Anglické divadlo

Ve středu 17. 10. žáci 4. – 9. třídy navštívili anglické představení v KD Hodonín. Mladší žáci zhlédli představení A silly bear –  jevištní adaptaci bulharské pohádky o hloupém medvědovi a chytrém farmáři. Starší žáci zhlédli divadelní představení Jack and Joe.  Před našima očima se odehrál vtipný příběh ze života dvou bratrů, ve kterém šlo o záchranu života i se všemi peripetiemi, které s tím mohou souviset. Představení maximálně využilo slovní zásobu a fráze, se kterými se studenti mohou setkat i v reálném životě. V inscenaci byla spousta veselých anglicko-českých písniček. Hercům se velmi úspěšně dařilo publikum zaujmout a udržet pozornost až do konce. Přiblížili tak žákům angličtinu v atraktivní divadelní formě a snad jim i pomohli překonat případné zábrany. Divadelní společnost dodala i pracovní materiály ve formě gramatických, lexikálních a poslechových cvičení. Vyučující anglického jazyka je využili pro získání zpětné vazby a  komunikaci ve vyučovacích hodinách po představení.