Neztratit víru v člověka

V tomto školním roce se naše škola opět zúčastnila projektu Krokus a téma rozšířila o putovní výstavu „Neztratit víru v člověka“. Naše třída se zapojila také. Vyráběli jsme různé drobné dekorace s židovskou tématikou (hvězdy, věnec, krokusy apod.), ale hlavně jsme se v rámci Prvouky a Čtení zaměřili na život jednoho z židovských dětí – Petra Ginze. Vyhledali jsme si o něm informace, našli fotky a zajímavosti. Potom jsme tyto údaje zpracovali do miniknížek a vytvořili nástěnku, kde jsme se své poznatky pokusili předat ostatním dětem. Nástěnka se stala součástí školní výstavy. Tu jsme pak společně navštívili a nechali se provést žáky 8. třídy, kteří nám řekli další spoustu zajímavých informací a pomocí různých pracovních listů jsme se mohli ještě více seznámit s osudy židů během 2. světové války.