Putovní výstava „Neztratit víru v člověka“

Ve dnech 18. 2. – 14. 3. proběhla ve vestibulu Základní školy Mikulčice putovní výstava „Neztratit víru v člověka“, kterou nám zapůjčilo Židovské muzeum v Praze. Výstava představila osobní příběhy konkrétních židovských dětí a jejich rodin jako klíč k pochopení historických událostí předválečného a válečného Československa. Historická problematika byla zde přiblížena prostřednictvím autentických materiálů, např. úryvky z deníků, korespondence, kresby ze sbírky dětských kreseb z Terezína, dětské časopisy, fotografie dětí, dobový tisk a další obrazové i tištěné dokumenty. Žáci tak měli možnost se seznámit s dobou, jež je v našich i světových dějinách velmi důležitá. Žáci 8. ročníku se stali průvodci. Připravili si pracovní listy i aktivity s ní spojené.