Úspěch v soutěži O Mojmírův poklad

Ve středu 22.6. k nám do třídy zavítali pan Synek a paní Novotná ze Slovanského hradiště v Mikulčicích, aby nám předali významné ocenění – diplom a věcné ceny za 1. místo v soutěži O Mojmírův poklad. V konkurenci více než desítky škol se nejlépe umístil modrý tým ve složení Simona Březinová, Natálie Profotová, Adéla Profotová, Zuzana Bohunská a Sandra Pölzerová.

Výlet do Brna

Ve středu 8. 6. navštívila naše třída jihomoravskou metropoli. Nejdříve jsme navštívili botanickou zahradu. Díky fundovanému výkladu jsme se dozvěděli mnoho zajímavého ze života rostlin, na vlastní oči jsme viděli trs banánů visící přímo z banánovníku či smrštění mimózy při dotyku. Druhým naším cílem byla hrobka kapucínů se zachovalými těly bratří řádu. Navíc se v prostorách hrobky konala unikátní výstava Ars Moriendy, která představovala nově odkryté nástěnné malby nalezené v prostorách pražské Lorety. Vlastivědnou exkurzi jsme zakončili krátkou procházkou na Petrov spojenou s prohlídkou katedrály sv. Petra a Pavla.

Výstava o včelařství

V pondělí 2. 5. jsme navštívili zajímavou výstavu o vývoji včelařství v kulturním domě v Mikulčicích. Díky zasvěcenému výkladu pana Kani jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o včelách i dějinách včelařství v našem regionu. Výstavu vhodně doplňovala výtvarná díla bývalého žáka školy Radka Hřebačky.

Hodnocení jídelníčku

V rámci projektu “Týden zdraví” hodnotili žáci únorový jídelníček. Každou polévku i hlavní jídlo oznámkovali jako ve škole. Výsledek hodnocení naleznete ZDE.

Exkurze na výstavy v Brně

Ve čtvrtek 25. února se žáci 7. třídy vydali na výstavy v moravské metropoli. Nejdříve navštívili výstavu Země na obzoru – objevujeme Ameriku. Hlavním cílem výstavy je přiblížit dětskému návštěvníkovi zábavnou a hravou formou kulturu zaniklých předkolumbovských civilizací Mezoameriky a Jižní Ameriky. Na základě prezentovaných exponátů a interaktivních činností se žáci seznámili s historií a kulturou národů, které se nacházely v oblasti Mezoameriky, např. Olmékové, Zapotékové, Mayové, Toltékové či Aztékové a v oblasti centrálních And, např. kultura Nazca, Moche, Chimú, Inkové či Muiskové.

Poté se přesunuli do Letohrádku Mitrovských na výstavu Ďáblova bible/100 podob knihy. Zde měli možnost prohlédnout si přesnou kopii Ďáblovy bible, obří leporelo Dějiny udatného českého národa a dalších 100 jedinečných knih a knižních vazeb od předních českých autorů a knihařů.

Přednáška o Japonsku

Před pololetními prázdninami nás navštívil student japanologie z Univerzity Palackého Olomouc, který nám přednesl své zážitky z pobytu v Japonsku. Prezentace byla velmi poutavá a měli jsme možnost se ptát na běžný život současných Japonců.

Den jazyků

Ve čtvrtek 24. září proběhl na naší škole projektový den Evropský den jazyků. Žáci z celé školy byli rozděleni do deseti skupin, z nichž každá nahlédla do některé „části“ Velké Británie – výtvarné, hudební, historické, sportovní, módní, kuchařské, architektonické atd. Jednotlivé skupiny se pak navzájem navštěvovaly a vyměňovaly si své poznatky. A tak jsme si mohli ochutnat, poslechnout či jen obdivovat Anglii.