Školní rok 2017/2018

Školní výlet do Olomouce

Dne 7. 6. jsme jeli na výlet do jednoho z nejhezčích českých měst. V první části poznávacího výletu jsme navštívili Botanickou zahradu, která je součástí Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci. V další části následovala prohlídka náměstí a návštěva galerie Šantovka. Přes náročnější cestování se nám školní výlet líbil, zejména návštěva všech rychlých občerstvení, které v galerii Šantovka existuji.

Den Linky 155

V úterý 15. 5 se žáci 6. třídy účastnili v Hodoníně akce s názvem Den Linky 155. Přes nepříznivé počasí, se žáci dozvěděli spoustu užitečných informací týkající se první pomoci. Všichni žáci si vyzkoušeli první pomoc na figurínách s použitím reálných přístrojů. Následovala prohlídka sanitek, jak těch současných, tak také sanitek využívaných v dřívějších dobách. Akce měla kladné ohlasy u všech zúčastněných žáků.

Exkurze do Planetária v Brně

V úterý 13. 2. 2018 navštívili žáci 6. třídy Planetárium na Kraví hoře v Brně, kde zhlédli program nazvaný Pohyby Země. Program byl rozdělen do tří částí. V první části si žáci zopakovali planety Sluneční soustavy, dále byla na Nebeskou sféru promítnuta všechna souhvězdí, následovala praktická ukázka dvou nejdůležitějších pohybů naší planety (Oběh Země kolem Slunce a rotace Země kolem své osy). V závěrečné části mohl žáky zaujmout dokument o nejdůležitějších meteorologických jevech naší planety Země. Celý program trval přibližně hodinu a žákům přispěl k ucelení znalostí šestého ročníku.

Svatba

Dne 24. 1. se v naší třídě konala významná událost. V rámci předmětu občanská výchova jsme připravili svatbu našich spolužáků. Probírali jsme totiž významné rodinné zvyky a tradice. Všichni ze třídy jsme měli přidělenou nějakou roli. Brali se Markéta a Dominik. Oddávala je Nicola a matrikář byl Patrik. Ženich a nevěsta šli průvodem přes celou školu až do posledního poschodí, kde už bylo vše připraveno ke svatebnímu obřadu, který byl civilní. Obřadu se účastnily také některé třídy. Po obřadu a všech povinnostech novomanželů ženich přenesl nevěstu přes práh ke svatební hostině. Pozvali jsme také všechny učitele včetně paní ředitelky. Hostina byla bohatá. Ženich přinesl také dort, na kterém jsme si všichni pochutnali. Pekla ho maminka ženicha a za to jí moc děkujeme. Následně se tančilo a pokračovala zábava. Bylo to moc krásné.         Dominika Turzíková a Gina Valdová.

Kartografie

Žáci 6. třídy si v několika hodinách zeměpisu vyzkoušeli, jak složitá je práce kartografů. Dle své vlastní fantazie sestavili několik různých map (Chocoland, Himelsoft, Elwynn Forest, Bombov), u kterých si procvičili základní kompoziční prvky mapy: název, legenda, mapové pole, měřítko, tiráž.

Etická dílna

Dne 26. 9. 2017 se žáci zúčastnili preventivního programu vedeného oblastní lektorkou Mgr. Viktórií Zemanovou na téma Moc slova. Žáci se aktivně zapojovali do diskuse, přemýšleli nad otázkami šikany, kritiky, přátelství. Téma bylo dětem blízké a sezení i způsob zpracování tématu je zaujalo.