Školní rok 2017/2018

 
Školní výlet 
 
Ve čtvrtek 7. 6. jsme byli společně se čtvrtou třídou na výletě v Archeoparku Pavlov. Čekal nás edukační program Putování s mamutem Pepou a sobem Edou. Plnili jme různé úkoly a pak jsme vyrobili plakát. Nakonec jsme si prohlédli celou výstavu.

Malá Morava

Ve čtvrtek 5. 4. jsme celá třída zaběhla Malou Moravu. Jáchym Jozífek, Zuzana Fialová a Matěj Urbánek doběhli první ve své kategorii. Blahopřejeme
 

Přehlídka trofejí

 
V pátek 12. 3. jsme byli na výstavě Toulky naší přírodou v KD v Mikulčicích. Viděli jsme různé lovecké trofeje, myslivci učili nás poznávat zvěř podle paroží, srsti, zvuků. Našli jsme tam i naše výkresy, které jsme malovali s paní učitelkou.

 


Ukončení prvního pololetí s odměnou

Ve čtvrtek 1. 2. po FIT testech jsme si zpříjemnili konec 1. pololetí školního roku. Paní učitelka uvařila pudink a my jsme si ho ozdobili přinesenými dobrotami – piškoty a ovocem. Chutnalo nám.


Plavání

Od 9. 1. opět jezdíme na plavecký výcvik, tentokrát ale do Hodonína. Na radosti z plavání nám to vůbec neubralo.


Slavíme narozeniny

Marianka na začátku školního roku slavila narozeniny. Místo dortu nebo bonbónů přinesla pro každého tričko a barvy na textil. V pracovním vyučování a výtvarné výchově jsme vytvořili návrh a trička vyzdobili. Jak se vám líbí?


Návštěva Obecního úřadu v Mikulčicích

Ve středu 11. 10. jsme v rámci prvouky navštívili obecní úřad. Pan starosta Ing. Vlašic nám vyprávěl o naší obci, paní matrikářka Matochová ukázala obecní kroniky, kde jsme našli zápisy o nás z vítání občánků.

 


Projekt

V úterý 19. 9. jsme se zúčastnili projektu Etických dílen Jak být dobrým kamarádem. Uvědomili jsme si, jak se máme i nemáme chovat ke spolužákům.


Výstava 

V pondělí 18. 9. jsme byli na výstavě “V tej našej zahrádce”. Poznávali jsme květiny, ovoce, bylinky.


Dýňové pondělí       11. 9. 

V pondělí 11. 9. večer před naší školou opět zazářili naši dýňoví strašáci. Tento rok vyhrála Laura Fialová.

Zahájení školního roku

Tak už jsme třeťáci. Je nás o jednu žákyni víc.