V pondělí 27. 5 a v úterý 28. 5. 2019 se konaly v Lanžhotě Atletické přebory Podluží. Každoročního klání se zúčastnily tyto školy: Lanžhot, Tvrdonice, Moravská Nová Ves, Lužice, Prušánky. První den závodili žáci prvního stupně a druhý den se měly konat závody pro druhý stupeň. Kvůli nepříznivému počasí byl druhý den soutěží zrušen. Medailových úspěchu během prvního dne dosáhli tito žáci: Dlabalová Nicol (1. místo hod míčkem, 2. místo – vytrvalý běh), Bábíčková Sofie (2. místo – hod míčkem), Urbánek Matěj (3. místo – 60 m), Pitzingerová Terezie (1. místo –  50 m, 2. místo – vytrvalý běh), Horňáčková Tereza (2. místo – 50 m), Krásný Jakub (3. místo – hod míčkem), Vričanová Daniela (3. místo – hod míčkem).