Návštěva VIDA centra

V pondělí 6. června se žáci 8. třídy vydali do VIDA centra v Brně, kde měli možnost vyzkoušet si více než 150 exponátů, podílet se na vědecké show zaměřené na elektromagnetické jevy a v neposlední řadě projít speciálním programem s názvem Chytřejší než Holmes.

Cílem programu bylo pomocí zapeklitých i zábavných úkolů hlouběji poznat vystavené exponáty a jevy, které představují. Týmy musely s využitím jednotlivých exponátů získat co nejvíce potřebných informací a uhodnout závěrečné heslo. Program prověřil schopnost logického myšlení a spolupráce. Podpořil také vymýšlení neotřelých způsobů řešení zadaných úkolů.

Hodnocení jídelníčku

V rámci projektu “Týden zdraví” hodnotili žáci únorový jídelníček. Každou polévku i hlavní jídlo oznámkovali jako ve škole. Výsledek hodnocení naleznete ZDE.

Návštěva Úřadu práce

Dne 9.3.2016 žáci 8. ročníku navštívili Informační a poradenské středisko pro volbu povolání při Úřadu práce ČR v Hodoníně, kde se účastnili informačního dne k volbě povolání. Měli možnost udělat si zájmový test k volbě povolání, vyhledat charakteristiky profesí nebo shlédnout DVD o dané profesi.

Volba povolání zásadním způsobem ovlivňuje nejen úspěšnost člověka na jeho profesní dráze, ale do jisté míry i v celém jeho životě. Důležitým momentem je právě prvotní volba povolání, před kterou právě naši žáci stojí.

Ukliďme si Mikulčice

V pátek 9.10.2015 jsme se opět zapojili do akce 72 hodin a uklízeli jsme Mikulčice. Naše třída se věnovala podzimnímu úklidu na atletickém hřišti a v areálu “Břízek”.