Návštěva letního ateliéru Pavla Vavryse

V pátek 23. 6. navštívili žáci naší třídy letní ateliér akademického malíře Pavla Vavryse. Tento mikulčický rodák, který většinu roku žije a tvoří v Praze, přiblížil žákům postupy, které vedou umělce k vytvoření hodnotného díla. Součástí exkurze byla i prohlídka některých obrazů, které ukazovaly Mikulčice v dobách minulých.

Exkurze Masarykova muzea v Hodoníně

Ve čtvrtek 22. 6. osmáci podnikli exkurzi Masarykova muzea v Hodoníně. Navštívili stálou výstavu o TGM, a také výstavu s názvem „Srdečně zdravím a vřele líbám – pozdravy z fronty“. Výstava přibližuje pomocí korespondence, deníků a fotografií život našich vojáků na všech frontách první světové války. Připomíná jmenovitě všechny vojáky – občany Hodonína a seznamuje blíže s některými jejich osudy. Představuje také vojenskou výstroj a výzbroj rakouských vojáků i československých legionářů a další předměty související s vojenským životem v období velké války.

Exkurze ZOO Brno

V pondělí 12. 6. se vydali žáci 8. třídy vlakem do moravské metropole. Hlavním cílem bylo brněnské ZOO, které návštěvníkům nově nabízí i návštěvu africké vesnice. Pomocí pracovních listů si žáci upevňovali znalosti z oblasti přírodopisu a částečně i zeměpisu. Ze zvířat se nejvíce líbili lední medvědi a opice. Po edukativní části se všichni přesunuli na oběd do populárního nákupního centra Vaňkovka.

Lužická laťka

Ve čtvrtek 23. 3. jsme se zúčastnili již tradičních závodů ve skoku vysokém v sousední obci. V silné konkurenci dalších 5 škol jsme se neztratili. Přivezli jsme celkem 8 cenných kovů, O dva z nich se postarali žáci 8. třídy. Zlato v napínavém závodě vybojoval Jan Strážnický, bronzovou medaili pak získala Zuzka Bohunská. Smůlu měl Lukáš Jánoš, který skončil vinou horšího zápisu těsně čtvrtý.

Návštěva výstavy „Car Mikuláš II. – 100 let od abdikace posledního ruského imperátora“

V úterý 7. 3. navštívili žáci Masarykovo muzeum v Hodoníně. Prohlédli si výstavu věnovanou životu posledního ruského cara Mikuláše II. Lektorský výklad měli od samotného tvůrce výstavy PhDr. Marka Vařeky. Měli možnost prohlédnout si např. významný Řád Bílé orlice, jehož cena je vyčíslena na 1,5 miliónu korun. Ze života monarchy asi nejvíce žáky zaujal tragický konec carské rodiny, která byla zavražděna bolševiky v roce 1918.

Návštěva Úřadu práce v  Hodoníně

V úterý 7. 3. navštívili žáci Úřad práce v Hodoníně. Vyplnili si osobnostní test, který jim ukázal, které typy škol jsou pro ně vhodné více a které méně. Vedoucí informačního střediska jim podala informace o uplatnitelnosti různých povolání a také o finančních ohodnoceních v jednotlivých oborech. Poté měli možnost nalézt podrobné informace o školách, které jim připadaly zajímavé. Mnozí z žáků stále nemají jasnou představu o své budoucnosti, a proto pro ně návštěva Úřadu práce měla velký význam. Domů se vraceli plni poznatků a inspirací.

Vaření ve školní kuchyňce

Ve čtvrtek 20. října jsme se pustili v pracovních činnostech do vaření. Rozdělili jsme se do 2 skupin a vrhli se do práce. Jedna skupina se rozhodla upéct křupavou pizzu, druhá skupina vytvořila lahodný těstovinový salát. Obojí se vydařilo a velmi jsme si na tom pochutnali.

Veletrh středních škol       6. 10.

Ve čtvrtek 6. 10. navštívili žáci 8. ročníku tradiční akci – Veletrh středních škol v Domě kultury v Hodoníně. Tento rok se konal jubilejní XX. ročník a sešly se na něm školy z jižní i severní Moravy. Žáci si mohli vyzkoušet jízdu na trenažéru automobilu, ochutnat výrobky pekařů a cukrářů či zhlédnout hodnotný kulturní program. Získávali také informace od bývalých žáků ZŠ, kteří na veletrhu reprezentovali své nové školy. Každý z žáků tak měl možnost získat podrobné informace o školách, které ho zajímaly.