OSLAVA DNE DĚTÍ

Dne 1.června 2021 děti z mateřské školy oslavily svůj svátek na zahradě školy. Celý týden se nesl v duchu “Děti všech koutů světa”, proto i připravené aktivity byly z různých koutů světa. Děti tak navštívily třeba Itálii, Eskymáky, Čínu, Austrálii, ale zavítali i za indiány a navštívily černoušky.

Oslavu i připravené aktivity si děti užily a zakončily jej šťavnatým melounem!


Informace o uzavření mateřské školy

Mateřská škola bude z provozních důvodů uzavřena ve dnech 19. 7. 2021 – 31. 8. 2021.  Bližší informace naleznete zde.


HLEDÁNÍ VELIKOČNÍHO ZAJÍČKA

Přes Velikonoční svátky mohly děti hledat velikonočního zajíčka, který se ztratil. Paní učitelka Magda Ch. vymyslela “honbu za pokladem” tentokrát jinak. Děti chodily po Mikulčicích a hledaly jednotlivá stanoviště, na kterých měly splnit úkol, který je postupně dovedl ke ztracenému zajíčkovi. Ten pro ně měl přichystanou odměnu.

Některé děti nám poslaly fotku se zajíčkem. Podívejte:


VELIKONOČNÍ VÝZVA

Paní učitelky vymyslely “Velikonoční výzvu”, která trvala od 1. do 5.dubna. V této výzvě šlo o to, aby děti doma nazdobily vajíčko, pověsily jej na plot MŠ a při tom se vyfotily. 

Přišla nám spousta fotek s dětmi, které přišly a pomohly nám naši školku nazdobit. Podívejte se, jak je krásně barevná:

 

Paní učitelky natočily pro děti video. Nazpívaly k ní písničku, kterou složila paní učitelka Magda Č., a paní učitelka Katka dle ní cvičí. Tak se podívejte na odkaz na YouTube, který Vám paní učitelky poslaly 🙂


Paní učitelky dětem…

… zahrály pomocí maňásků pohádku “O červené Karkulce”. Když už ji děti nemohou vidět naživo, alespoň jsme ji vložily na YouTube, kde se na ni děti mohou podívat. (Každý z rodičů dostane do svého mailu přesný odkaz.) Zde alespoň pár fotografií, které Vás snad navnadí.


“POHÁDKOVÁ VÝZVA”

Od 9. do 12.3.2021 měly děti možnost zapojit se do “pohádkové výzvy”, kterou vymyslela paní učitelka Eliška. A podívejte se, kolik se jich zúčastnilo!


Projekt zdraví “Bacilů se nebojíme”

Po celý únor pracovaly děti s „projektem zdraví“, tentokrát na téma „Bacilů se nebojíme“.

Jak již napovídá název, děti se dozvídaly informace o různých bacilech, léčbě, vitamínech, odpočinku, návštěvách lékařů, sanitkách, nemocnicích. Každá třída si vyrobila „svého bacila“, kterému vymyslela jméno a určila nemoc. Samy děti chtěly vyrobit i „pana vitamína“, kterému pro změnu určily, ve kterém ovoci bude „bydlet“. Rarášci, Kulíšci i Bambulky poté své vyrobené hrdiny vystavili ve vstupní hale, aby si je mohli všichni prohlédnout.

Dětem se téma líbilo. Byly velmi aktivní při výrobě bacilů a vitamínů, spolupracovaly s kamarády, předháněly se ve vymýšlení jmen.


Informace k provozu škol a školských zařízení od 27. 2. 2020 do 21. 3. 2021

Vláda omezuje s účinností ode dne 27. února 2021 od 00:00 hod. do dne 21. března 2021 do 23:59 hod.:

1. provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole

2. provoz mateřských škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole

Pro všechny žáky ZŠ a účastníky předškolního vzdělávání v MŠ je povinné vzdělávání distančním způsobem.

Kompletní text Usnesení vlády ČR ze dne 26.2.2021 o přijetí krizového opatření naleznete zde.

