde jsme zpracovali nahrávku vybrané pamětnice.

Na starost si nás vzala paní koordinátorka spolu s paní Karolina Antlová, která nám popsala techniky práce s hlasem nebo správného dýchání. Následně nám pomohla s natáčením reportážních vstupů.

Vaření
Takto to vypadá, když nás pracovky fakt baví 🙂 Mňam!
Koncert jazzové kapely KUH