MENSA ČR – logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Soutěže se zúčastnili žáci 1. – 9. třídy, které rodiče do soutěže zaregistrovali.

Základní kolo proběhlo v říjnu ve škole v učebně informatiky.  Do krajského kola postoupil Vít Bohunský z 9. třídy.  Dne 12. 11. se zúčastnil krajského kola v Brně a postoupil z 2. místa do celorepublikového finále, které se bude konat 26. listopade v Míčovně Pražského hradu.

Finále Logické olympiády Praha

Celorepublikové finále Logické olympiády proběhlo letos v Praze v prostorách Míčovny Pražského hradu. Z 2. místa v krajském kole, které se konalo v Brně, z naší školy do finále postoupil Vít Bohunský. V celorepublikovém finále obsadil Vít Bohunský  7. místo z 65 účastníků v kategorii B.

Video ČT24 zde.

Více informací zde.