Atletické přebory Podluží – Lanžhot

Ve čtvrtek 2.6. a v pátek 3.6. se v Lanžhotě konala soutěž Atletických přeborů Podluží.

Účastnili se žáci I. i II. stupně ZŠ, kteří byli nominování dle jejich výkonů v TV.

Naše výprava se ve čtvrtek skládala ze 43 žáků a žákyň I. stupně a v konkurenci dalších 6 škol jsem se rozhodně neztratili. Dovezli jsem celkem 5 medailí. Naši nejúspěšnější byli Žůrková Eliška (3.třída), která si přivezla dvě druhá místa (běh na 50 m a 300 m); Rech Tobiáš (4.třída) si přivezl první místo (hod míčkem) a druhé místo (skok daleký) a Tesařík Lukáš (2.třída) získal druhé místo (běh na 300 m).

Druhý den jsme přivezli zpět do Mikulčic ještě lepší výsledky a více cenných kovů. Naši školu jsme reprezentovali v počtu 35 žáků a žákyň II. stupně. Tentokrát jsme přivezli 11 medailí. Za hod míčkem získala třetí místo Zelená Silvie (7. třída); disciplína běh na 60 m byla naše nejúspěšnější, získali jsme tři první místa: Hřebačka Matyáš (7.třída), Fialová Zuzana (7.třída) a Pitzingerová Terezie (6.třída), jedno třetí místo přivezla Vričanová Daniela (8.třída); dále jsem získali celkem další čtyři medaile v disciplíně skok daleký: dvě první místa přivezla děvčata Fialová Zuzana (7.třída) a Pitzingerová Terezie (6.třída) a dvě třetí místa jsou od dívek Vričanová Daniela (8.třída) a Kočvarová Veronika (6.třída). Jako naše poslední úspěšná disciplína byla vytrvalost, druhé místo za běh na 800 m Fialová Zuzana (7.třída) a jedno třetí místo přivezl Veselý Šimon (6.třída) též za běh na 800 m.

I ostatní závodníci ukázali bojovného ducha a touhu co nejlépe reprezentovat svou školu.

Avšak musíme přiznat, že největší překvapením, pro nás všechny, bylo krásné 3.místo v celkovém počtu dosažených bodů. Přivezli jsem (mini) pohár! 🙂

Všem závodníkům moc gratulujeme a děkujeme za krásné reprezentování ZŠ Mikulčice.


Školní turnaj ve stolním tenise

V pátek 20. 5. 2022 se konal tradiční školní turnaj ve stolním tenise, který proběhl v místní tělocvičně. Pod zkušeným vedením pana učitele Hrubého se ho zúčastnilo 53 žáků II. stupně.

Krásné třetí místo obsadila Rehortová Vanesa (VI. třída), druhé místo získal Ilčík Michal (IX. třída) a celkový vítěz soutěže se stal Veselý Šimon (VI. třída).

Dále ceny získali žáci a žákyně sedmé třídy: Urbánek Matěj, Kříž Tobiáš a Zelená Silvie; osmé třídy: Matochová Jana, Pytlová Liliana Nikol a Krásný Jakub a deváté třídy: Preguza Adam.


Noc s Andersenem

V pátek 20. 5. 2022 jsme byli ve škole i odpoledne, protože si pro nás paní učitelky připravily Odpoledne s Andersenem na téma Rychlé šípy.

Mně se líbila opičí dráha, kterou si pro nás připravil Jarka Metelka. C. Svobodová + V. Trechová

Mně se líbil poslech ukázky z Rychlých šípů na stanoviště u pejska Bubliny.  V. Valoušková

Bavilo mě vymýšlení textu ke komiksům u Rychlonožky. L. Rozsypalová

Překvapilo mě, jak paní učitelky vypadaly jako postavy z Rychlých šípů.  A. Ševela


Sbírka pro Ukrajinu

Naše základní škola se zapojila do pomocí ukrajinským rodinám, které uprchli před válkou. Kromě materiální pomoci přispěli žáci prvního i druhého stupně také finančně. Celkem se podařilo vybrat něco málo přeš 5 tisíc korun. Všem přispívajícím mockrát děkujeme :-). 
 

Velikonoční dílnička

Po dvouleté pauze se nám opět podařilo uskutečnit “Velikonoční dílničku”. Plakáty žáky, rodiče i širokou veřejnost zvaly na úterý 12. dubna do budovy školy.

V přízemí bylo letos otevřeno osm dílniček, kde si mohl každý návštěvník vyrobit jarní či velikonoční dekoraci, uplést pomlázku či udělat fotku ve fotokoutku. Kdo si chtěl poté odpočinout, mohl si jen příjemně posedět nad šálkem kávy, čaje a sladkostmi, které připravovaly děti. Letošní specialitou byly palačinky.

Škola se poměrně brzy zaplnila návštěvníky a poslední dílničky se uzavíraly až těsně před pátou hodinou.


