Ježíškova vnoučata

Naše škola se účastnila projektu Ježíškova vnoučata, která pomáhá lidem z domova důchodců plnit tajná přání. Někdy to jsou přání větší jako plavat mezi delfíny, ale častěji to jsou prostá přání, jako dostat teplé ponožky nebo ještě víc prosté, vidět se s rodinou. Bohužel ne vždy se přání plní, a proto vznikl tento projekt, který vnukl lidem do podvědomí situaci seniorů a snaží se pomoct. Lidi přispívají různými finančními částkami, za které se kupují dárečky nebo každý dáreček koupí sami na stránkách www.jeziskovavnoucata.cz. Jsou tam možnosti: chci věnovat dárek, chci věnovat zážitek nebo chci věnovat sto korun. Aby se zapojily i děti, tak peníze po nich chtít nemůžeme. Proto lidi z Ježíškova vnoučata vymysleli projekt, kde se můžou zapojit školy, školky, i lidi jako samostatní. Jednalo se o projekt, kdy měli všichni, kteří chtějí, udělat jakékoliv vánoční přání. Poté vše poslat na adresu do pražského Českého rozhlasu. Každé přání se potom zabalilo do balíků s čokoládou od Studentské pečeti a poslalo se do jednotlivých domovů důchodců.

Naše škola poslala 98 přání, zapojila se i mateřská škola a družina. Dohromady bylo v Českém rozhlasu zabaleno 99 356 přání, které byly zabaleny s 19 875 čokolád do 643 balíku.