Školní rok 2017/2018

Exkurze do Botanické zahrady v Brně

Ve středu 13. 6. se žáci 7. třídy účastnili exkurze do Botanické zahrady v Brně, která spadá pod Přírodovědnou fakultu MU. Žáci si během exkurze prohlédli tři skleníky. Každý skleník měl specifické podmínky pro dané druhy rostlin. Postupně žáci viděli  tropický deštný les, výtrusné rostliny a nahosemenné rostliny. Exkurze se žákům líbila, také díky milé průvodkyni, která nás provázela Botanickou zahradou.

Jarní řez stromů na školním pozemku

Lyžařský výcvikový kurz

Kouty nad Desnou 8. – 12. 1. 2018

Po příjezdu na místo, Kouty nad Desnou, jsme se i s kufry přesunuli do pokojů a po vybalení jsme vyšli poprvé na svah. Problém nastal už při obouvání lyží na svahu, protože jsme padali jak šišky ze stromů řetězovou reakcí. Po návratu na pokoje jsme byli nejen vyčerpaní, ale taky se nám podařilo zničit lyžařskou výzbroj dvou žáků. I přesto, že nám ve středu sníh nepřál, moc hezky jsme si zalyžovali, naučili se padat, jíst zmrzlinový pohár, vyřadit z provozu bowlingovou dráhu, užít si wellness a natáčet suprová videa. Poprvé v životě jsme se chovali jako kamarádi, jako správná třída a jako ,,profesionální“ lyžaři.                 Erika Chovancová, David Valuch a další účastníci zájezdu

Pečení vánočních perníčků

Doba adventu, kterou teď prožíváme, je obdobím, kdy se má člověk uklidnit a připravit se na období Vánoc. S dobou Adventu je neodmyslitelně spjato pečení vánočního cukroví. Sedmáci si vyzkoušeli přípravu a pečení perníčků.

Tímto také zvou na Vánoční dílničku, kde bude možnost perníčky ochutnat a snahu ohodnotit.

Adventní věnce

Advent je dobou, kdy se má člověk uklidnit, více se zamyslet sám nad sebou a připravit se na nadcházející čas Vánoc. K tomu nám slouží také adventní věnec, který mimo jiné upozorňuje, že Vánoce se nezadržitelně blíží. Mohli bychom ho brát jako samozřejmost, ale výroba není zrovna jednoduchá. Vyrábění adventního věnce si tento rok vyzkoušeli naši sedmáci. A jak se jim dařilo? Na to se můžete podívat v následujících fotografiích.

Etické dílny „Moc slova“

Dne 26. září se žáci 7. ročníku zúčastnili preventivního programu „Etických dílen – Moc slova“. Učili se rozumět síle a významu slova, uvědomovat si dosah negativních slov a kritiky, ocenit druhého za jeho názor či dosažený úspěch, rozumět negativnímu vlivu lží, pomluv a vulgární komunikace a sdělit, co mu vadí, neurážlivým způsobem. Aktivně se všichni zapojovali do diskuse a aktivit s tím spojené.

Dýňové pondělí       11. 9.