Informace k ošetřovnému: rodiče naleznou informace k o ošetřovnému např. zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Nadále trvá, že podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení. Rodiče si sami vyplní tiskopis, který je k dispozici na stránkách ČSSZ https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-zoppd-m

Informace ke stravování: 

Dle informací MŠMT k povinnému předškolnímu vzdělávání dětí v MŠ distančním způsobem mají tyto děti nárok na odebírání dotované stravy s sebou do přinesených jídlonosičů z výdejního okénka školní jídelny. V případě zájmu je nutné obědy přihlásit u vedoucí školní jídelny (telefonicky 518 357 064 nebo e-mailem sjmikulcice@seznam.cz). Vzhledem k tomu, že strava je dotovaná, děti dostanou porci oběda dle platných norem pro školní stravování, tj. 0,5 velikosti porce pro dospělého.

Výdej obědů probíhá od 11:00 do 13:00 hod. Dodržujte prosím aktuálně platná hygienická pravidla (ochrana úst, rozestupy apod.)


Návštěva kostela

6.1.2021 celé dopoledne pršelo, ale ani to nezabránilo dětem, aby se šly podívat do kostela na vystavený betlém. Prohlédly si vnitřní část kostela – některé děti byly uvnitř poprvé. Děti z Bambulek předaly dary, které vyrobily (“kadidlo, zlato a myrhu”). Společně vyslechly povídání p.uč.Esterkové a pana Nováka (kostelník) a poté dalo každé z dětí do kasičky nějakou tu penízku. Nakonec i s paní učitelkami zazpívali písničku “My tři králové”.


Vánoční den v MŠ

21.prosince byly ve školce téměř všechny děti. Slavil se totiž “Vánoční den ve školce” – děti si zazpívaly koledy, poté se šly podívat ke stromečku … a na každého tam čekal malý osobní dáreček, který si mohl vzít domů, a také hromada hraček, které donesl Ježíšek do tříd Bambulek, Kulíšků i Rarášků. Děti byly velmi spokojené a těšily se na dárečky, které dostanou za pár dnů doma.

 


Mikuláš ve školce

Letošní oslava Mikuláše byla jiná díky epidemii, která nás omezuje. Nebylo možné, aby do školky přišla “Mikulášská družina” s čerty a andělíčky. Přesto se ve školce mikulášské balíčky objevily – ležely na okně ve vlastnoručně vyrobených taštičkách, které děti tvořily dopoledne. Děti měly velikou radost – na nikoho totiž Mikuláš nezapomněl a nikdo nedostal uhlí.

 


Enviromentální projekt “Život stromu”

12. – 23.10. 2020 se celá školka zapojila do enviromentálního projektu, tentokrát na téma “Život stromu”. Po dobu dvou týdnů se děti seznamovaly s různými typy stromů, jejich růstem, životem, prací s nimi,…

Zjistily, k čemu nám stromy slouží nebo co všechno se dá ze dřeva vyrábět. Také si přinesly dřevěné hračky z domu, aby si mohly ve třídě udělat výstavku a povídat si o tom, proč jsou hračky ze dřeva lepší než ty plastové.

Navštívily knihovnu, kde se dozvěděly opět něco nového a mohly si prohlédnout knížky a encyklopedie k tématu. Za což moc děkujeme paní knihovnici Lackové.

Vrcholem projektu bylo společné sázení stromů na zahradě školky.

 


Výstava ovoce a zeleniny

21.9.2020 se MŠ vypravila podívat na výstavu ovoce a zeleniny. Děti si prohlédly dýně, jablíčka, hrušky, dokonce přivoněly k bylinkám, viděly kaktusy i květiny. Ochutnávka letos možná nebyla, přesto se dětem výstava líbila a užily si ji.


Dýně v základní škole

14.9.2020 se byly děti z MŠ podívat na výstavu dýní před ZŠ, které tvořily děti společně s rodiči. Školčátka si dýně prohlédla, vybrala si tu svou “nej” a pak se prošla po vesnici.