Náš školní výlet

Náš školní poznávací výlet proběhl v pátek 10.6. Jeli jsme autobusem do Punkevních jeskyní a na propast Macochu. Prohlídka trvala hodinu a byla ze dvou částí. První část byla pěšky. Prošli jsme systém jeskyní a obdivovali krásné vápencové útvary. V druhé části jsme se nalodili na lodičky a pokračovali po vodě. Tato část byla velmi napínavá, ale nejpěknější. Po výstupu z jeskyně jsme vyjeli lanovkou na stanici Horní můstek, kde byl úžasný pohled do propasti Macocha. Náš bezva výlet jsme zakončili obědem v restauraci Macocha. Odtud jsme sjeli ekovláčkem na parkoviště, kde na nás čekal autobus.

Exkurze do Lednice

Dne 31. 5. jsme jeli do Lednice na exkurzi, která se týkala rybolovu a rybníkářství. V nově zrekonstruované konírně jsme vyslechli zajímavou přednášku o rybách, jakým způsobem se loví a uměle chovají. Potom jsme šli do zámecké zahrady k rybníku. Tam jsme si zkoušeli nahazovat udice a dokonce jsme měli i malé úlovky. Bezva zážitek byla také projížďka lodičkou. Konec exkurze jsme zakončili mlsáním v cukrárně. Za tento výlet děkujeme Erice Chovancové, která zvítězila ve výtvarné soutěži, která proběhla na podzim. Za odměnu byla právě tato exkurze pro celou třídu.

Den s knihou

Dne 6. 4. 2016 se žáci prvního stupně zúčastnili projektu Den s knihou. V páté třídě si Rebeka Zikmundová přichystala literaturu s tématy z literatury FANTASY. Děti pracovaly s knihami „Pán prstenů“, „Harry Potter“ a další literaturou. Se zájmem si četly i krátké ukázky, které je velmi zaujaly.

Pythagoriáda

Dne 22. 3. 2016 se  Marek Dlabaja z naší třídy zúčastnil okresního kola matematické soutěže PYTHAGORIÁDA, která se konala v ZŠ Červené domky v Hodoníně. Se svými matematickými znalostmi se umístil na 1. místě. Dne 11. 4. 2016 mu byl slavnostně předán diplom a cena ve Středisku služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků v Hodoníně.

Malá Morava

Dne 7.4.2016 proběhla známá akce přespolní běh Malá Morava a my jsme se samozřejmě rádi zúčastnili.  A to ve velkém počtu. Radost nám udělaly medaile.

Planetárium v Brně

Dne 5.4.2016 jsme navštívili Planetárium v Brně. Exkurze byla zajímavá o změně klimatu na Zemi,  poznali jsme vody oceánů a seznámili jsme se s planktonem. Konečně jsme se podívali do vesmíru a viděli fáze Měsíce a na Zeměkouli seshora.

Ukliďme si Mikulčice

V pátek 9.10.2015 jsme se opět zapojili do akce 72 hodin a uklízeli jsme Mikulčice. Naše třída se věnovala podzimnímu úklidu na školní zahradě.

Běh Boba Zháňala

Dne 7.10. jsme se zúčastnili běhu Boba Zháňala v Hruškách. Skončili jsme na pěkném 4. místě.

Akropole cross

V pátek 25. 9. 2015 jsme si změřili své síly se sportovci z Lužic a Moravské Nové Vsi na přespolním běhu Akropole cross na Slovanském hradišti v Mikulčicích.

Den jazyků

Dne 24.9. proběhl ve škole Evropský den jazyků. Poznávali jsme blíže Velkou Británii a zdokonalovali v anglickém jazyku.

Den řemesel

Poznej kouzlo řemesel aneb prezentace Středního odborného učiliště tradičních řemesel Brno. Ve čtvrtek 17. září jsme se společně s dalšími dětmi naší školy byli podívat u Myslivny. Dopoledne tam studenti Středního odborného učiliště tradičních řemesel z Brna předváděli ukázky jejich studijních oborů. Snažili se nám tak přiblížit některá z řemesel, která se na jejich škole vyučují. Největší zájem děvčat sklidily kadeřnice. Chlapeckou polovinu zajímalo dřevo a kov.