Velkomoravská olympiáda

Také v tomto roce se naše škola zúčastnila Velkomoravské olympiády. A musíme říct, že výsledky našich žáků nám udělaly upřímnou radost. Všem našim žáků ovšem patří především velké poděkování za reprezentaci naší školy. Jmenovitě to jsou: Šmíd Radek, Kopková Dorota, Kudrnová Alžběta, Hubačková Eliška, Kočvarová Veronika, Dostálová Veronika, Štursová Lucie, Bělohoubek Matyáš, Hřebačka Matyáš a Zvědělík Ondřej.

Hezký úspěch se podařil v 1. kategorii:

 1. místo – Kočvarová Veronika
 2. místo – Dostálová Veronika
 3. místo – Hubačková Eliška
 4. místo – Šmíd Štěpán
 5. místo – Kudrnová Alžběta

V první kategorii naše škola získala také ocenění za nejlepší tým.

Všem žákům ještě jednou děkujeme a gratulujeme.

 


Sběr papíru výsledky

Sber papiru konecne vysledky 2021


Den jazyků

Letošní rok připadl Den jazyků na 23. 9. Žáci v rámci projektového dne zjišťovali informace a zajímavosti k zemi, kterou si vybrali. Ve skupinkách zpracovali plakáty, PowerPointové prezentace, vytvořili kvízy a nakonec si namalovali papírová trička.


Logická olympiáda

Harmonogram soutěže:

1. září 2021 – 30. září 2021 – registrace soutěžících a škol 

 Základní kolo proběhne pro

 kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2021
 kategorii B
: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. –  14. října 2021
 kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21.  října 2021
 kategorii MŠ, A1, A2: mateřské školy a 1. a 2. ročník základní školy ve dnech 22. – 28.  října 2021 

 V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 15 minut pro kategorii MŠ, 20 minut pro kategorii A1 a A2, 30 minut pro kategorie A a B a 35 minut pro kategorii C, takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé  z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 a A2 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

5. listopad 2021: krajská kola pro kategorii A, B a C

15. listopad 2021: okresní kola pro kategorii MŠ (jen ve vybraných okresech)

Stránky soutěže www.logickaolympiada.cz


Sběr papíru

Základní škola a mateřská škola Mikulčice pořádá Sběr papíru. Sběr proběhne v termínech:

Pondělí 11. 10. 2021      14:00 – 16:00

Úterý 12. 10. 2021         7:00 – 7:45, 14:00 – 16:00

Středa 13. 10. 2021        7:00 – 7:45

Jaký papír můžete donést? 1. kartony, 2. noviny, 3. letáky a časopisy.

Letos papír není potřeba třídit. Nejpilnější třídy a nejlepší sběrači budou odměněni.

Sběr papíru 2021


9. AKROPOLIS CROSS – Běh Rasticovým městem MORAVA

Pořadatel: AO Mikulčice, Slovanské hradiště Mikulčice a ZŠ a MŠ Mikulčice

Datum: pondělí 27. září 2021 v 9.00 hodin

Místo: Slovanské hradiště Mikulčice (vykopávky)

Tratě: běží se po travnatých tratích okolo památek Slovanského hradiště

9.00 zahájení

10.30 Vyhlášení výsledků prvního bloku

12.00 Vyhlášení výsledků druhého bloku

Ceny: Originální medaile pro tři nejlepší v každé kategorii, sladkost pro každého závodníka, čaj.

Předpis: závodí se podle pravidel atletiky a těchto propozic.

Akropole


Dýňové pondělí

“Dýňové pondělí” v tomto školním roce proběhlo 13. září. Od rána se hlavní vchod školy pomalu plnil krásnými strašáky a dýňovými dekoracemi. Celkem se nám sešlo 58 dýní. Večer se před školou potkala spousta dětí i rodičů, kteří přišli svého strašáka rozsvítit či podpořit ostatní kamarády. Při večerním zapalování se uskutečnilo tradičně také první hlasování a focení dětí, které na večerní zapalování dorazily. V úterý proběhlo hlasování všech žáků a zaměstnanců školy. Z celkového počtu 313 hlasů vzešli tito letošní vítězové:

 1. místo – Vojtěch Blažek (2. tř.)
               – dýně “
  Grinch

 2. místo – Zora Procházková (5. tř.)
               – dýně „
  Svítící strom

 3. místo – Matěj Domanský (6. tř.)
               – dýně “
  Strašidelný dům

 4. místo – Sofie Bábíčková (6. tř.)
               – dýně “
  Chaloupka


Zahájení školního roku 2021/2022

Školní rok bude zahájen v tradičním termínu 1. 9. 2021.

2. – 9. třída – příchod od 7:40 do 7:55

1.A – příchod v 8:05 (možnost doprovodu zákonných zástupců za dodržení aktuálně platných hygienických podmínek)

1.B – příchod v 8:15 (možnost doprovodu zákonných zástupců za dodržení aktuálně platných hygienických podmínek)

Bližší informace k provozu škol od 1. 9. 2021 naleznete na záložce Koronavirus – opatření.