Školní rok 2017/2018

Deváťáci v „úniku“

V pátek 25. 5. žáci 9. třídy zamířili do Brna, aby v rámci vlastivědné exkurze prošli historické centrum a prožili poprvé na vlastní kůži únikovou hru. Jednalo se o příběh s názvem Asylum dr. Sorensona.

Děj hry: Ústav pro duševně choré Asylum Dr. Sorensona je dlouhá léta zahalen pomalu se odkrývajícím tajemstvím a na povrch se dostávají kusé informace o děsivých pokusech na pacientech a jejich neobvyklých zmizení. Poslední pohřešovanou se však stala nemocniční sestra, která byla podle všeho klíčovým svědkem a která měla pomoct policii usvědčit ředitele Dr. OlleSorensona. Právní zástupce Dr. Sorensona hledá tým, který mu pomůže zachránit jeho klienta před elektrickým křeslem.

Žáci vytvořili 3 týmy a každý měl 90 minut na vyřešení záhady. Nejlépe se dařilo týmu ve složení Zuzka, Simča, Honza a Filip, který celou akci zvládl s několika nápovědami za 64 minut. Nutno podotknout, že i ostatní týmy uspěly a všichni měli dobrý pocit z kvalitně odvedené práce.

 


Veletrh středních škol

Ve středu 4. 10. navštívili žáci 9. ročníku tradiční akci – Veletrh středních škol v Domě kultury v Hodoníně. Tento rok se konal už XXI. ročník a sešly se na něm školy z jižní i severní Moravy. Žáci si mohli vyzkoušet jízdu na trenažéru automobilu, ochutnat výrobky pekařů a cukrářů či zhlédnout hodnotný kulturní program. Novinkou byla možnost vystřelit si z laserové zbraně na terč. Každý z žáků měl možnost získat podrobné informace o školách, které ho zajímaly.


Burza minerálů

V pondělí 11. 9. 2017 navštívili žáci 9. třídy Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně. Muzeum bylo založeno roku 2006. Žáci se seznámili se stálou expozicí, která mapuje historii a způsob dobývání nafty na území jižní Moravy a geologickou složku naší Země. Součástí prohlídky byla rovněž zajímavá výstava a burza minerálů a fosílií. Žáci si během exkurze, která trvala dvě hodiny, mohli jednotlivé exponáty zblízka prohlédnout, osahat si jednotlivé horniny a minerály, spustit model těžby ropy a dokonce si sami na sobě prakticky vyzkoušeli její vlastnosti. Výstava byla díky své interaktivní složce pro žáky velmi zajímavá a přínosná; poznatky mohou žáci zúročit zejména v přírodopise, ale i chemii, fyzice či dějepise.