Školní rok 2020/2021

Ukliďme Česko

Naše škola se pravidelně zapojuje do celostátního projektu Ukliďme Česko. Vzhledem k zavření škol jsme se tento rok účastnili společně s dalšími dobrovolníky mimo klasickou výuku. To však nic neubralo na naší snaze pomoci přírodě zbavit se lidských odpadků.

Ponožková výzva

Naše třída se zapojila do celostátního projektu s názvem Ponožková výzva.  Každoročně se koná 21. března a spojuje se se Světovým dnem Downova syndromu. V tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky.

Výzva je určena všem, kteří chtějí projevit solidaritu a podpořit lidi s Downovým syndromem a jejich rodiny. Zároveň rozšiřuje povědomí o tom, že lidská individualita dělá svět hezčí, pestřejší, zajímavější a inspirující.

Rozdílné ponožky se staly symbolem Světového dne Downova syndromu, protože chromozom má tvar ponožky.

Datum 21. 3. je také symbolické, protože lidé s Downovým syndromem mají o jeden 21. chromozom více. Mají tři místo dvou. Genetická porucha se odborně nazývá trizomie 21. chromozomu. I když mají něco navíc, nepovyšují se!

Více informací naleznete na stránce www.ponozkovavyzva.cz

Krmení zvířátek

Přišlo mrazivé počasí, a tak jsme hned vyrazili do lesa přilepšit lesním zvířátkům. Přinesli jsme různé dobroty, jako třeba mrkve, jablíčka, zrní pro ptáčky… Pěkně nám to podkluzovalo a bez pádů by to nebylo ono…J

Vánoční besídka

Letošní vánoční besídka se nesla nejen v duchu dárečků, ale také krásné recitace básniček, které si děti připravily. Vše jsme si zpestřili pečením perníčků  a ochutnávkou cukroví, které dovolily maminky přinést do školy. Těšíme se, že se opět sejdeme po skončení vánočních prázdnin.  Přejeme všem hodně zdravíčka v novém roce…J

Čertovské učení

Také tento rok jsme se učili v mikulášském duchu. Počítali bonbony, spojovali čísla, luštili tajenky…Naučili jsme se básničku pro Mikuláše a čerty. Letos zůstáváme všichni pohromadě, nikdo z nás do pekla nešel :-).

Dýňové pondělí

Společná večerní fotka, na které jsou hrdinové, kteří nelenili večer přijít a zapálit svého strašáka.