Školní rok 2020/2021

Vánoce

Na poslední den před Vánocemi se vždycky těšíme. Je to pro nás takové ladění na opravdové Vánoce – koledy (letos jen poslouchání), dárečky, dobroty a tak podobně. Sváteční nálada se nesla celou školou. Tak: „Šťastné a veselé!“

Vánoční pečení

Blíží se Vánoce a my jsme si v rámci Pracovních činností opět zpříjemnili den. Provoněli jsme školu vůní perníků a pak jsme je s chutí i slupli. Mouku jsme, jako obvykle, měli úplně všude (hlavně na rouškách). Ale to vůbec nevadilo. Stálo to za to, i když jsme vypadali trochu jako sněhuláci.

Máme novou spolužačku

Mikuláš nám přinesl novou spolužačku! Jmenuje se Jessica a jezdí k nám do školy z Tvrdonic. Zatím se vzájemně „oťukáváme“ :-), ale holky už ji jednoznačně adoptovaly :-):-):-)

Čertovské učení

V pátek 4. prosince jsme společně uskutečnili projekt Čertovské učení. Tentokrát to bylo ale úplně jiné. Protože se nesmí míchat třídy, projekt probíhal v každé třídě zvlášť. A tak jsme si jej udělali jen v komorní podobě sami pro sebe. Zvládli jsme Andělský slabikář i Čertovské počty. Vyrobili jsme si ve Zlatých Mikulášových ručičkách anděla. Jen zpívat jsme nemohli. A tak z Muzicírování zůstalo jen u poslechu. Ale to nevadí!

Hurá, zase škola!!!

Tak nám to konečně zase začalo! Jsme zpátky ve škole. Někteří s nadšením, jiní méně radostně. Vlastně jsme zjistili, že distanční výuka i normální škola mají svá pro a proti. Na školu jsme se těšili hlavně kvůli kamarádům, společné výuce a méně domácím úkolům. Nevýhodou je ale brzké vstávání. Naopak při distanční výuce jsme se mohli trochu déle vyspat, při výuce popíjet a pojídat, nikam jsme nemuseli po ránu chodit. Nevýhodou byla spousta samostatných úkolů a nutnost pořád si hlídat čas a termíny (kdy vysíláme, kdy odevzdat úkoly apod.).

Teď jsme konečně ve škole a doufáme, že nám to už vydrží až do konce školního roku!

Distanční výuka

V říjnu se naplnily naše nejhorší obavy a opět nám zavřeli školu. Někteří z toho měli radost, ale většina byla pěkně otrávená. Nejvíce nás trápila nejistota, kdy to všechno skončí. Nicméně jsme se naučili velké samostatnosti, získali jsme některé technické dovednosti a někteří se opět začali na školu těšit 🙂

Zpočátku jsme pracovali tzv. offline = samostudium + vypracovávání zadaných úkolů. Záhy se nám podařilo všem prostřednictví aplikace Google Meet „navázat spojení“ a některé hodiny tak mohly probíhat on-line. Vidět se a slyšet se bylo strašně fajn!

Den jazyků

V pátek 25. září část dne probíhal projekt Den jazyků. Protože naším aktuálním cizím jazykem je angličtina, zaměřili jsme se na ni. Zkusili jsme si matematický diktát. Vytvořili ve skupinách zajímavé vlastní slovníčky a zavzpomínali na slavné britské památky, zajímavosti či osobnosti. Nechybělo ani tradiční malování britské vlajky a práce s počítačem, kde jsme vyhledávali některé informace.

Dny bezpečí

Ve čtvrtek 24. září nám ve škole nešla elektřina. To nám ale vůbec nevadilo a do výuky jsme si zařadili projekt Dny bezpečí. Opět jsme si pečlivě připomněli všechna důležitá telefonní čísla. A tentokrát jsme se zaměřili na téma „Teroristický čin“. Vysvětlili jsme si, co to je. Uvedli několik známých událostí. A společně jsme diskutovali o tom, co dělat, když najdeme podezřelé zavazadlo.

Z tej našej zahrádky

Letos jsme přijali tradiční pozvání na zahrádkářskou výstavu. Tento rok jsme sice nemohli nic ochutnávat, ale bylo to hezké. Byly tam zajímavé odrůdy a barvy hroznů, jablek, hrušek a rajčat, které jsme většinou ani neznali. Měli tam i zajímavé dýně a různé druhy květin. Součástí byla výstava kaktusů, z které jsme si jeden odnesli na památku do třídy.

Součástí výzdoby byly i obrázky dětí a my jsme také přispěli.

Dýňové pondělí

V tomto školním roce se Dýňové pondělí konalo 14. září. Ráno se u hlavního vchodu školy začali objevovat první strašáci. I když jich bylo velmi poskrovnu, naštěstí se během dne a večer před školou sešlo příšerek mnohem víc. Celkem jsme ve finále napočítali 57 strašáků. Naše „stálice“ opět nezklamaly a pro naši třídu vybojovaly hned dvě místa:

1. místo           – Matěj Domanský
                             – dýně “Koloušek