Školní rok 2017/2018

 

Výlet do Punkevních jeskyní a na Macochu

Tak nám utekl celý školní rok a konečně jsme se dočkali očekávaného výletu. Tentokrát jsme jeli sami, jen páťáci, takže autobus byl malý a cesta byla bezvadná. Po příjezdu na Skalní mlýn, paní učitelka koupila jízdenky a vstupenky a přesunuli jsme se vláčkem nahoru k jeskyni. Je zde chráněné krajinná oblast, proto se nahoru nesmí auty. Jakmile jsme vyjeli, snědli jsme svačinky a okoukli obchůdky se suvenýry a minerály. Dlouho jsme nečekali a už nás volali ke vstupu na očekávanou prohlídku. Byla nám přiřazena moc hodná a vtipná paní průvodkyně. Prohlídka byla okouzlující, jeskyně jsou opravdu nádherné. V polovině prohlídky nás nalodili na lodičky a zbytek cesty jsme pluli po říčce Punkvě. Toto byl také krásný zážitek. Jakmile jsme opustili jeskyni, přesunuli jsme se k lanovce. Někteří se báli, ale nakonec jsme to všichni zvládli a vyjeli nahoru na Horní můstek. Tady jsme se podívaly do Macochy shora. Po společném fotografování, hurá, na oběd. Ten byl moc dobrý, asi to bylo tím hladem. Takže, výlet byl bezva a vůbec nám nevadilo, že ke konci jsme zmokli. Největší radost měla paní učitelka, protože s námi ve skupině byli i jiní návštěvníci a říkali, že tak hodné děti ještě nezažili. Tak jsme ještě ke všemu dostali velkou pochvalu.

 


Divadlo Radost v Brně

Tak jsme zase jeli do divadla do Brna.  Tentokrát nám byla předvedena Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Představení bylo 3. 5. ve čtvrtek. Těšili jsme se jak na cestu autobusem, tak i na samotné představení. Napřed jsme se však venku před divadlem nasvačili a dobře jsme udělali. Představení bylo krásné, ale pěkně strašidelné. Nejvíce na nás asi zapůsobila Svatební košile.


Noc s Andersenem

Z pátku na sobotu 23.3.  se vybraní žáci prvního stupně zúčastnili Noci s Andersenem. Žáci byli rozděleni do čtyř barevných týmů (Oranžový, Žlutý, Růžový, Zelený). V letošním roce byla tato noc zaměřena na pohádky O pejskovi a kočičce. Jako zábavný program pro nás byla nachystaná čtyři stanoviště. Zelený tým umýval zem, žlutý tým šil roztrhané kalhoty, růžový tým připravoval dort a oranžový tým se naučil jak se zachovat při jakémkoliv zranění. Noc s Andersenem nás pobavila a těšíme se na příští rok.  Bára, Ondra, Ruda, Ema, Míša


Na výstavě trofejí

Žáci se seznámili s prací mysliveckého svazu. Poznávali různé trofeje a snažili se je správně určovat. Velmi se potěšili, když našli svoje výtvarné práce jako součást výstavy.


Jak jsme prožívali olympiádu

Vybrali jsme si oblíbené disciplíny a prožívali jsme atmosféru i ve škole. Všem našim reprezentantům jsme drželi palce.


Planetárium Brno

Žáci 4. a 5. třídy se dne 31. 1. zúčastnili exkurze do Planetária v Brně. Program, který zhlédli, se nazýval Zánik dinosaurů. V tomto programu se žáci seznámili s vývojem dinosaurů, a že ptáci jsou vlastně jejich potomci. Viděli i náraz velké planetky, která vlastně způsobila zánik tohoto života na Zemi. Po velmi zajímavém programu si prošli Vědecký park, umístěný u Planetária. Zde zkoušeli na speciální váze, kolik by vážili na různých planetách, dívali se dalekohledem a zkoumali, jak vypadá lunární vozidlo.


Bílý poklad

Poněvadž nám začíná ošklivé podzimní počasí, tak jsme si připomněli, jak velmi je zdravé mléko pro náš organizmus. Dne 20. 10. proběhl projekt Bílý poklad.  Zjišťovali jsme, co mléčné výrobky obsahují, čím jsou nám prospěšné a jaké mléčné dobroty se dají v obchodech koupit.


Akropole cross


V tej našej zahrádce

V pondělí 18. 9. jsme byli na výstavě „V tej našej zahrádce“. Poznávali jsme květiny, ovoce, bylinky. Soutěžili jsme v drhnutí kukuřice, ochutnávali podzimní ovoce. Ještě jsme navštívili domeček Fanoša Mikuleckého, kde jsme nakoukli, jak dříve žili a pracovali naši předkové.


Dýňové pondělí       11. 9. 

A je tu podzim – takže naše oblíbená soutěž o nejkrásnější dýni.