Školní rok 2015/2016

Projekt “Chodíme a jezdíme bezpečně”

Oprášili jsem si znalosti z dopravní výchovy a zvládli jízdu zručnosti na koloběžkách…

 

Náš školní výlet   31. 5.

A toto je náš školní výlet k lednickému rybníčku…

Na návštěvě Městské knihovny v Hodoníně

Dne 25. 5. jsme navštívili Městskou knihovnu v Hodoníně, kde jsme navázali na učení o Karlu IV. trochu „z jiného soudku“ a přitom využili prohlídku dětské knihovny…

Na včelařské výstavě

Dne 2. 5. jsme navštívili výstavu v Kulturním domě Mikulčice, kterou zde připravili včelaři k 95. výročí založení včelařského spolku pro Hodonín a okolí a Mikulčice.  Na výstavě jsme viděli různé typy úlů, od těch nejstarších po nejnovější model. Zjistili jsme, jak se získává med z plástů a co je to medomet. Viděli jsme živé včelky ve skleněném pozorovacím úlu. Moc se nám líbily i překrásně zdobené medové perníčky, které nádherně voněly.

Návštěva ZOO Hodonín

Dne 18. 4. jsem ve vydali do ZOO v Hodoníně, kde si pro nás zaměstnanci připravili edukační program ke Dni Země.  Pracovali jsme, pozdravili zvířátka v ZOO, něco si nakoupili, pohladili jsme užovku Evču a albína ježečka  Vanilku a pak hurá zpět domů…

Malá Morava

Dne 7.4. proběhla Malá Morava. I z naší třídy se „vyklubali“ dobří běžci…Gratulujeme!  A  palec  nahoru  všem, kteří se zúčastnili…

Den s knihou

Dne 6.4.  proběhl  projekt  Den s knihou, kdy si žáci 9. třídy připravili činnosti pro malé děti (1. a 2. třída) spojené se čtením knih, poslechem…Měli také možnost shlédnout dětmi  vybraný krátký film Fimfárum.

Věneček

Některá děvčata z naší třídy se zúčastnila folklorního vystoupení  pod vedením paní vychovatelky z družiny.

Prvouka

A tady pracujeme na projektu  nazvaný Rok. Na toto téma jsme si připomněli znalosti z českého jazyka a  prvouky.  Žáci pracovali ve skupinkách, jednotlivé funkce (časoměřič, tišitel, mluvčí, zapisovatel) byly rozděleny mezi členy a pak už se jen pracovalo a hodnotilo…

Závody v plavání

Pár momentek ze závodů v plavání…Těšíme se na další ve 3. třídě…J

Vyšívání

A takto jsme vyšívali přání pro maminky ….

Práce na pozemku

Jak jsme sadili hrášek…

Hodnocení jídelníčku

V rámci projektu “Týden zdraví” hodnotili žáci únorový jídelníček. Každou polévku i hlavní jídlo oznámkovali jako ve škole. Výsledek hodnocení naleznete ZDE.

Týden zdraví

Dne 15.2. proběhl na škole projekt Týden zdraví, do kterého se zapojila také školní jídelna s týdenním zdravím jídelníčkem.  V naší třídě měli žáci za úkol sestavit potravinovou pyramidu. Úkolu se zhostili výborně.  Obě skupiny vytvořily krásné pyramidy, které jsme si vystavili ve třídě a na chodbě v 1. poschodí.

 

Vyhlášení soutěže Ptačí budka

V podzimním období jsme se mohli opět zúčastnit soutěže Ptačí budka. Z naší třídy se jich sešla slušná skupinka a některé získaly také cenu (Alex Výmola, Kristýna Vlčková). Všechny budky byly nádherné a vybrat si tu nejhezčí nebylo vůbec jednoduché. Některé budky slouží dosud v okolí školy právě těm, pro které byly určeny…