Branný den – projekt Dny bezpečí

Pátek 7. 6. patřil akci „Branný den“. Co si pod ním představit? Mnoho informací, ale také praktických zkušeností, jako například: zvládání krizových situací, střelba z airsoftové pistole, první pomoc a mnoho dalšího.

Třídní výlet Bystřice nad Pernštejnem

Vánoční Olomouc

Adventní věnce

Vázání adventních věnců je v naší třídě již tradicí, bez které si žáci advent ani nedokáží představit. A že jsou v tom deváťáci opravdu dobří! Pro inspiraci Vám přikládáme několik fotek.

Setkání rodičů a žáků se zástupci středních škol

Čas pro studium na základní škole se pro naše deváťáky pomalu nachyluje. S ukončením povinné školní docházky souvisí také fakt, že si žáci musí vybrat střední školu, která je již bude připravovat na budoucí povolání.  Je proto velkou snahou školy, aby si žáci vybrali doopravdy správně. Z toho důvodu se od osmé třídy účastníme několika programů, ve kterých si můžou vyzkoušet, co je na různých školách čeká. Jednou z těchto akcí je také setkání rodičů a žáků se zástupci středních škol, kdy probíhá prezentace středních škol či diskuse. Je pro nás velkým potěšením, že naši deváťáci již jsou ve většině případů rozhodnuti, kde by chtěli ve studiu pokračovat. Těší nás také fakt, že o setkání, které se uskutečnilo 1. 11., byl velkým zájem z řad rodičů.

Sběr papíru

I když se to může zdát neuvěřitelné, naši deváťáci jsou v mnoha ohledech opravdu vynikající. Jelikož by byl výčet všech „NEJ“ opravdu dlouhý, a pro některé možná překvapivý, chceme se s vámi podělit alespoň o jeden z mnoha neuvěřitelných výkonů. Dlouhodobě nadstandartních umístnění totiž deváťáci dosahují ve sběru papíru.

Přikládáme pořadí těch, kteří přinesli nejvíce:

1. Vít Bohunský
  2. Julie Pitzingerová
  3. Sebastian Dominik Pytel

Veletrh středních škol

Také v tomto školním roce jsme s našimi deváťáky navštívili Veletrh středních škol, jež se účastníme každoročně. Žáci tak měli možnost prohlédnout si stánky, ve kterých se prezentovaly jednotlivé střední školy a učiliště Jihomoravského kraje. Jelikož se pomalu blíží termín odevzdávání přihlášek, tak doufáme, že veletrh žákům pomůže v jejich budoucím rozhodování.

Beseda s Arnoštem Vašíčkem

5. října se naše třída vypravila opět do Hodonína. Našim cílem se stala tentokrát Městská knihovna. Zde měl přednášku spisovatel Arnošt Vašíček. Žáci jeli na besedu s tímto žurnalistou, záhadologem a scénáristou v mírném napětí, co je asi čeká. Záhada pokladu kmene Hunů, ale také další tajuplné příběhy, které se staly na našem území, žáky zcela uchvátily.

„Z tej našej zahrádky“

Také v letošním roce uspořádal Český zahrádkářský svaz Mikulčice výstavu ovoce. V pondělí měla naše škola možnost zhlédnout, jaké krásné plody místní pěstitelé letos sklidili. Ta byla pro naši třídu o to zajímavější, protože se jí alespoň malou měrou účastnila. K 100. výročí vzniku Československa seskládali z jablek mapu tehdejší republiky. Za ochotu patří členům místního svazu velké poděkování.