Pasování na čtenáře

Fit testy

Recitační soutěž

Krmení ptáčků

Výlet do Planetária v Brně      17. 12.

Výlet se dětem velmi líbil.  Program v planetáriu byl poučný i zábavný. Poznávaly hvězdy, souhvězdí a planety. Potom jsme zhlédli příběh z Ptačí říše, který se odehrával v lednicko-valtickém areálu. Velmi se líbila projekce s marťanem ve vestibulu a vědecký park venku před budovou. Takže se už těším na příští rok, na další  program.

Helloweenské učení

Ve středu 31. 10. pro nás bylo nachystáno Helloweenské učení. Tak jsme se přesvědčili, že i učení může být legrace. Celý den jsme byli strašidelně oblečeni a dělali jsme zábavné úkoly. Některé maminky pro nás připravily dobrůtky, třeba strašidelné perníčky. Moc nám chutnaly a už se těšíme na příští rok.

Naše společná práce

Ve výtvarné výchově jsme pracovali ve skupinkách. Práce se nám líbila, protože to rychleji ubíhalo a navzájem jsme si pomáhali.

Naše hodiny tělocviku

jsou velká legrace – hráli jsme „Na sochy“

Návštěva Městské knihovny v Hodoníně – Knížka pro prvňáčka

Dne 18. 10. jsme s paní učitelkou a paní asistentkou jeli do Hodonína do knihovny.  Jeli jsme autobusem  Bors, což bylo velmi napínavé. Museli  jsme se chovat jako správní cestující. Z autobusového nádraží jsme pěkně ve dvojicích přešli až do knihovny, kde nás už čekala paní knihovnice.  Uvedla nás do dětského oddělení a  ukázala nám regály s dětskými knihami. Chvíli jsme si povídali a potom jsme plnili úkoly. Také jsme si prohlíželi mnoho zajímavých knížek. Měli jsme  odpočinek, kdy jsme se pořádně nasvačili. Nakonec nám paní knihovnice řekla, že sem přijedeme ještě třikrát a co nás během roku čeká za překvapení.

Akropole cross

Ve čtvrtek 27. 9. jsme začali náš nový školní rok sportem. Zúčastnili jsme se přespolního běhu Akopole cross, který se konal v prostorách Slovanského hradiště. Naše kategorie běžela pouze 200m, ale závod byl velmi napínavý a závodilo také mnoho jiných žáků z cizích škol. Medaili jsme žádnou nezískali, ale pořádně si vše natrénujeme a příští rok se uvidí. Po závodě jsme se šli podívat na historická stanoviště, které bylo pro nás nachystáno a kde jsme se  mohli podívat na historické oblečení a zbraně.

Ukliďme si Mikulčice

V pátek 12. 10. jsme spolu s ostatními žáky uklízeli okolí školy. My jsme se s chutí pustili do úklidu Plačkovy ulice. Pomáhali jsme zkušenějším druhákům. Vpravo jsme uklízeli Mikulčice a vlevo Těšice. Posbírali  jsme  papírky, zametli a vytrhali lebedu. A protože krásně svítilo sluníčko, tak se nám dobře uklízelo.

Naše první společná akce

Byli jsme na výstavě podzimních dobrot. Ochutnali jsme výborný jablečný mošt, sladká jablíčka a hrušky. Výstava se nám moc líbila a těšíme se na příští rok.

Náš první den